299 000 €77 m²

Säteritilankatu 4 B, Tammisto, Vantaa3h+kt+s+lasit.parv

Velaton hinta
299 000 €
Hoitovastike
400,40 € / kk
Asuinpinta-ala
77 m²
Huoneita
3
Kerros
3 / 4
Rakennusvuosi
2011
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Tammisto
Kaupunki
Vantaa

Tervetuloa esittelyyn Helatorstaina 14.5 klo 14:00!

Tilava läpitalon kolmio erinomaiselta paikalta Tammistosta. Kaunis ja vehreä sijainti aivan ulkoilualueiden vieressä. Joen ranta, lenkkipolut sekä Haltialan kotieläintila saavutettavissa suoraan ulko-ovelta. Tammiston palveluihin ja kauppoihin kuitenkin vain lyhyt kävelymatka.

Bussi nro 600 kulkee taloyhtiön vierestä, jolla pääset nopeasti lentoaseman, jumbon tai Helsingin keskustan suuntaan.

Huoneisto sijaitsee hissitalon 3. kerroksessa. Asunnossa tilava lasitettu parveke ja oma sauna. Olohuoneeseen asennettu myös viilentävä ilmalämpöpumppu. Pohjaratkaisu on valoisa ja avara. Olohuone on todella tilava ja ruokailutilasta saat helposti tarvittaessa tehtyä vaikka kolmannen makuu/työhuoneen.

- Heti vapaa. - Oma tontti. - Hyvän ikäinen vuonna 2011 valmistunut taloyhtiö, ei suuria korjauksia näköpiirissä. - Mahdollisuus ostaa kaupan yhteydessä autohallipaikan osakkeet erilliseen 10 000 euron hintaan. Paikalla sähköauton-latauspiste.

Lämpimästi tervetuloa katsomaan. Ota yhteyttä ja sovi oma esittelysi.

Ville Heikkinen LKV, Kaupanvahvistaja p.040 514 8787 ville@heikkinenlkv.fi www.heikkinenlkv.fi

Huom! Voit tutustua huoneistoon ennakkoon ja ottaa siitä vaikka mittoja 3D esittelyn avulla. Paina ilmoituksessa olevaa painiketta tai kopioi alla oleva linkki: https://my.matterport.com/show/?m=twcW48hWp8k

___________________________________

A spacious three-room through-apartment in an excellent location in Tammisto. Beautiful and green surroundings right next to outdoor recreation areas. The riverbank, jogging trails, and the Haltiala farm are all directly accessible from your front door. At the same time, Tammisto’s services and shops are only a short walk away.

Bus number 600 runs next to the housing company, providing quick connections to the airport, Jumbo shopping center, and Helsinki city center.

The apartment is located on the 3rd floor of a building with an elevator. It features a spacious glazed balcony and a private sauna. The living room is also equipped with an air-source heat pump for cooling.

- Available immediately - Owned plot - Well-maintained housing company completed in 2011, with no major renovations expected - Option to purchase shares for a garage parking space for an additional €10,000, including an electric vehicle charging point

You are warmly welcome to come and see the apartment. Please get in touch to arrange a private viewing.

Ville Heikkinen, Licensed Real Estate Agent, Notary Public Tel. +358 40 514 8787 ville@heikkinenlkv.fi

www.heikkinenlkv.fi

Note! You can explore the apartment in advance and even take measurements using the 3D presentation. Click the button in the listing or copy the link below: https://my.matterport.com/show/?m=twcW48hWp8k

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Säteritilankatu 4 B, 01520 Vantaa
Kaupunginosa
Tammisto
Kohdenumero
80498716
Kerros
3 / 4
Asuinpinta-ala
77 m²
Tontin pinta-ala
5 052 m²
Kokonaispinta-ala
77 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen ja yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
3h+kt+s+lasit.parv
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesi, erillisuuni, liesituuletin ja astianpesukone
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Länsi.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, pesuallas, peili, allaskaappi ja bidee-suihku. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, lattialämmitys, bidee-suihku, peili, pesuallas ja allaskaappi.
Säilytystilat
Kaapistot ja kellarikomero
Tulevat remontit
Ei tiedossa merkittäviä korjauksia. Katso selvitys Hallituksen selvitys kunnossapitotarpeista.
Tehdyt remontit
Sähköautojen lataus 2025 Kiinteistön Kuntotarkastus 10-vuotistakuuta varten 2025 Julkisivujen rappauksen paikkakorjaukset, julkisivujen pesu ja maalaus 2024 VSS-tilan tiiveyskoe 2023 Julkisivujen huoltotoimia 2022 Lämmönvaihtimien uusiminen 2022 Kylpyhuonetarkastukset 2021 Parvekelasien tarkastus 2020 IV-Nuohous ja säätö 2019. Kiinteistön Kuntotutkimus 2018 Sade- ja jätevesiviemärien kuvaus 2016 Rakentajan takuuvuosikorjauset 2012. Katso tarkemmin hallituksen kunnossapitotarveselvitys.

Velaton hinta
299 000 €
Myyntihinta
241 166,63 €
Neliöhinta
3 883,12 € / m²
Velkaosuus
57 833,37 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
400,40 € / kk
Pääomavastike
323,40 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
723,80 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
23 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Tietoliikennevastike 3€/kk.

Rakennusvuosi
2011
Huoneistojen lukumäärä
38
Kerroksia
4
Energialuokka
D2018
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
5 052 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Retta Isännöinti Oy, Susanna Petjoi, susanna.petjoi@retta.fi, 0102282000
Kaavoitustiedot
Vantaan kaupunki / Kaavoitus.
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla, hyvät pyöräilytiet ja kaupunkiliikenneyhteys

Pysäköintitilan kuvaus
Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Autohallipaikka sähköauton latauspisteellä. Voidaan myydä yhdessä huoneiston kanssa erilliseen 10 000 euron hintaan. (AP41, osake 7977)
Yhteiset tilat
Pyörävarasto, urheiluvälinevarasto, kellarikomero, kaapeli-tv ja kuivaushuone