27 960 €75 m²

Albert Petreliuksen katu 4 a, Jokiniemi, Vantaa3H+K+S

Velaton hinta
27 960 €
Asuinpinta-ala
75 m²
Huoneita
3
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1995
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Jokiniemi
Kaupunki
Vantaa

Saunallinen heti vapaa kolmio Tikkurilan palveluiden kupeesta!

Tervetuloa tutustumaan tähän siistikuntoiseen kotiin vain kivenheiton päässä Tikkurilan palveluista ja juna-asemasta. Asunnossa on uusittu mm. kaikki kaapistot ja koko keittiö. Valoisa, parvekkeellinen, läpitalon asunto moneen elämäntilanteeseen.

Sijainti lähellä kaikkia palveluja tekee arjesta sujuvaa ja vaivatonta. Jokiniemen rauhallinen ympäristö yhdistyy erinomaisiin liikenneyhteyksiin ja monipuolisiin lähipalveluihin.

Huomioithan, että asunnon rappukäytävässä ei ole hissiä.

Onko tässä uusi kotisi?

Valoisa kerrostalokohde Jokiniemessä. Kaikkiin asuntoihin kuuluu oma sauna. Ei hissiä.

Alueella on päiväkodit ja koulut. Vantaan keskustassa laajat palvelut. Keravanjoen tuntumassa vehreät ulkoilumaastot. Bussipysäkki lähes vieressä, Tikkurilan juna-asemalle parinsadan metrin kävelymatka.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Jokiniemi
Kerros
3 / 3
Asuinpinta-ala
75 m²
Huoneiston kokoonpano
3H+K+S
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Vapautuu
01.06.2026

Velaton hinta
27 960,23 €
Myyntihinta
27 960,23 €
Neliöhinta
372,80 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
22 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 14976,63 €, Indeksikorotus: 12983,60 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 27960,23 €.
Käyttövastike
1 059,12 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Albert Petreliuksen katu 4a
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1995
Rakennusvuoden lisätiedot
1995
Kerroksia
3