33 006 €87,5 m²

Koivukyläntie 31, Simonkylä, Vantaa4h+k+s

Velaton hinta
33 006 €
Hoitovastike
1 202,25 € / kk
Asuinpinta-ala
87,5 m²
Huoneita
4
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1995
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Simonkylä
Kaupunki
Vantaa

Tilava asumisoikeusneliö Koivukylässä

Tämä Vantaalla sijaitseva 87,5 m²:n asumisoikeuskoti tarjoaa toimivan pohjaratkaisun ja mukavasti tilaa arkeen. Koivukylän alueella arki sujuu vaivattomasti, ja lähipalvelut sekä liikenneyhteydet ovat hyvin saavutettavissa.

Asunnossa on olohuone, keittiö, kolme makuuhuonetta ja oma sauna. Olohuoneesta on pariovet yhteen makuuhuoneista, mikä tuo tilaan avaruutta ja mahdollistaa joustavan käytön esimerkiksi työ- tai vierashuoneena. Keittiö on käytännöllinen ja sieltä on käynti valoisalle parvekkeelle, jossa on mukava istahtaa aamukahville lämpiminä vuodenaikoina.

Säilytystilaa on reilusti: kaapistojen lisäksi käytössä on vaatehuone, joka helpottaa kodin järjestyksen pitämistä. Oma sauna viimeistelee kokonaisuuden ja tarjoaa rauhallisen hetken rentoutumiseen päivän päätteeksi.

Koivukyläntie 31 on pienkerrostalokohde, jossa on yhteensä 17 asuntoa. Monipuoliset palvelut sijaitsevat aivan asuntojen lähettyvillä. Simonkylä on rauhallista pientalovaltaista aluetta, vain parin kilometrin päässä Tikkurilan keskustasta. Alueelta löytyy päiväkoteja ja kouluja. Simonkylän puisto tarjoaa loistavat ulkoilu- ja liikuntamahdollisuudet. Lähimpään ruokakauppaan matkaa vain n. 200 metriä.

Kohteessa on Elisan 50 Mbit/s kiinteistölaajakaista, joka sisältyy käyttövastikkeeseen. Lisäksi autopaikka sisältyy käyttövastikkeeseen.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Sijainti
Koivukyläntie 31, 01350 Vantaa
Kaupunginosa
Simonkylä
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
87,5 m²
Kokonaispinta-ala
87,5 m²
Huoneiston kokoonpano
4h+k+s
Huoneita
4
Vapautuu
01.06.2026
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 17 589,43 € indeksikorotus: 15 416,22 €
Postitoimipaikka
VANTAA

Hinta

Velaton hinta
33 005,65 €
Neliöhinta
377,21 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
1 202,25 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 20,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 250,00 €

Rakennusvuosi
1995
Kerroksia
3
Energialuokka
F2013