168 000 €73 m²

Myyrmäentie 6, Myyrmäki, Vantaa3h, k, kph, wc, s, las. parveke

Velaton hinta
168 000 €
Hoitovastike
350,40 € / kk
Asuinpinta-ala
73 m²
Huoneita
3
Kerros
4 / 11
Rakennusvuosi
1975
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Myyrmäki
Kaupunki
Vantaa

Taloyhtiö, jossa kunto ja talous ovat aidosti kunnossa: hoitovastike vain 4,8 €/m2!

Edullista, huoletonta ja remonttivapaata asumista vuosikausia eteepäin. Taloyhtiössä tehty suuret remontit:

* 2024 kattoremontti ja hissit uusittu * 2023-24 LVIS-saneeraus (putkiremontti), piharemontti sekä latauspisteitä autoille * 2018 parvekkeet sekä ikkunat uusittu

Asunnon kylpyhuone sekä erillinen wc on remontoitu putkisaneerauksen yhteydessä; oma sauna. Lasitettu parveke lännen suuntaan. Tilavien asuinhuoneiden lisäksi huoneistossa on vaatehuone. Kaunis mosaiikkiparketti luo pohjan, jolle on helppo rakentaa oma tyyli – seinäpinnat ovat päivitettävissä juuri mieleisekseen. Esteetön näkymä molempiin ilmansuuntiin tuo valoa ja avaruutta.

Suuri taloyhtiön piha-alue ja leikkialue sekä runsaasti pysäköintipaikkoja. Bussipysäkki vieressä ja juna-asemalle sekä päiväkoteihin ja kouluun nopea kävelymatka. Lähikaupat sekä suuret marketit ja Myyrmannin kauppakeskus 0,5 - 1 kilometrin sisällä. Kaikki tarpeellinen on käden ulottuvilla ilman autoakin.

Asunto vapautuu kaupanteosta, joten pääset päivittämään kodin pinnat nopeasti ja muuttamaan sisään. Tervetuloa tutustumaan!

Perustiedot

Sijainti
Myyrmäentie 6, 01600 Vantaa
Kaupunginosa
Myyrmäki
Kohdenumero
1413018
Kerros
4 / 11
Asuinpinta-ala
73 m²
Tontin pinta-ala
9 756,4 m²
Kokonaispinta-ala
73 m²
Pinta-alan lähde
Yhtiöjärjestyksenmukainen pinta-ala
Huoneiston kokoonpano
3h, k, kph, wc, s, las. parveke
Huoneita
3
Kunto
Tyydyttävä
Kunnon lisätiedot
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
n. 1kk kaupanteosta / Sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Jääkaappi/pakastin, sähköliesi, astianpesukone, kaapistot
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
lasitettu. Parvekkeen suunta: länsi
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, erillinen wc, sähkösauna. Suihku ja kääntyvät suihkuseinät, peilikaappi, pesukoneliitäntä, kylpyhuonekaapisto, lattialämmitys.
Säilytystilat
Vaatehuone, kaapistot, häkkivarasto
Ikkunoiden suunta
länsi, itä
Näkymät
puistomaiset, pihalle, kadulle
Tulevat remontit
Suunnitellut korjaukset 2025–2029: Huoneistokohtaisten palovaroittimien asentaminen, IV-koneiden kuntokartoitus, Väestönsuojien kunnostaminen.
Tehdyt remontit
2024 Hissien uusiminen, Vesikatteiden uusiminen 2023–2024 LVIS‑urakka, Piharemontti sis. asfaltin uusiminen, Lämmitystolpat uusittu, Sähköautojen lataustolpat asennettu 2021 Hankesuunnittelun läpivientiä, 2020 Useita LVIS‑korjauksia, Hissien kuntotutkimus, 2019 Portaikkojen savunpoistojärjestelmä (nuohous ja säätö), Huoneistojen vesikalustetarkastukset ja korjaukset, Parvekkeiden pistorasiat, 2018 Parvekkeiden ja parvekeseinien kunnostus, Parvekeseinien ikkunoiden ja oven uusiminen, Portaikkojen savunpoistojärjestelmän suunnittelu ja kilpailutus, 2017 Parvekkeiden kuntotutkimus, A‑talon eteläpäädyn salaojien uusiminen, Vesikattojen kuntokartoitus, 2016 Pohja‑ ja tonttiviemäreiden saneeraus sukittamalla, A‑B‑saunan paneelien hionta ja lauteiden uusiminen, Lämmitysjärjestelmään asennettu Elysator‑korroosionestojärjestelmä, 2015 Portaikkojen alatasojen ulko‑ovien uusiminen, 2014 E‑F‑uima‑altaan ja allastilan saneeraus, Putkiston jatkotutkimus, 2013 C‑D‑saunaosaston panelointien ja lauteiden uusiminen, 2012 E‑F‑uima‑altaan vuotoselvitys, LVV‑kuntotutkimus, 2011 E‑F‑saunaosaston kunnostus, 2010 Kiinteistön kuntoarvio, 2009 A‑B‑saunaosaston kunnostus, IV‑konehuoneiden kuoret, 2008 Sokkelin pulttaustyöt, Pihakeinualueen kunnostus, 2005 Lämmityksen ja ilmanvaihdon perussäätö ja tasapainotus (sisältäen patteriventtiilien uusimisen, lämpöjohtopumpun uusimisen ja alipainepoistimen asentamisen), 2003–2004 Julkisivujen kunnostus, 2002 Kiinteistön kuntoarvio, 2001 Saunoihin lisätty ilmanvaihdon poistokoneet, 2000 Pelastusväylien levennys ja kunnostus, D‑portaan IV‑kone.
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
Vaskivuoren lukio (etäisyys n. 0.2 km), Uomarinteen koulu (etäisyys n. 0.4 km), Vaskivuoren päiväkoti (etäisyys n. 0.2 km), Useita alueella (etäisyys n. 0.4 km), Kauppakeskus Isomyyri (etäisyys n. 0.5 km), K-market louhela (etäisyys n. 0.6 km), Myyrmannin isot kaupat (etäisyys n. 1 km), Kauppakeskus Myyrmanni (etäisyys n. 1 km)
Lisätiedot
Hallituksella valtuudet periä tarvittaessa 1kk ylimääräinen hoitovastike. Yhtiö lentomelualueella. Finavia.fi.
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Ei
Tiedustelut
Tommi Karhula, Myyntiedustaja, KiAT
+358 40 484 8888
tommi.karhula@km.fi
https://www.kiinteistomaailma.fi/helsinki-katajanokka/tommi-karhula

Hinta

Velaton hinta
168 000 €
Myyntihinta
80 731,86 €
Neliöhinta
2 301,37 € / m²
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
350,40 € / kk
Pääomavastike
580,35 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
930,75 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
15,00 EUR/kk
Vesimaksun lisätiedot
Ennakko 15 €/hlö/kk, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Latauspaikka 40 €/kk.
Autopaikan kustannukset
20 € / kk

Rakennusvuosi
1975
Rakennusvuoden lisätiedot
1975
Huoneistojen lukumäärä
154
Liiketilojen pinta-ala
464 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
1
Kerroksia
11
Energialuokka
F2013, E2018
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV liittymä
Tontin koko
9 756,4 m²
Liikenneyhteydet
Bussi (etäisyys n. 0.1 km), Juna-asema (etäisyys n. 0.4 km)

Pysäköintitilan kuvaus
sähköpistokepaikkoja: 92, piha-autopaikkoja: 31
Yhteiset tilat
Hissi, sauna- ja uima-allaosasto, kaapeli-TV, ulkoiluvälinevarasto, kuivaushuone, kylmäsäilytystilat, kellarikomero, väestönsuoja
Lainalaskuri