37 805 €53,5 m²

Lauri Korpisen katu 6, Jokiniemi, Vantaa2h+kt+s+vh

Velaton hinta
37 805 €
Hoitovastike
885,92 € / kk
Asuinpinta-ala
53,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 5
Rakennusvuosi
2015
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Jokiniemi
Kaupunki
Vantaa

Valoisa asumisoikeuskaksio omalla saunalla

Tässä Vantaalla sijaitsevassa 53,5 m²:n asumisoikeuskodissa on toimiva pohjaratkaisu ja arkea helpottavat tilat. Asunto on kaksio, jossa on olohuone, makuuhuone ja keittotila, oma sauna sekä vaatehuone.

Pohjaratkaisu sopii sujuvaan arkeen: oleskelutila ja keittotila muodostavat käytännöllisen kokonaisuuden, ja makuuhuoneen yhteydessä on hyvin tilaa rauhoittumiseen. Vaatehuone tuo kaivattua säilytystilaa, ja oman saunan löylyissä on mukava rentoutua päivän päätteeksi.

Alue tarjoaa mahdollisuuksia arjen liikkumiseen ja vapaa-aikaan, ja Tikkurilan palvelut ovat aivan vieressä. Tämä koti sopii sinulle, jos etsit selkeää ja viihtyisää kokonaisuutta, jossa tilat on suunniteltu käytännöllisesti.

Sujuvaa ja viihtyisää asumista Tikkurilan Jokiniemessä

Lauri Korpisen katu 6 tarjoaa toimivaa ja huoletonta asumista viihtyisällä Jokiniemen alueella aivan Tikkurilan kupeessa. Tämä 60 asunnon asumisoikeustalo on suunniteltu arjen sujuvuutta ajatellen, ja asukkaiden käytössä ovat pesutupa, kuivaushuoneet sekä kerhohuone. Lisäksi talosta löytyvät käytännölliset ulkoiluväline- ja lastenvaunuvarastot sekä asuntokohtaiset lämpimät irtaimistovarastot.

Tikkurilan kattavat palvelut, kuten koulut, päiväkodit ja kaupat, ovat vain lyhyen matkan päässä. Erinomaisten junayhteyksien ansiosta liikkuminen sujuu vaivattomasti niin Helsingin kuin Riihimäen suuntaan. Vantaanjoen varren ulkoilureitit ja lenkkipolut tarjoavat hienot puitteet liikkumiseen ja luonnosta nauttimiseen ympäri vuoden.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Jokiniemi
Kerros
2 / 5
Asuinpinta-ala
53,5 m²
Kokonaispinta-ala
53,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+kt+s+vh
Huoneita
2
Vapautuu
01.08.2026
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 30 318,00 € indeksikorotus: 7 487,13 €
Postitoimipaikka
VANTAA

Hinta

Velaton hinta
37 805,13 €
Neliöhinta
706,64 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
885,92 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 20,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 250,00 €

Rakennusvuosi
2015
Kerroksia
5
Energialuokka
C2013