259 000 €90 m²

Ilolantie 2 A, Ilola, Vantaa4h+k+wc+kph+s

Velaton hinta
259 000 €
Hoitovastike
355,50 € / kk
Asuinpinta-ala
90 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1996
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Ilola
Kaupunki
Vantaa

Perheunelma Ilolassa, 90 m² rivitalokoti, oma piha, sauna ja autopaikka!

Etsitkö perheellesi valoisaa ja viihtyisää kotia rauhalliselta asuinalueelta Vantaalta? Tämä kaksikerroksinen rivitaloasunto Ilolassa tarjoaa erinomaiset puitteet mukavaan arkeen. Asunnon neliöt on hyödynnetty tehokkaasti tarjoten viihtyisät ja toimivat tilat koko perheelle.

Olohuoneesta on käynti omalle aidatulle takapihalle, jossa voit nauttia iltapäivän auringosta. Keittiö on remontoitu vuonna 2020 ja varustettu integroiduilla kodinkoneilla sekä käytännöllisellä siirrettävällä saarekkeella. Kolme makuuhuonetta tarjoavat tilaa perheenjäsenille ja vinyylilattiat tuovat modernia ilmettä. Asunnossa on myös oma sauna, jossa voit rentoutua pitkän päivän päätteeksi.

Taloyhtiöllä on yhteinen piha-alue, jossa on lasten leikkipaikkoja ja istutuksia, mikä tekee siitä ihanteellisen paikan perheille. Lisäksi alueella on hyvät liikenneyhteydet ja lähellä sijaitsevat koulu sekä päiväkoti tekevät arjesta sujuvaa.

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän kotiin Vantaan Ilolassa!

MYYNTI JA ESITTELYT: KAI MARTESUO 040 5027249 kai@havenlkv.fi

ONKO OMAN ASUNNON MYYNTI AJANKOHTAINEN? Tehdäänkö sinun kodistasi toisen unelma? Soita tai laita viestiä ja jutellaan lisää.

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Ilolantie 2 A, 01390 Vantaa
Kaupunginosa
Ilola
Kohdenumero
80491408
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
90 m²
Kokonaispinta-ala
90 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen ja yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
4h+k+wc+kph+s
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Remontoitu 2020. Erillinen keittiö, integroidut kodinkoneet, tiskikone, jääkaappi, pakastin, mikroaaltouuni, induktioliesi, erillisuuni, liesituuletin, siirrettävä saareke. Vinyylilattia. Laminaatti työtasot. Välitila kaakeloitu.
Terassin kuvaus
Olohuoneesta kulku omalle aidatulle takapihalle.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: 2016 remontoitu, WC-istuin, suihku, peilikaappi, pesuallas. Laattalattia, seinissä kaakeli. Erillisen WC:n kuvaus: Alakerrassa yhdistetty WC kodinhoitohuone, jossa pesukoneliitäntä. Muovimatto, maalatut seinät.
Säilytystilat
Lisätietoja säilytystiloista: Kylmä häkkivarasto. Yhteinen taloyhtiön välinevarasto.
Näkymät
Takapihalta länteen. Itään aamuarinko.
Tulevat remontit
Hallituksen kunnossapitotarveselvitys 2025-2030 2025- 2026- 2027- 2028 Sähköauton latauspaikkojen suunnittelu, Koko As Oy 2029 Puuosien huoltomaalaus A ja B talo 2030 Parkkipaikan asfaltointi, koko As Oy 2030 Pihojen kunnostaminen, koko As Oy
Tehdyt remontit
2023 Palovaroittimien asennus huoneistoihon A1-A21 2022 Sadevesikourujen ja syöksytorvien lisääminen 2022 Väliaitojen ja valokatteen rakentaminen, A-B 2022 Raitisilmaventtiilien asentaminen, A-B 2021 Vesikaton rikkoutuneiden tiilien uusiminen, pesu ja pinnoitus, A-B, p 2020 Valokatteiden asentamisen suunnitelman tekeminen 2018 Kesä sadevesien johtaminen pois sokkelin vierestä, kevät rikkoutuneiden kattotiilien vaihto 2017 Kiinteistökatselmus 2015 Pergoloiden runkojen uusiminen, Ulko-ovien huoltomaalaus 2012 Kaukolämmönvaihtimen vaihto, Ilmastointijärjestelmän puhdistus ja säätö 2008-2014 Kylpyhuoneiden osakorjauksia, kaikki kylpyhuoneet ja osa saunoista 2008 Lukituksen uudelleen sarjoitus
Kiinteistötunnus
92-71-2-1
Ensiesittelyssä
Ei
Postitoimipaikka
Vantaa
Tietoliikennepalvelut
DNA Taloyhtiönetti, Perusnopeus 10M/2M

Hinta

Velaton hinta
259 000 €
Myyntihinta
253 242,98 €
Neliöhinta
2 877,78 € / m²
Velkaosuus
5 757,02 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
355,50 € / kk
Pääomavastike
85,50 € / kk
Korjausvastike
25,20 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
466,20 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
18 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: Autopaikka: 10€/kk kylmä, 15€/kk sähköpistokkeella.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As. Oy Vantaan Ilolantie 2
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiöön kuuluu: Oma häkkivarasto, pyörävarasto, taloyhtiön tarvikevarasto. Laajakaista, DNA kaapeli. Taloyhtiön kiinnitykset: 5 014 952 €.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1996
Huoneistojen lukumäärä
37
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
Tiiliverhoilu ja puu
Kattomateriaali
Tiili
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
Energialuokka: C2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 17.12.2035
Isännöinti
Oiva Isännöinti Py / Vantaa, Aleksi Jussila, 020 7862170
Kaavoitustiedot
Vantaan kaupunki, p. 09 839 2242 Vantaan kaavoituskatsaus: https://www.vantaa.fi/fi/asuminen-ja-rakentaminen/ kaavoitus/kaavoituskatsaus
Kaavatilanne
Asemakaava
Pihan kuvaus
Taloyhtiöllä yhteinen piha-alue jossa lasten hiekkalaatikoita, pöytäryhmiä, penkkejä ja istutuksia.
Siirry talosivulle
Tontin kuvaus
Tontilla sijaitsee kolme asuinrakennusta. Rakennuksen C-D omistaa Vantaan ja Keravan hyvinvointialue.