46 387 €72 m²

Lauri Korpisen katu 6, Jokiniemi, Vantaa3h+k+s

Velaton hinta
46 387 €
Hoitovastike
1 088,42 € / kk
Asuinpinta-ala
72 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 5
Rakennusvuosi
2015
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Jokiniemi
Kaupunki
Vantaa

Valoisa ja persoonallinen, mutta toimiva kolmio Tikkurilassa

Tässä tilavassa kolmiossa arjen sujuvuus on otettu hyvin huomioon. Päämakuuhuone on avara ja rauhallinen, ja toinen makuuhuone sopii erinomaisesti esimerkiksi työ- tai vierashuoneeksi.

Kylpyhuoneesta löytyy kaikki arjen tarpeisiin, ja oma sauna tuo asumiseen ripauksen luksusta. Keittiö on suojaisa ja selkeä, ja ruokailuryhmälle on oma luonteva paikkansa.

Olohuoneesta on käynti lasitetulle parvekkeelle, joka toimii viihtyisänä lisätilana ympäri vuoden.

Sujuvaa ja viihtyisää asumista Tikkurilan Jokiniemessä

Lauri Korpisen katu 6 tarjoaa toimivaa ja huoletonta asumista viihtyisällä Jokiniemen alueella aivan Tikkurilan kupeessa. Tämä 60 asunnon asumisoikeustalo on suunniteltu arjen sujuvuutta ajatellen, ja asukkaiden käytössä ovat pesutupa, kuivaushuoneet sekä kerhohuone. Lisäksi talosta löytyvät käytännölliset ulkoiluväline- ja lastenvaunuvarastot sekä asuntokohtaiset lämpimät irtaimistovarastot.

Tikkurilan kattavat palvelut, kuten koulut, päiväkodit ja kaupat, ovat vain lyhyen matkan päässä. Erinomaisten junayhteyksien ansiosta liikkuminen sujuu vaivattomasti niin Helsingin kuin Riihimäen suuntaan. Vantaanjoen varren ulkoilureitit ja lenkkipolut tarjoavat hienot puitteet liikkumiseen ja luonnosta nauttimiseen ympäri vuoden.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Jokiniemi
Kerros
1 / 5
Asuinpinta-ala
72 m²
Kokonaispinta-ala
72 m²
Huoneiston kokoonpano
3h+k+s
Huoneita
3
Vapautuu
22.07.2026
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 37 247,83 € indeksikorotus: 9 138,96 €
Postitoimipaikka
VANTAA

Hinta

Velaton hinta
46 386,79 €
Neliöhinta
644,26 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
1 088,42 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 20,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 250,00 €

Rakennusvuosi
2015
Kerroksia
5
Energialuokka
C2013