429 000 €102 m²

Viirikuja 2 B, Vantaanlaakso, Vantaa4h+k+rt+kph(2kpl)+wc(3kpl)+s+khh+las.ter. (OMA TONTTI)

Velaton hinta
429 000 €
Hoitovastike
459 € / kk
Asuinpinta-ala
102 m²
Huoneita
4
Kerroksia
3
Rakennusvuosi
2017
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Kaupunginosa
Vantaanlaakso
Kaupunki
Vantaa

3-KERROKSINEN RINNETALO VANTAANJOEN MAISEMISSA - Luonnon keskellä ja hyvien kulkuyhteyksien varrella.

Rauhallinen pientaloalue Kehä III:n varrella, aivan Vantaanjoen luonnonsuojelualueiden vieressä, joka tarjoaa upeat puitteet ulkoiluun, pyöräilyyn ja hiihtämiseen. Varteenotettava vaihtoehto sinulle, joka haluaa luonnonrauhaa, kauniit näkymät ja helpon arjen (ei lumitöitä tai puurtamista).

| TILAT JA TOIMINNALLISUUS

KRS 2 – Sisääntulokerros: - Valoisa ja avara keittiö yhdistyy ruokailu- ja oleskelutiloihin - Loft-tyylisesti korkea huonekorkeus ja suuret ikkunat tuovat luonnonvalon oleskelutiloihin. - Lasitetulta terassilta avautuu upea näkymä Vantaanjoen peltomaisemiin. - Päämakuuhuone ja kylpyhuone.

KRS 1 – Oleskelutilat ja saunakerros: - Tunnelmallinen oleskelutila elokuvien katseluun ja rentoon oleiluun. - Käynti Vilpolaan ja omalla pienelle helppohoitoiselle piha-alueelle. - Kodinhoitohuone, pukeutumistila, spa-osasto ja erillinen wc. - Runsaasti säilytystilaa ja kaksi varastoa.

KRS 3 – Ylimmän kerroksen rauha: - Kaksi makuuhuonetta - Erillinen wc - Täydellinen tila perheen teini-ikäisille tai etätyöskentelytiloille.

| TALOYHTIÖ (omalla tontilla) + Vakaa-varainen ja velaton taloyhtiö + Edullinen hoitovastike 4,50 €/m2 (lämmityskustannukset sisältyvät hoitovastikkeeseen) + Asuntokohtainen autopaikka sähköauton latausjärjestelmällä + Taloyhtiöllä on 4 ylimääräistä lämmitystolpalla varustettuja autopaikkoja saatavilla, joista ei peritä osakkailta vuokraa.

| VAIN YKSITYISNÄYTÖT Tiedustelut ja ajanvaraukset: 045 321 6000 (Whatsapp, SMS 24/7) Laillistettu Kiinteistönvälittäjä LKV Alex Van

Perustiedot

Sijainti
Viirikuja 2 B, 01670 Vantaa
Kaupunginosa
Vantaanlaakso
Kohdenumero
21867525
Kerroksia
3
Asuinpinta-ala
102 m²
Tontin pinta-ala
3 155 m²
Kokonaispinta-ala
102 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen Yhtiöjärjestyksen mukainen huoneistotyyppi: 4h+k+2kph+wc+ask+aputilat
Huoneiston kokoonpano
4h+k+rt+kph(2kpl)+wc(3kpl)+s+khh+las.ter. (OMA TONTTI)
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: induktio. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Kylpyhuoneita on kaksi kappaletta (sijaitsevat 2 kerroksessa ja 1. kerroksessa.). Varustus: wc-istuin, kiinteät valaisimet. Varustus: peilikaappi, bidee-suihku.
Säilytystilat
Kuvaus: Asuntokohtaiset varastotilat
Tulevat remontit
Hallituksen selvitys kunnossapitotarpeista: - Kiinteistön opasteet, Tuulitien ja Viirikujan kulman ehostus, suositeltu 2025.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: - Sähköautojen latauksen mahdollistaminen 2024 - Julkisivujen korjaus 2023 2023 - Parkkipaikan asfaltointi 2020 - IV-kanavien nuohous 2020

Velaton hinta
429 000 €
Myyntihinta
429 000 €
Neliöhinta
4 205,88 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
459 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
459 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Muut kustannukset
Muut maksut: Hoitovastikkeeseen sisältyvät mm. lämmityskustannukset, isännöinti, kiinteistövero, jätehuolto ja lumityöt. Kaikki autopaikat, myös ylimääräiset sisältyvät hoitovastikkeeseen. Osakkeenomistajat maksavat ainoastaan oman huoneiston ja auton latauksen sähkölaskun ja vesimaksut oman kulutuksen mukaan.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Vantaan Viirikuja 2
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Rakennusvuosi
2017
Huoneistojen lukumäärä
8
Kerroksia
3
Rakennusmateriaali
kivi, betoni
Kattomateriaali
Peltikate
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
C2018
Energiatodistus
Kyllä
Tontin koko
3 155 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Kiinteistöhuolto Moxley Oy Hiidenkivenkuja 4, 01690 Vantaa 020 412 2000
Isännöinti
Retta Isännöinti Oy Valimotie 9-11, 00380 Helsinki Ala-Ketola Ilkka (Isännöitsijä) ilkka.ala-ketola@retta.fi +358 102 282000

Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: parketti. Pesutiloissa: laatta. Erillisessä WC:ssä: laatta. Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: parketti. Saunassa: laatta. Kodinhoitohuoneessa: laatta. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Erillisessä WC:ssä: maalattu. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu. Saunassa: puu. Kodinhoitohuoneessa: maalattu.