360 000 €110 m²

Viittatie 26 A-D, Hämevaara, VantaaOh+k+3mh+2kph+wc+sauna+khh+terassi+piha

Velaton hinta
360 000 €
Asuinpinta-ala
110 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2027
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Kaupunginosa
Hämevaara
Kaupunki
Vantaa

RS-KOHDE ENNAKKOMARKKINOINNISSA VIITTATIELLÄ

Olisiko tässä sinun ja perheesi Punainen tupa ja perunamaa -unelma?

Ennakkomarkkinoinnissa 4 uutta paritalokotia, alueen paras hinta-laatu -suhde ja sokerina pohjalla - huippusijainti rauhallisella pientaloalueella pääkaupunkiseudun sydämessä Helsingin, Espoon ja Länsi-Vantaan rajalla Hämevaarassa.

Käy tutustumassa paikkaan. Paritalot nousevat rauhalliselle, suojeltuun puistoalueeseen rajoittuvalle Vantaan kaupungin omistamalle tontille. Kaikille neljälle asunnolle jää hyvänkokoinen, suojaisa eteläpiha ja oma ulkovarasto.

Kokonaisuus on ENNAKKOMARKKINOINNISSA. Varaa heti mieluinen vaihtoehto ja pääset vaikuttamaan uuden kotisi materiaali- ja sisustusratkaisuihin. Saat juuri sellaisen, josta olet haaveillut.

Lämmitysmuotona on ilmavesilämpöpumppu yhdistettynä vesikiertoiseen lattialämmitykseen. Ilmanvaihto on koneellinen lämmön talteenotolla.

Keittiön ja kylpyhuoneen laadukkaat kalusteet toimittaa Salla-Keittiö, jolla on pitkä kokemus suomalaisten kotien sisustamisessa.

Asunnot ovat A-energialuokkaa. Kahdelle autolle paikka.

Mikä on sinun suosikkisi: A1, A2, B3 vai B4? Varaa heti SITOUMUKSETTA omasi joko soittamalla tai sähköpostilla. Neuvottelemme varausjärjestyksessä.

Kohde toteutetaan velattomana asunto-osakeyhtiönä ja RS-kohteena. Rakentajana Suomen Kirvesmiehet Oy (AA-luottoluokitus).

Vantaan kaupungin vuokratontista huolimatta maltilliset, kilpailukyiset asumiskustannukset: hoitovastike 610 euroa (5,55 € / m2) sisältäen tonttivuokran, lämmityksen ja muut taloyhtiöt juoksevat kulut.

Lisätiedot kohteesta ja aikavaraukset esittelyyn: Pekka Marttila, LKV, 0400 777364 tai pekka.marttila@asuntosatama.fi

tai

Erkki Murto-Koivisto, LKV 045 111 4211 erkki@asuntosatama.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Viittatie 26 A-D, 01640 Vantaa
Kaupunginosa
Hämevaara
Kohdenumero
80480746
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
110 m²
Tontin pinta-ala
2 028 m²
Kokonaispinta-ala
132,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen. Huoneistoala 110 m2
Kokonaisala 132,5 m2.
Huoneiston kokoonpano
Oh+k+3mh+2kph+wc+sauna+khh+terassi+piha
Huoneita
4
Kunto
Uusi
Kunnon lisätiedot
Uudiskohde
Lisätietoa vapautumisesta
Uudiskohde, joka valmistuu 31.5.2027. Kohde on uudiskohde, joka valmistuu toukokuussa 2027
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, erillinen pakastin, astianpesukone, erillisuuni, liesi ja liesituuletin. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi ja bidee-suihku. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, lattialämmitys, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Vaatehuone, kylmä ulkovarasto ja kaapistot
Kiinteistötunnus
92-11-41-3
Postitoimipaikka
Vantaa

Hinta

Velaton hinta
360 000 €
Myyntihinta
360 000 €
Neliöhinta
3 272,73 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
610 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
610 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan

Talon ja tontin tiedot

Valmistumisaika
2027-05-31
Uudiskohde
Kyllä
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Vantaan Viittatie 26
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Rakennusvuosi
2027
Huoneistojen lukumäärä
4
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2027
Kerroksia
2
Energialuokka
A2018
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Tontin koko
2 028 m²
Isännöinti
Hansa Isännöinti Oy, Jari Kaikkonen, posti@hansaisannointi.fi, 010 202 2900
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, hyvät pyöräilytiet ja sujuvat yhteydet omalla autolla
Rakennusoikeus
525 m²
Lämmitys
Ilmavesilämpöpumppu
Lisätietoja lämmityksestä
Ilmavesilämpöpumppu, Lattialämmitys
Tontin vuokra päättyy
01.09.2075
Tontin vuokra
17 246 € / vuosi
Maanvuokraaja
Vantaan kaupunki
Tontin omistus
Vuokralla

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Jokaiselle huoneistolle kuuluu yksi lämpöpistokepaikka ja yksi kylmäpaikka.