265 000 €73,7 m²

Sälpätie 13 AS, Kivistö, Vantaa2h, k, khh, kph, wc, s, 2 vth

Velaton hinta
265 000 €
Hoitovastike
84 € / kk
Asuinpinta-ala
73,7 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2009
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Kaupunginosa
Kivistö
Kaupunki
Vantaa

Vanhan Kivistön puolella sijaitsee tämä viehättävä paritalokoti, jossa on todella edulliset asumiskulut ja joka tarjoaa rauhallista asumista omalla suojaisalla pihalla rajoittuen vehreään puistoon.

Tämä yksitasoinen koti on rakennettu vuonna 2009 ja sen kunto on hyvä, joten voit muuttaa sisään ilman huolia suurista remonteista.

Asunnon sydän on valoisa olohuone, josta pääsee suoraan katetulle terassille – täydellinen paikka nauttia aamukahvista tai rentoutua työpäivän jälkeen. Tyylikäs keittiö tarjoaa runsaasti kaappi- ja työtilaa, ja sinne mahtuu suurempikin ruokailuryhmä. Makuuhuone sijaitsee omassa rauhassaan asunnon toisella puolella ja sen yhteydessä on kätevä vaatehuone.

Tilava pesuhuone ja ikkunallinen sauna sähkökiukaalla tarjoavat arjen luksusta. Erillinen wc ja poikkeuksellisen suuri kodinhoitohuone tekevät arjesta sujuvaa ja mukavaa. Asunnon lämmitys hoituu sähköllä ja ilmalämpöpumpulla, ja mukavuutta lisää lattialämmitys. Asunnossa myös takkavaraus.

Sijainti on erinomainen: hyvät liikenneyhteydet junalla, bussilla ja autolla, sekä loistavat pyöräilyreitit tekevät liikkumisesta helppoa. Alue on rauhallinen ja suosittu, ja läheltä löytyy kaikki tarvittavat palvelut.

Tartu tilaisuuteen ja tee tästä kodista omasi!

Esittelyt ja tiedustelut: Petri Kivilä Kiinteistönvälittäjä, LKV, Yrittäjä 044 479 5000 petri@onnilkv.fi

www.onnilkv.fi www.facebook.fi/onnilkv www.instagram.com/onnilkv

Onko oma asuntosi myymättä? Kauttani saat maksuttoman arvion asunnostasi sekä tarjouksen myyntityöstä. Soita 044 479 5000!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Kivistö
Kohdenumero
80498746
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
73,7 m²
Tontin pinta-ala
720 m²
Kokonaispinta-ala
73,7 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h, k, khh, kph, wc, s, 2 vth
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Liesi, uuni, astianpesukone, liesituuletin ja jääkaappipakastin. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti. Tyylikäs keittiö jossa reilusti kaappeja sekä työtasoa. Keittiöön mahtuu isompikin ruokaryhmä.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Suihku ja lattialämmitys. Pesutilojen kuvaus: Todella tilava pesuhuone jossa lattialämmitys. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, lattialämmitys, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi, bidee-suihku ja lattiakaivo. Erillisen WC:n kuvaus: Reilun tilava erillinen wc.
Säilytystilat
Kaapistot ja vaatehuone
Näkymät
Oma piha sekä puisto
Tehdyt remontit
Katto pesty ja pinnoitettu 2024.
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Kiuas: Sähkökiuas. Ikkunallinen tilava sauna lasiovella ja sähkökiukaalla.
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
92-23-7-8
Postitoimipaikka
Vantaa

Hinta

Velaton hinta
265 000 €
Myyntihinta
265 000 €
Neliöhinta
3 595,66 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
84 € / kk
Pääomavastike
/ kk
Yhtiövastike yhteensä
84 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Vesimaksu ollut nykyisillä omistajilla 15 eur/hlö.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Sälpätie 13 A Vantaa
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Rakennusvuosi
2009
Huoneistojen lukumäärä
2
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2009
Kerroksia
1
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto ja lämmöntalteenotolla
Tontin koko
720 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Isännöinti
Janne Kokki
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Juna-asema lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla, bussipysäkki lähellä, hyvät pyöräilytiet ja hyvä kulkuyhteys
Pihan kuvaus
Oma suojaisa ja rauhallinen piha joka rajoittuu puistoon.
Lämmitys
Sähkö, Ilmalämpöpumppu
Lisätietoja lämmityksestä
Kohteessa on sähkölämmitys. Sähkölämmityksen tyyppi: Lattilämmitys, patterit sekä ilmalämpöpumppu. Kokonaissähkön kulutus: 11000 kWh / vuosi. Lisäksi lämmitysjärjestelmät: Ilmalämpöpumppu, Lattialämmitys
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Huoneistolle kaksi autopaikkaa
Keittiön lattia
Parketti
Keittiön seinä
Maali ja kaakeli