19 229 €44 m²

Kaislarinne 2 B 28, Tikkurila, Vantaa2H+KK+S

Velaton hinta
19 229 €
Asuinpinta-ala
44 m²
Huoneita
2
Kerros
4
Rakennusvuosi
1998
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Tikkurila
Kaupunki
Vantaa

Kaislarinne 2 B 28

ASUNNON KUVAUS:

Mahdollisesti jo kesäkuun lopussa vapautuva parvekkeellinen kaksio aivan Keravanjoen kävelyreittien varrella. Tämä koti on remontoitu kauttaaltaan vuonna 2024. Asunnossa keittiö ja olohuone yhdistyvät yhteiseksi tilaksi ja makuuhuone on oma rauhallinen paikkansa säilytysratkaisuineen. Tässä kodissa on myös oma sauna.

TALOYHTIÖN KUVAUS:

Tikkurilassa pääset yhdistämään palveluiden täyteisen sekä luonnonläheisen elämisen. Voit valita lähdetkö rauhalliselle kävelyretkelle joenvarteen vai päätätkö sittenkin mennä syömään yhteen Tikkurilan monista ravintoloista.

Asuntoja löytyy moneen tarpeeseen, tilavista kaksioista aina toimiviin ja valoisiin neljän huoneen perheasuntoihin. Kohteen kaikki asunnot on uudistettu kauttaaltaan perusparannuksen yhteydessä vuonna 2019. Asunnoissa on tyylikkäät pintaratkaisut, laminaattilattia ja laatoitettu kylpyhuone sekä moderni hyvin varusteltu keittiö. Tunnelmaa ja valoisuutta luovat myös asuntojen lasitetut parvekkeet. Kaikissa asunnoissa on oma sauna.

Asukkailla on käytössään yhteinen kuivaushuone ja ulkoiluvälinevarasto.

Alueella on ihania puistoja sekä kauniita lenkkeilymaastoja Keravanjoen varressa. Lapsiystävällisellä alueella on koulu ja päiväkoti sekä harrastusmahdollisuuksia niin lapsille kuin aikuisillekin, joihin lukeutuu esimerkiksi urheilupuisto sekä uimahalli. Tikkurilan palvelut kuten esimerkiksi kauppakeskus Dixi, elokuvateatteri, kattava tarjonta erilaisia ravintoloita sekä hypermarket ovat kävelyetäisyydellä.

Valtaväylien varrella sijaitsevaan Tikkurilaan on helppo kulkea niin autolla kuin junallakin. Monet bussilinjat kulkevat kohteen vierestä ja juna-asemallekin on noin kilometrin matka, josta Helsingin päärautatieasemalle pääsee alle vartissa. Autolla pääsee liittymään hetkessä Kehä III:lle, josta matka käy helposti moneen suuntaan.

Asumisoikeusasunnossa asut kohtuuhintaisessa asunnossa ja maksat kuukausittaista käyttövastiketta. Asumisoikeusasukkaana sinulla on pysyvä asumisturva ja pääset myös remontoimaan kotiasi. Lemmikit ovat tervetulleita Avain Asuntoihin.

Perustiedot

Kaupunginosa
Tikkurila
Kerros
4
Asuinpinta-ala
44 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+KK+S
Huoneita
2
Vapautuu
23.07.2026
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
parvekelasitus
Tehdyt remontit
2019-12-01T00:00:00
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Asumisoikeus
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista Elisa 50/50 Mb/s sis. vastikkeeseen/vuokraan.

Hinta

Velaton hinta
19 229,04 €
Myyntihinta
19 229,04 €
Neliöhinta
437,02 € / m²

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
21.00€/hlö/kk, Vesimaksu
Muut kustannukset
Vakuus: 250.00 ASO maksu: 10475.08 ASO maksu muutostyöt: 0.00 ASO maksu indeksitarkistus: 8753.96 ASO maksu yhteensä: 19229.04
Käyttövastike
770,99 € / kk
Autopaikan kustannukset
22 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Valmistumisaika
1998-03-31
Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Vantaan Kaislarinne 2
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1998
Rakennusvuoden lisätiedot
1998
Huoneistojen lukumäärä
28