209 000 €60 m²

Timanttikiteenkuja 8 A, Kivistö, Vantaa1-2h+kt+parvi+parveke

Velaton hinta
209 000 €
Hoitovastike
212,50 € / kk
Asuinpinta-ala
60 m²
Huoneita
2
Kerros
4 / 4
Rakennusvuosi
2016
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kivistö
Kaupunki
Vantaa

Moderni loft-koti Kivistössä!

Tervetuloa tutustumaan tähän näyttävään loft-tyyliseen kotiin Vantaan Kivistössä! Tämä vuonna 2016 valmistunut, hyväkuntoinen ja moderni huoneisto hurmaa avaruudellaan, korkealla huonekorkeudellaan sekä suurilla ikkunoillaan, jotka tulvivat luonnonvaloa sisään ja korostavat kodin ainutlaatuista tilantuntua.

Asunnon avoin pohjaratkaisu yhdistää tyylikkään olohuoneen ja modernin keittiön saumattomaksi kokonaisuudeksi. Parvi tuo kotiin lisää monikäyttöistä tilaa – se soveltuu erinomaisesti makuutilaksi ja/tai työpisteeksi. Loft-henkinen ilme, yhdistettynä hillittyyn värimaailmaan ja laadukkaisiin materiaaleihin, tekee kokonaisuudesta ajattoman ja viihtyisän.

Kodin varusteluun kuuluu myös älykotivalmiuksia, jotka lisäävät asumismukavuutta ja arjen helppoutta. Tilava parveke tarjoaa viihtyisän paikan rentoutumiseen. Näkymät parvekkeelta ja ikkunoista ovat avarat, eikä edessä ole toista kerrostaloa.

Keittiö on moderni ja hyvin varusteltu. Kylpyhuone on tilava ja käytännöllinen, ja kokonaisuus on suunniteltu toimivaksi niin arkeen kuin vapaa-aikaan.

Asunnon yhteydessä on mahdollisuus ostaa erillisenä tilava autohallipaikka viereisestä hallista, jossa on myös sähköauton latausmahdollisuus – erinomainen lisä nykyaikaiseen asumiseen.

Taloyhtiö tarjoaa hyvät puitteet asumiselle, kuten saunan ja urheiluvälinevaraston. Nopea valokuituyhteys takaa sujuvat etätyöt ja viihdekäytön.

Kivistö on kehittyvä ja haluttu asuinalue, jossa yhdistyvät moderni kaupunkiasuminen ja luonnonläheisyys. Juna-asema, bussiyhteydet sekä kattavat palvelut ovat lähellä, ja alueen loistavat ulkoilu- ja pyöräilyreitit täydentävät kokonaisuuden. Kohteen sijainti on Kivistön parhaimmistoa eli heti asuntomessualueen vieressä, missä myös luonto on lähellä.

Tämä koti sopii erinomaisesti sinulle, joka arvostat modernia loft-asumista, avaruutta ja hyviä kulkuyhteyksiä. Tule ihastumaan paikan päälle!

Yhteydenotot: Snooa LKV Juha Kallahti LKV, kaupanvahvistaja juha@snooa.fi p. 0405309179

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Kivistö
Kohdenumero
80495242
Kerros
4 / 4
Asuinpinta-ala
60 m²
Tontin pinta-ala
3 477 m²
Kokonaispinta-ala
60 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. 1. krs 42,5m2 ja parvi 17,5m2.
Huoneiston kokoonpano
1-2h+kt+parvi+parveke
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, erillisuuni, liesi, astianpesukone ja liesituuletin. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, peili, pesuallas, bidee-suihku, lattialämmitys ja pesukoneliitäntä.
Säilytystilat
Häkkivarasto
Tulevat remontit
2026: Palovaroittimien uusiminen (arvio 8.000€) 2025-2026: 10-vuotisvastuiden päättymiseen varautuminen (arvio 6.000€) 2025-2027: SmartHome suunnittelu ja kartoitus, SmartHome seuraaja (arvio 150.000€) Johtuen kohteen käyttöönottovuodesta (2016), ei suuria korjauksia ole lähivuosina odotettavissa.
Tehdyt remontit
2021: Pihavalaistuksen parantaminen, Aidan rakentaminen läpikulun estämiseksi 2023: Timanttiparkin lataushanke 2024: Iv-järjestelmän nuohous ja perussäätö
Kiinteistötunnus
092-023-0129-0001
Postitoimipaikka
Vantaa
Tietoliikennepalvelut
Elisa, Elisa Taloyhtiölaajakaista 25M, Elisa Valokuitu, Asukas tekee oman sopimuksen

Hinta

Velaton hinta
209 000 €
Myyntihinta
209 000 €
Neliöhinta
3 483,33 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
212,50 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
256,25 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
25,00 € kuukaudessa
Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 15 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Muu vastike: 43,75 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Kivistön Mekano, Vantaa
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 6 000 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2016
Huoneistojen lukumäärä
33
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2016
Kerroksia
4
Energialuokka
Energialuokka: C2013, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 23.09.2026
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen tulo-poisto + LTO ja koneellinen ilmanvaihto
Tontin koko
3 477 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Kontu Isännöinti Oy, Jonni Talas, jonni.talas@kontuoy.fi, 0107398990
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Juna-asema lähellä, bussipysäkki lähellä, hyvät pyöräilytiet ja sujuvat yhteydet omalla autolla
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö, Vesikiertoinen lattialämmitys

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Mahdollisuus ostaa autohallipaikka viereisestä autohallista.
Yhteiset tilat
Kellarikomero, urheiluvälinevarasto, kuivaushuone, väestönsuoja ja kaapeli-tv