37 668 €103,5 m²

Laurankuja 1, Havukoski, Vantaa5H+K+S

Velaton hinta
37 668 €
Asuinpinta-ala
103,5 m²
Huoneita
5
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1996
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Havukoski
Kaupunki
Vantaa

Laurankujalla vapautuva asunto on reilunkokoinen viisiö, joka tarjoaa erinomaiset puitteet isommankin perheen arkeen. Selkeä ja toimiva pohjaratkaisu jakaa tilat luontevasti yhteisiin oleskelutiloihin ja rauhallisiin makuuhuoneisiin – jokaiselle löytyy oma paikkansa. Asunnon tilava olohuone toimii kodin sydämenä, jossa on helppo viettää yhteistä aikaa. Useat makuuhuoneet mahdollistavat joustavat ratkaisut niin lastenhuoneiksi, työtilaksi kuin vierashuoneeksikin. Säilytystilaa on arjen tarpeisiin hyvin, ja asunnolle kuuluu oma varastotila alakerrassa, mikä helpottaa perheen tavaroiden järjestämistä. Kohde on peruskorjattu, mikä näkyy asumismukavuutena ja huolettomampana arkena. Ympäristö on rauhallinen ja vehreä, ja Havukoski tarjoaa perheille toimivan asuinalueen: päivittäispalvelut, koulut, päiväkodit sekä ulkoilualueet ovat sopivasti lähellä. Tämä koti on erinomainen valinta perheelle, joka etsii tilavaa asumisoikeusasuntoa Vantaalta – tervetuloa tutustumaan ja ihastumaan!

Jätä hakemus www.asuntosaatio.fi

Havukoskella lapsiystävällisellä alueella sijaitseva kodikas rivitalokohde. Alueella on hyvät ulkoilumahdollisuudet ja koulu sekä päiväkoti löytyvät läheltä.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Sijainti
Laurankuja 1, 01360 Vantaa
Kaupunginosa
Havukoski
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
103,5 m²
Huoneiston kokoonpano
5H+K+S
Huoneita
5
Kunto
Hyvä
Vapautuu
23.07.2026

Velaton hinta
37 667,65 €
Myyntihinta
37 667,65 €
Neliöhinta
363,94 € / m²

Muut maksut

Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 19977,03 €, Indeksikorotus: 17690,62 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 37667,65 €.
Käyttövastike
1 528,25 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Laurankuja 1
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1996
Rakennusvuoden lisätiedot
1996
Kerroksia
2