25 485 €61,5 m²

Hernekuja 2, Tikkurila, Vantaa2H+TK+S

Velaton hinta
25 485 €
Asuinpinta-ala
61,5 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1997
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Tikkurila
Kaupunki
Vantaa

Kohteessa alkamassa peruskorjaus toukokuussa -26. Asunto peruskorjataan 4.5-25.5.2026. Asunnon vastaanottaminen viimeistään 26.6.2026 Lue lisää peruskorjauksista https://www.asuntosaatio.fi/asukkaalle/tietoa-asokoti-asukkaalle/asokotien-peruskorjaus/

Tilava kahden makuuhuoneen asunto vapautumassa Tikkurilan hyvien kulkuyhteyksien ja palvelujen läheisyydestä. Kulmahuoneisto, jonka parvekkeelta näkymät etelään. Asunto on helppo sisustaa ja pienemmästä makuuhuoneesta saat vaikka työhuoneen.

Valoisa kerrostalokohde Tikkurilassa. Kaikkiin asuntoihin kuuluu oma sauna. Kohteessa on omatoimiviherhoito.

Lähellä on päiväkoti, koulu, kirjasto ja uimahalli. Keravanjoen rannassa lukuisia puistoja ja Heurekan tiedekeskus. Juna-asemalle puolisen kilometriä.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Sijainti
Hernekuja 2, 01300 Vantaa
Kaupunginosa
Tikkurila
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
61,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+TK+S
Huoneita
2

Velaton hinta
25 485,08 €
Myyntihinta
25 485,08 €
Neliöhinta
414,39 € / m²

Muut maksut

Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 13431,15 €, Indeksikorotus: 12053,93 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 25485,08 €.
Käyttövastike
955,67 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Hernekuja 2
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1997
Rakennusvuoden lisätiedot
1997
Kerroksia
3