174 397 €30 m²

Kielotie 34 C, Tikkurila, Vantaa1H+KT+lasitettu parveke etelään + avopatio

Velaton hinta
174 397 €
Hoitovastike
180 € / kk
Asuinpinta-ala
30 m²
Huoneita
1
Kerros
2 / 6
Rakennusvuosi
2023
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Tikkurila
Kaupunki
Vantaa

Tikkurilan sydämessä, uudessa As Oy Tikkurilan Paletissa, odottaa valoisa ja moderni yksiö uutta omistajaansa. Tämä vuonna 2023 valmistunut asunto tarjoaa 30 neliömetrin tilan, joka on suunniteltu tehokkaasti ja tyylikkäästi. Suuret ikkunat tuovat runsaasti luonnonvaloa sisään, luoden avaran ja viihtyisän tunnelman.

Asunto sijaitsee ensimmäisessä kerroksessa, ja sen mukavuuksiin kuuluu oma terassi, joka tarjoaa rauhallisen paikan nauttia aamukahvista tai rentoutua päivän päätteeksi. Kylpyhuone on varusteltu modernisti, ja siellä on lattialämmitys, joka lisää asumismukavuutta erityisesti talvikuukausina.

Keittiö on varustettu induktioliedellä ja laminaattitasoilla, mikä tekee ruoanlaitosta vaivatonta ja miellyttävää. Parquet-lattiat ja maalatut seinät luovat harmonisen ja ajattoman ilmeen koko asuntoon.

Asunto-osakeyhtiö tarjoaa asukkailleen monipuoliset palvelut, kuten saunan ja autohallin, josta löytyy myös sähköautojen latausmahdollisuus. Tikkurilan alueella on erinomaiset liikenneyhteydet ja monipuoliset palvelut, joten kaikki tarpeellinen on käden ulottuvilla.

Tämä asunto on täydellinen valinta niin ensiasunnon ostajalle kuin sijoittajallekin, joka arvostaa modernia asumista ja keskeistä sijaintia. Tartu tilaisuuteen ja tee tästä asunnosta oma kotisi!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Kielotie 34 C, 01300 Vantaa
Kaupunginosa
Tikkurila
Kohdenumero
80493422
Kerros
2 / 6
Asuinpinta-ala
30 m²
Tontin pinta-ala
6 378 m²
Kokonaispinta-ala
30 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen ja yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkastusmitattu.
Huoneiston kokoonpano
1H+KT+lasitettu parveke etelään + avopatio
Huoneita
1
Kunto
Uusi
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, allaskaappi ja bidee-suihku.

Velaton hinta
174 397 €
Myyntihinta
61 583,40 €
Neliöhinta
5 813,23 € / m²
Velkaosuus
112 813,60 €

Valinnainen vuokratontti

Tontin vuokravastike
114 € / kk
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla
Osakkaalla on oikeus lunastaa asunto-osakkeisiin kohdistuva tontin osuus taloyhtiölle.

Vastikkeet

Hoitovastike
180 € / kk
Pääomavastike
720 € / kk
Tontin vuokravastike
114 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 018 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
20 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Muu vastike: 4 € / kk Lisätietoja maksuista: Vesimaksu on ennakkomaksu, kylmävesitasaus 4,11e/ m3 ja lämminvesitasaus 7,42e/ m3 Sauna vakiovuoro 20,00 €/kk Sauna (kertavuoro) 5,00 vuoro

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As Oy Tikkurilan Paletti, Vantaa
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön lisätiedot: Yhtiölle on laadittu hallinnanjakosopimus 8.6.2022 jossa on sovittu korttelin yhteisten piha-alueiden ja pysäköinnin hallinnoinnista sekä kunnossapidosta viereisten asuntoyhtiöiden kesken. Tontin maanalaiselle alueelle kansirakenteen alle sijoitetaan yhtenäinen pysäköintilaitos. Tontin alueella pääosin pysäköintilaitoksen päälle sijoitetaan osapuolten yhteisessä käytössä oleva piha-alue, sisältäen mm. oleskelualueet ja sinne sijoitettavat kalusteet ja leikkivälineet, valaisimet sekä muut kalusteet. Pysäköintilaitoksen yhteydessä sijaitsevat osapuolten omistamiin rakennuksiin kuuluvat jätetilat ja ulkoiluvälinevarastot. Autopaikat (21 kpl), joista 16 kpl on varustettu sähköautojen latauslaitteistolla sijaitsevat korttelin yhteisessä autohallissa kansipihan alla. Autohallin päällä sijaitsee korttelin pihakansi, jossa sijaitsevat korttelin yhteiset lasten leikkipaikat sekä ulkoalueet. Tikkurilan Paletin vakuuttaa oman osuutensa autohallista 618 m2/1854 m3. ”Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.” Yhtiöjärjestyksen 3§:n mukaan: Yhtiön hallitsemien rakennusten ja kiinteistöjen sijainti ja hallintaperuste: Kiinteistötunnus: 09206101360003, Kiinteistön hallintaperuste: vuokra Lisätieto: Yhtiön toimialana on hallita maanvuokrasopimuksen ja hallinnanjakosopimuksen perusteella Vantaan kaupungin 61 kaupunginosan korttelissa 136 sijaitsevalla tontilla no 3 sijaitsevaa hallinta-aluetta sekä omistaa ja hallita tontille rakennettavaa rakennusta. Yhtiö voi myös ostaa ja omistaa em tontin määräosia. Yhtiön omistamassa rakennuksessa on huoneistojen yhteenlasketusta lattiapinta-alasta enin osa varattu osakkeenomistajille asuinhuoneistoiksi. Taloyhtiön kiinnitykset: 6 364 354,95 €.