97 000 €38 m²

Kaviokuja 6 B, Hakunila, Vantaa2h, tupak., kph, parv.

Velaton hinta
97 000 €
Hoitovastike
171,77 € / kk
Asuinpinta-ala
38 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 6
Rakennusvuosi
1991
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Hakunila
Kaupunki
Vantaa

Tervetuloa tutustumaan näppäräpohjaiseen kotiin jossa neliöt on käytetty mitä tehokkaimmin. Avoimesta tupakeittiö -olohuonetilasta on käynti parvekkeelle josta on upean vihreän vehreät näkymät.

Virallisessa yhtiöjärjestyksessä asunnon tiloiksi on mainittu tupakeittiö ja huone, mutta asuntoon kuuluu myös pieni, erillinen makuuhuone.

Kokonaan laatoitetussa kylpyhuoneessa on paikka pesukoneelle.

Hyvä sijainti, sillä lähikauppa on muutaman sadan metrin päässä, ostarille on kivenheitto ja bussipysäkki on aivan kodin nurkilla. Liikenneyhteydet tulevat olemaan erinomaiset, kun Vantaan ratikka valmistuu. Lähin pysäkki on silloin noin kolmensadan metrin päässä. Vieressä on päiväkoti ja koulut ihan lähialueella. Uimahalliin kävelee hetkessä. Lähellä on ihanat ulkoilualueet, mm. Hakunilan kartanon silmiä hivelevän kauniit maisemat. Taide-elämyksistä voi nauttia läheisen Nissbackan kartanon mailla Laila Pullisen veistospuistossa.

Tämä koti sopii erinomaisesti niin yksinasujalle, pariskunnalle kuin pienelle perheellekin. TERVETULOA TUTUSTUMAAN!

Tiedustelut ja esittelyt: Tarja Henriksson 044 363 6784, tarja.henriksson@remax.fi.

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Kaviokuja 6 B, 01200 Vantaa
Kaupunginosa
Hakunila
Kohdenumero
80501308
Kerros
3 / 6
Asuinpinta-ala
38 m²
Kokonaispinta-ala
38 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h, tupak., kph, parv.
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Liesi ja liesikupu. Liesi: Valurautaliesi.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Ulostyönnetty parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, pesukone, peilikaappi ja pesuallas.
Säilytystilat
Kellarikomero
Tulevat remontit
2032 Rakennusautomaation valvontakeskuksen uusiminen Alustavasti suunnitteilla 2029 Julkisivun pesu ja sokkelin maalaus Alustavasti suunnitteilla 2028 Ulkovalaistuksen uudistus Alustavasti suunnitteilla 2028 Hissien peruskorjaus/uusiminen Alustavasti suunnitteilla 2028 Porraskäytävien maalaus ja valaisinten uusiminen Alustavasti suunnitteilla 2028 Lukituksen uusiminen Alustavasti suunnitteilla 2027 Viemäreiden mahdollinen sukitus Alustavasti suunnitteilla 2026 Käyttövesiverkoston linjasulkujen uusiminen Alustavasti suunnitteilla 2026 Hissien peruskorjauksen/uusimisen suunnittelu Alustavasti suunnitteilla 2025 Alkuperäisten ilmanvaihtokoneiden uusiminen Alustavasti suunnitteilla 2025 Viemäreiden ja tonttijohdon huuhtelu ja kuvaus Alustavasti suunnitteilla 2025 Putkien kuntotutkimus Alustavasti suunnitteilla 2025 Parvekkeiden betonipintojen korjaus- ja maalaustyö / työn suunnittelu Alustavasti suunnitteilla
Tehdyt remontit
2024 Vesikatteen uusiminen 2024 Älypalovaroittimien asennus 2024 2 sähköauton latauspaikan rakentaminen parkkihalliin 2024 Parvekkeiden kuntotutkimus 2023 Kuntoarvio 2023 Ilmanvaihdon nuohous ja säätö 2022 Julkisivun elementtisaumaukset 2022 VSS:n tiiveyskoe 2021 Hissien kuntotutkimus 2021 Lämmityksen säätöventtiilien uusiminen ja lämmitysjärjestelmän tasapainotus 2020 Sokkelien kunnostus ja pintamaan muokkaukset poispäin talosta 2019 kiinteistön viemärien ja salaojien huuhdonta ja kuvaus sekä kuntokartoitus 2018 Ikkunoiden ja parvekeovien vaihto 2017 Kylpyhuoneremontit 2016 Jätekatoksen uusiminen 2016 Kaukolämpöjakolaitteiston uusiminen 2015 Kiinteistöautomatiikan uusiminen 2015 Kaukolämpölaitteiston uusiminen 2014 B-portaan ala-aulan maalaus 2013 Parkkihallin elementtisaumojen uusiminen 2013 A-portaan ala-aulan maalaus 2007 Asuntojen ja yleisten tilojen lukkojen uudelleen sarjoitus 2007 Saunojen löylyhuoneiden kunnostus 2005 ikkunapokien huoltomaalaus. A-rapun ilmastoinnin poistopuhaltimen uusinta 2004 Parvekkeiden betonirakenteiden huoltomaalaus, teräskorroosiovaurioiden korjaus sekä puuosien maalaus 2004 Parvekelattioiden pinnoitus vedeneristysaineella
Tietoliikennepalvelut
Telia laajakaista, 10 Mbit/S

Hinta

Velaton hinta
97 000 €
Myyntihinta
97 000 €
Neliöhinta
2 552,63 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
171,77 € / kk
Korjausvastike
72,87 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
244,64 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
15,00 € kuukaudessa
Vesimaksun lisätiedot
25 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Autohallipaikka 20,00 € / kk Autopaikka kannen päällä15,00 € / kk Autopaikka kannen päällä ulkopuoliset 30,00 € / kk Pesulan käyttömaksu 8,00 € / kpl Liikehuoneistovuokra 713,47 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Vantaan Ravurinpuisto
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 1 141 600 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1991
Huoneistojen lukumäärä
36
Liikehuoneistojen lukumäärä
1
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1991
Kerroksia
6
Energialuokka
Energialuokka: E2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 28.02.2033
Isännöinti
Asuma Palvelut, Mervi Heinonen, mervi.heinonen@asumapalvelut.fi, +35820 7792300
Kaavoitustiedot
Vantaan kaupunki / Kaavoitus 09 83911
Kaavatilanne
Asemakaava
Kuntotutkimus
Lisätietoja tutkimuksista: Hissien kuntotutkimus 2021 Kuntoarvio 2023 Parvekkeiden kuntotutkimus 2024

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Yhtiön hallinnassa on 74 sähköpistokkeella varustettua autopaikkaa joista 72 tontilla 94035 no 5 sijaitsevassa pysäköintirakennuksessa ja 2 on pysäköintirakennuksen päädyssä. 2 pysäköintihallissa sijaitsevaa autopaikkaa on muutettu sähköautojen (11 kW) latauspaikoiksi. Lisäksi yhtiön omalla tontilla on 2 liikehuoneistolle varattua autopaikkaa.