119 500 €28 m²

Hiekkaharjuntie 15 C, Hiekkaharju, VantaaOlohuone, keittokomero, kylpyhuone, eteinen. parveke

Velaton hinta
119 500 €
Hoitovastike
95,20 € / kk
Asuinpinta-ala
28 m²
Huoneita
1
Kerros
3 / 4
Rakennusvuosi
1983
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Hiekkaharju
Kaupunki
Vantaa

Yksiö makuusopella ja tilavalla lasitetulla parvekkeella

Vantaan Hiekkaharjussa remontin jälkeen asumaton hissitalon 3 krs .hyväkuntoinen HETI VAPAA yksiö makuusopella ja tilavalla lasitetulla länsiparvekkeella. -mosaiikkiparketti hiottu ja lakattu, -seinät ja katot maalattu, -keittiökoneet ja kaapistot uusittu, -eteisen komerot uusittu Omalla tontilla sijaitseva hyvin hoidettu taloyhtiö. Erinomainen sijainti palveluiden-, harrastusten- kuin liikkumisenkin suhteen. Lyhyt etäisyys rautatieasemalle tai vaikkapa välietapin asuntona lentoasemalle. lähikauppa näköetäisyydellä kirjasto n. 1 km koulu n 1 km päiväkoti n 250m

bussipysäkki n. 150m rautatieasema kävellen n. 8 min lentokentälle n. 6,6 km/autolla n. 9min urheilupuisto n. 1,5 km golf-tenniskentät 1,1 km

Ota yhteyttä niin käydään tutustumassa asuntoon! Aarre Myllymäki 050 386 8705, aarre.myllymaki@solidhouse.fi

Perustiedot

Sijainti
Hiekkaharjuntie 15 C, 01300 Vantaa
Kaupunginosa
Hiekkaharju
Kohdenumero
80498672
Kerros
3 / 4
Asuinpinta-ala
28 m²
Tontin pinta-ala
6 346 m²
Kokonaispinta-ala
28 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi. Tilava 7 m² lasitettu parveke n. länteen.
Huoneiston kokoonpano
Olohuone, keittokomero, kylpyhuone, eteinen. parveke
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin (uusi), uuni (uusi), liesituuletin (suodatin, uusi) ja liesi (induktio,uusi). Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti. Yhtiöjärjestyksessä keittokomero.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Länsi. Parvekkeen (tai parvekkeiden) kokonaispinta-ala: 7 m².
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku (suihkuverho), pesukoneliitäntä, peilikaappi ja pyykkikaappi. Pesutilojen kuvaus: Ikkunallinen kylpyhuone.
Lämpöpatteri.
Säilytystilat
Häkkivarasto ja kaapistot
Näkymät
Pihanäkymät n.länteen.
Tulevat remontit
2026 C-rapun alapohjan tarkastus alustavasti suunnitteilla, salaojien kuvaus
Palvelut
Palvelut: Lähikauppa n. 300m/5 min. kävellen
Kirjasto n 1 km
Tikkurilan keskustan kattavat palvelut
Paikallistiedot: Hiekkaharjun golf, tennis n. 1,1 km
Tikkurilan urheilupuisto 1,5 km
Tikkurilan keskustan kattavat palvelut
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Vantaa

Hinta

Velaton hinta
119 500 €
Myyntihinta
119 312,66 €
Neliöhinta
4 267,86 € / m²
Velkaosuus
187,34 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
95,20 € / kk
Pääomavastike
7,42 € / kk
Korjausvastike
42 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
144,62 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
10,00 € kuukaudessa
Vesimaksun lisätiedot
18 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Vesimaksu 18€/henkilö/kk. Autopaikka lämmin 10€/kk, autopaikka kylmä 5,00€/kk Pääomavastike katto velalliset yksiköt 0,265€/m²
Autopaikan kustannukset
10 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Niitty-Salpa
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön lisätiedot: Yhtiöjärjestyksen 5§. Vastuu parvekelaseista. Osakkeenomistaja vastaa huoneistoparvekkeen parvekelasituksen kunnossapidosta ja lasituksen puutteellisuuden tai vian yhtiön rakennukselle aiheuttamista vioista ja niiden korjaamien kustannuksista. Osakkeenomistaja vastaa lisäksi lasituksen yhtiölle aiheuttamista ylimääräisistä kustannuksista, kuten esimerkiksi lasituksen purun ja ennalleen saattamisen aiheuttamista kustannuksista yhtiön suorittaman kunnossapitotoimenpiteen yhteydessä. Tässä mainittu vastuu kunnossapidosta käsittää vastuun huollosta, hoidosta, korjaamisesta perusparantamisesta ja uudistamisesta sekä mainittujen toimenpiteiden kustannuksista. Vantaan kaupungin määräys 27.9.2021 parveketupakointikiellosta huoneistokohtaisilla parvekkeilla. Taloyhtiön kiinnitykset: 250 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1983
Huoneistojen lukumäärä
56
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1983
Kerroksia
4
Energialuokka
Energialuokka: D2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 04.05.2031