43 242 €120 m²

Koivukyläntie 31, Simonkylä, Vantaa5h+k+s

Velaton hinta
43 242 €
Hoitovastike
1 648,80 € / kk
Asuinpinta-ala
120 m²
Huoneita
5
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1995
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Simonkylä
Kaupunki
Vantaa

Ensimmäisen kerroksen tilava ja muuntautumiskykyinen viisiö

Asunnon uniikki pohjaratkaisu mahdollistaa sen jakamisen tarvittaessa erilliseksi yksiöksi ja neliöksi. Tämä koti sopii siis erinomaisesti esimerkiksi kahden sukupolven asumiseen tai perheelle, jossa joku kaipaa omaa rauhaa – kuten itsenäistymässä oleva nuori.

Huoneistoon on kaksi erillistä sisäänkäyntiä, ja tilojen välillä on lukoton väliovi, ja nämä mahdollistavat huoneiston joustavan käytön kokonaisuutena tai kahtena erillisenä asuntona. Yksiön puolella on oma makuu-/olohuone, pesuhuone sekä keittotila. Neliön puolelta löytyvät erillinen keittiö ja olohuone, kolme makuuhuonetta, kylpyhuone, sauna, erillis-wc sekä vaatehuone.

Säilytystilaa on runsaasti, ja pohjaratkaisu tukee asumista, jossa arvostetaan omaa tilaa ja yksityisyyttä.

Koivukyläntie 31 on pienkerrostalokohde, jossa on yhteensä 17 asuntoa. Monipuoliset palvelut sijaitsevat aivan asuntojen lähettyvillä. Simonkylä on rauhallista pientalovaltaista aluetta, vain parin kilometrin päässä Tikkurilan keskustasta. Alueelta löytyy päiväkoteja ja kouluja. Simonkylän puisto tarjoaa loistavat ulkoilu- ja liikuntamahdollisuudet. Lähimpään ruokakauppaan matkaa vain n. 200 metriä.

Kohteessa on Elisan 50 Mbit/s kiinteistölaajakaista, joka sisältyy käyttövastikkeeseen. Lisäksi autopaikka sisältyy käyttövastikkeeseen.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Sijainti
Koivukyläntie 31, 01350 Vantaa
Kaupunginosa
Simonkylä
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
120 m²
Kokonaispinta-ala
120 m²
Huoneiston kokoonpano
5h+k+s
Huoneita
5
Vapautuu
01.07.2026
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 24 122,52 € indeksikorotus: 19 119,33 €
Postitoimipaikka
VANTAA

Hinta

Velaton hinta
43 241,85 €
Neliöhinta
360,35 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
1 648,80 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 20,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 250,00 €

Rakennusvuosi
1995
Kerroksia
3
Energialuokka
F2013