23 800 €32,5 m²

Leineläntie 1, Leinelä, Vantaa1H+KT

Velaton hinta
23 800 €
Asuinpinta-ala
32,5 m²
Huoneita
1
Kerros
2 / 6
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Leinelä
Kaupunki
Vantaa

Valoisa yksiö omalla lasitetulla parvekkeella – toimiva pohja ja hyvä sijainti Juuri myyntiin tuleva 32,5 m²:n yksiö tarjoaa yllättävän paljon tilaa ja toimivuutta kompaktissa koossa. Asunto sijaitsee toisessa kerroksessa ja sen pohjaratkaisu on selkeä ja helppo kalustaa. Olohuoneeseen avautuva alkovi tuo mukavasti erillisyyttä nukkumiselle, ja keittiö on sijoitettu käytännöllisesti omaksi kokonaisuudekseen. Tilava lasitettu parveke toimii lisähuoneena pitkälle syksyyn Eteisessä on säilytystilaa ja kylpyhuone on toimiva kokonaisuus. Tervetuloa tutustumaan – tämä koti vapautuu uutta asukasta varten!

Viihtyisä kerrostalokohde Leinelässä. Kohde on savuton.

Palvelut ovat Leinelässä kävelyetäisyydellä. Leinelässä on oma päiväkoti sekä ruokakauppa. Alueen läheisyydestä löytyy muun muassa ylä- ja alakouluja. Luontoa on säilytetty alueen rakentamisessa erityisen paljon, ja muun muassa alueen keskellä olevaan Kukkukallion puistoon on jätetty luonnontilaista mäntymetsää ja muuta kasvillisuutta. Lisäksi Leinelän läpi kulkee mukavia kävelyreittejä. Alueesta omaleimaisen tekee ympäristötaide, jonka teemana on elämän kiertokulku. Leinelän juna-asema kävelyetäisyydellä.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Sijainti
Leineläntie 1, 01340 Vantaa
Kaupunginosa
Leinelä
Kerros
2 / 6
Asuinpinta-ala
32,5 m²
Huoneiston kokoonpano
1H+KT
Huoneita
1

Velaton hinta
23 800,17 €
Myyntihinta
23 800,17 €
Neliöhinta
732,31 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 19338,87 €, Indeksikorotus: 4461,30 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 23800,17 €.
Käyttövastike
557,20 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Leineläntie 1
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2018
Rakennusvuoden lisätiedot
2018
Kerroksia
6
Rakennusmateriaali
Betoni
Energialuokka
C2012