299 900 €83 m²

Kärppäpolku 7, Leppäkorpi, Vantaa3-4 h,k,s

Velaton hinta
299 900 €
Hoitovastike
121,80 € / kk
Asuinpinta-ala
83 m²
Huoneita
3
Rakennusvuosi
2000
Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Kaupunginosa
Leppäkorpi
Kaupunki
Vantaa

Tämän helpompaa ei omaan kotiin muuttaminen enää voisi olla! Tässä erillistalossa asut kuin omakotitalossa.

Tässä Sinulle muuttovalmis käytännöllinen koti, joko huokuu harmoniaa ja valoa. Kanna tavarasi sisään ja istahda nauttimaan tästä oman kodin rauhasta.

Kodin lattiat pääosin kaunista puulankkua. Materiaalit valittu huolella tuomaan tunnelmaa. Olohuoneen korkea katto antaa tilaa hengittää ja varaavassa, muuratussa takassa on Tulikiven sydän.

Talossa keskuspölynimuri, kodinhoitohuoneesta suora käynti terassille ja koti on ollut aina lemmikitön.

Sähkölämmitys, kokonaissähkönkulutus ollut noin 17 000 KWh/vuosi, lisänä ilmalämpöpumppu sekä varaava takka.

Edulliset asumiskustannukset. Hoitovastike vain 121,80 €/kk.

Lisätiedot ja esittelyt: Jussi Hannukkala 0400 363025 jussi.hannukkala@johacon.fi

Perustiedot

Sijainti
Kärppäpolku 7, 01450 Vantaa
Kaupunginosa
Leppäkorpi
Kohdenumero
68259332
Asuinpinta-ala
83 m²
Tontin pinta-ala
1 127 m²
Kokonaispinta-ala
97 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen, Isännöitsijäntodistuksen mukainen. Asunnon pinta-ala 83 m2 ja käyttöullakon pinta-ala noin 14 m2. Pinta-aloja ei ole tarkistusmitattu.
Huoneiston kokoonpano
3-4 h,k,s
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Keittiön varusteet
Puulattia, laminaattitasot, välitilalaatta. Samsung jääkaappi ja pakastin, Boss induktioliesi, mikro ja astianpesukone, Smeg pyrolyysiuuni.
Terassin kuvaus
Asunnossa on terassi.
Kylpyhuoneen varusteet
Laattalattia, seinät kaakelia, lattialämmitys. peili, pesuallas, allaskaappi, pidee-suihku, wc-istuin. Kaksi sadesuihkua, ikkunat. WC: Laattalatti, seinät kaakelia peilikaappi, pesuallas, kaapisto pidee-suihku, wc-istuin, ikkuna.
Säilytystilat
Ulkovarasto
Tulevat remontit
Normaalit huoltotoimenpiteet. Parkkialueiden asfaltoinnin korjaus.
Tehdyt remontit
2008: Makuuhuoneen ja olohuoneen välinen seinä purettu. 2015: Huoneiston pintaremontti: lattiat, seinät ja sauna. Keittiön tasot, pesuallas, hana ja välitilalaatat vaihdettu. 2016: Etuoven turvalukko asennettu. 2021: Keittiön koneet uusittu. 2024: Sadesuihkut vaihdettu. IV-huolto ja -kuvaus 13.12.2024. Takan nuohous 14.12.2024.
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Varusteet: sähkökiuas. Laattalattia, seinät paneelia, pilarikiuas.

Velaton hinta
299 900 €
Myyntihinta
299 900 €
Neliöhinta
3 613,25 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
121,80 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
121,80 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Vesimaksuennakko 13,10 €/hlö/kk, tasaus kerran vuodessa. Kokonaissähkönkulutus on ollut kahdella asukkaalla noin 17 000 KWh vuodessa. Nuohous vuosittain. Ostaja maksaa varainsiirtoveron 1,5 % kaupanteossa.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Vantaan Kärppäpolku 7
Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Rakennusvuosi
2000
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2000
Rakennusmateriaali
Pääasiallinen rakennusmateriaali: Rakennusmateriaali: muu. Rakennusmateriaali: puu, tiili.
Kattomateriaali
Tiilikate
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
D2018
Tontin koko
1 127 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat itse
Isännöinti
Hallituksen puheenjohtaja Tiina Ranta puh: 0405893883.
Kaavoitustiedot
Asemakaava. Vantaan kaupunki p. 09 831 11/kaavoitus.
Pihan kuvaus
Asunnossa on piha.
Lämmitys
Puu, Sähkö, Ilmalämpöpumppu
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Sähkölämmitys, varaava takka. Lämmönjakotapa: Ilmalämpöpumppu
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Pihalla tilaa kahdelle autolle. sähköpistoke myyjän käytössä
Muut tilat
Kodinhoitohuone: Laattalattia, seinät maalattu, välitilalaatta, kaapisto pesukoneliitäntä ja paikka pesutornille.
Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Puulattia, seinät maali /tapetti.
Olohuoneen varusteet
Puulattia, seinät maali/tapetti, varaava takka, ilmalämpöpumppu.
Ominaisuudet
keskuspölynimuri, lämminvesivaraaja, ilmalämpöpumppu. Takka