118 000 €50 m²

Nuijatie 14 B 25, Vapaala, Vantaa1-2h+k+alk+kph

Velaton hinta
118 000 €
Hoitovastike
300 € / kk
Asuinpinta-ala
50 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 8
Rakennusvuosi
1974
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Vapaala
Kaupunki
Vantaa

Monikäyttöinen koti Vapaalassa

⭐️ Toinen huone jaettu kahdeksi pieneksi tilaksi, tarvittaessa muutettavissa takaisin isoksi makuuhuoneeksi ⭐️ Oma tontti ⭐️ Linjasaneeraus tehty 2022

Tässä tilaratkaisultaan erityisessä kodissa pääset nauttimaan alkuperäisen pohjaratkaisun mahdollistamasta tilan tunnusta, joka on vieläpä käytetty fiksusti.

Keittiö on oma tilansa, jossa kalustus tarjoaa L:n muodossa modernit ruoanlaittopuitteet. Avarassa olohuoneessa on helppo muodostaa omanlainen sisustusjärjestely, johon sopii mainiosti suurikin ruokailuryhmä. Entinen makuuhuone on muunnettu alkoviksi sekä pieneksi, ikkunalliseksi huoneeksi, joten makuutilat ja vaikkapa etätyöt voit sijoittaa omiin huoneisiinsa. Kylpyhuone on muun asunnon tavoin tilankäytön malliesimerkki, jonne sijoitat tarvittaessa vaikkapa pesutornin.

1974 valmistuneessa talossa on viimeisimpänä suoriuduttu julkisivuhankkeesta ja myös linjasaneeraus on tehty. Tontti on oma, joten vuokrankorotuksia ei täällä tarvitse jännittää.

Sijainti on lähipalveluiden ja liikenneyhteyksien kannalta erinomainen. Lähikauppana toimivat Alepa ja Lidl, mutta myös Myyrmäen palvelut kuten Myyrmanni ja monipuoliset harrastusmahdollisuudet ovat aivan lähietäisyydellä, laajojen puistoalueiden lenkkipoluista puhumattakaan.

Omistajan sanoin: "Cosy industrial vibe interior decorated. Modern style bathroom after major pipe renovation. New kitchen flooring New kitchen appliances (refrigerator\freezer, stove±oven) Apartment is located in peaceful and family-oriented area. There is daycares, elementary school, dog park and children playground park, big Lidl, cafe resto few minutes walk from it."

Lataa asunnon asiakirjat ja tee sähköinen tarjous täällä: https://blok.ai/kohde/nuijatie-14-2/

*Tee tästä uusi kotisi! Nykyisen asunnon myyntiin saat meiltä ilmaisen arvioinnin ja myyntisuunnitelman. Tutustu ja jätä soittopyyntö osoitteessa blok.ai.*

Perustiedot

Kaupunginosa
Vapaala
Kerros
3 / 8
Asuinpinta-ala
50 m²
Kokonaispinta-ala
50 m²
Huoneiston kokoonpano
1-2h+k+alk+kph
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, Liesituuletin, Liesi, Uuni
Parveke
Ei
Tulevat remontit
2024-2025 Lounaispäädyn rappaus, Paikkakorjaukset koko julkisivussa, Julkisivun pesu ja maalaus, 2025 Perusvesikaivon tyhjennys irtoaineksesta, 2025 Painuneen viemäriputken korjaaminen, 2026 Kuntoarvio; korjausohjelman päivitys, 2026 Hissien määräaikaistarkastus, 2026 Perusvesikaivon tyhjennys irtoaineksesta, 2030 Autopaikkojen sähköistäminen/uusiminen, 2030 Lukituksen uusiminen. Tässä on mahdollisesti vain osa remonteista, tarkasta loput yhtiön papereista.
Tehdyt remontit
2008 Vesikaton korjaus, 2009 Piha-alueen valaistuksen parantaminen, 2009 uusiminen, 2009 Julkisivujen kunnostus, 2009 Ikkunoiden vaihtotyö, parvekeovet uusittu, 2010 A-B portaan ikkunasuojat asennettuna, 2010 Lämmitysverkoston tasapainotus- ja säätötyö, 2010 I kkunoiden ja lukitusten kunnostusta, 2011 Määräaik.tark. haavaitut viat (Lukkoratamagneetti, painelaakeri, jarrulautane, 2011 Vesijohdon vaatimat korjaus-, kaivuu- ja asfaltointityöt, salaojien osittaista uusimista Padotusventtiilin vaihto, tonttijohtovuodon korjaustyöt, 2011 Vesivaurioiden korjauksia (B-portaan katolta kulkeutuneen veden aiheuttamat sekä wc-tuloputken aiheuttama), 2012 Kerhotilan kunnostus, 2012 B-portaan poistoilmahormin sukitus, saunatilojen ja liiketilojen, 2012 Ilmastoinnin puhdistus- ja säätötyö, korjaustyöt (venttiilit vaihto), 2013 Poistoilmapuhallin saunaosasto, 2013 Hissien kunnostusta, 2013 Huoneiston B 28, B 25, B 22 vesivahinko, 2013 Viemärin kunnostus kellaritila, 2014 Lämmönsiirtimen uusiminen, 2016 Vesivahinko liiketila 2, 2018 Lattiamaton uusiminen, 2018 Kuivauskoneen uusiminen Esteri, 2021 Hissikorjauksia, 2021 Energiamittarin uusiminen, 2022 Jäähdytyslaitteet: Lh 3 + kylmäyksikkö (lokerot 6 kpl, Cool Center), 2022 Linjasaneeraus, 2023 Perusvesikaivon tyhjennys irtoaineksesta, 2024 Pieneläinverkot jätekatokseen. Tässä on mahdollisesti vain osa remonteista, tarkasta loput yhtiön papereista.
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Lisätiedot
A) Huoneiston makuuhuone on jaettu kahdeksi huoneeksi, jotka eivät täytä virallisen asuintilan määritelmää. B) Paperisen osakekirjan vaihto sähköiseen sekä tästä koituvat kustannukset ovat ostajan vastuulla. C) Vesimaksun tasaus kaksi kertaa vuodessa. -
Kohde on
Osakehuoneisto
Tiedustelut
Voit ottaa yhteyttä meihin lähettämällä viestin osoitteeseen aspa@blok.ai, soittamalla 050 350 6014 tai chattaamalla osoitteessa blok.ai
Postitoimipaikka
Vantaa
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista DNA 25M

Hinta

Velaton hinta
118 000 €
Myyntihinta
82 401 €
Neliöhinta
2 360 € / m²
Velkaosuus
35 599 €
Lunastuspykälä
Ei lunastusoikeutta

Vastikkeet

Hoitovastike
300 € / kk
Pääomavastike
296,24 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 18,00 €/hlö/kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Nuijatie 14
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1974
Huoneistojen lukumäärä
41
Kerroksia
8
Energialuokka
E/2018
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto
Isännöinti
Rajatorpan Isännöitsijätoimisto Oy
Kaavoitustiedot
Asemakaava, Vantaan kaupunki. Kts. ajankohtainen kaavatilanne kartta.vantaa.fi -> aineistot -> kaavoitus. Lähistöllä vireillä mm. vantaa.fi/fi/kaavoitus/kaavat/rajatorpan-ostoskeskus-uudistuu-vapaalassa

Pysäköintitilan kuvaus
19 autopaikkaa
Yhteiset tilat
Sauna, Ulkoiluvälinevarasto, Askarteluhuone, Kuivaushuone, Ullakkovarastot