159 000 €43 m²

Malminiityntie 28 A, Malminiitty, Vantaa2H + Avok + KPH + Vh + Las.parv.

Velaton hinta
159 000 €
Hoitovastike
189,20 € / kk
Asuinpinta-ala
43 m²
Huoneita
2
Kerros
4 / 4
Rakennusvuosi
2016
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Malminiitty
Kaupunki
Vantaa

Ylimmän kerroksen valoisaan kaksioon!

Tervetuloa tutustumaan ylimmän kerroksen valoisaan kaksioon!

Tässä neljännen kerroksen asunnossa on selkeä ja toimiva pohjaratkaisu sekä lasitettu parveke aurinkoiseen etelän suuntaan. Säilytystilaa löytyy kätevästi vaatehuoneesta ja eteisen kaapistoista. Avokeittiö hyödyntää neliöt tehokkaasti ja yhdistyy luontevasti valoisaan olohuoneeseen, luoden viihtyisän kokonaisuuden.

Vuonna 2016 valmistunut taloyhtiö sijaitsee omalla tontilla. Tämä koti sopii erinomaisesti esimerkiksi ensiasunnon ostajalle, ja yhtiö soveltuu hyvin myös esteettömyyttä arvostaville.

Vantaan Malminiitty on rauhallinen ja viihtyisä asuinalue, jossa arki sujuu vaivattomasti hyvien kulkuyhteyksien ansiosta. Lähialueelta löytyvät kattavat peruspalvelut, kuten kaupat, koulut ja päiväkodit, ja monipuoliset ulkoilumaastot alkavat lähes kotiovelta. Luonnonläheinen ympäristö yhdistettynä toimivaan arkeen tekee Malminiitystä erinomaisen paikan asua. Lisäksi aivan vieressä sijaitsevasta Malminiityn puistosta löytyy suosittu frisbeegolfrata.

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Malminiityntie 28 A, 01350 Vantaa
Kaupunginosa
Malminiitty
Kohdenumero
80491937
Kerros
4 / 4
Asuinpinta-ala
43 m²
Tontin pinta-ala
3 743 m²
Kokonaispinta-ala
43 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2H + Avok + KPH + Vh + Las.parv.
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, uuni, liesi, astianpesukone ja liesituuletin. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Etelä.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi ja bidee-suihku.
Näkymät
Näkymät huoneistosta etelään.
Tulevat remontit
Kunnossapitotarpeet vuosille 2025–2029 Normaalien vuosittaisten kunnossapito- ja korjaustöiden lisäksi seuraavat; - palovaroittimien uusinta 2025 - 10-vuotisvastuu tarkastus
Tehdyt remontit
2024: Parvekelasien tarkastus ja huolto. 2023:Iilmanvaihtokanavien nuohous sekä ilmavirtojen säätö Takuu- ja vuosikorjausten lisäksi ei ole suoritettu merkittäviä kunnossapito- ja muutostöitä - taloyhtiö on valmistunut vuonna 2016.
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
Alepa Hiekkaharju noin 780 m
S-market Koivukylä noin 1170 m
Alepa ABC Ilola noin 1310 m
Lisätiedot
Käyttö- ja luovutusrajoitukset: 8 § Lunastusoikeus Jos autopaikkojen hallintaan oikeuttavat osakkeet (osakeryhmät 37- 59) siirtyy millä tahansa saannolla muulta kuin yhtiön perustajaosakkaalta yhtiön ulkopuoliselle uudelle omistajalle eikä samassa yhteydessä siirretä tämän yhtiön tai Asunto Oy Vantaan Kivikoivun osakkeita, jotka oikeuttavat yhtiöiden jonkin asuinhuoneiston hallintaan, on siirronsaajan ilmoitettava siirrosta hallitukselle viipymättä, ja on yhtiön osakkeenomistajilla oikeus lunastaa siirron kohteena oleva osake. Lunastusmenettelyssä noudatetaan edellä olevan lisäksi kaikilta muilta osin kulloinkin voimassa olevan asunto-osakeyhtiölain säännöksiä.
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Vantaa

Hinta

Velaton hinta
159 000 €
Myyntihinta
159 000 €
Neliöhinta
3 697,67 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla lunastusoikeus.

Vastikkeet

Hoitovastike
189,20 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
194,20 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
20 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Muu vastike: 5 € / kk Lisätietoja maksuista: Vesi tasoitetaan.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Vantaan Sokerikoivu
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön lisätiedot: 4§ Huoneistoluettelo Yhtiötä sitoo kiinteistöjen 92-65-102-3, 92-65-102-7 ja 92-65-102-9 omistajien kanssa allekirjoitetut rasitesopimukset ja niissä sovitut oikeudet ja velvollisuudet. Yhtiön hallinnassa on yhdessä kiinteistön 92-65-102-7 omistajan kanssa rasitesopimuksessa ilmenevät yhteiskäyttötilat. 5 § Kunnossapito- ja korjausvastuu Osakkeenomistajat vastaavat kukin oman parvekkeensa hoidosta ja puhtaanapidosta. Osakkeenomistajat ovat velvollisia sallimaan hallinnassaan olevissa huoneistoissa ja parvekkeilla kaikki sellaiset toimenpiteet, jotka ovat tarpeellisia yhtiön, kiinteistön, rakennuksien ja muiden tilojen huollon, kunnossapidon ja muiden vastaavien toimenpiteiden suorittamiseen. Osakkeenomistajat eivät ole oikeutettuja suorittamaan parvekkeillaan sellaisia korjaus- tai kunnostustoimenpiteitä tai asentamaan/rakentamaan niille sellaisia laitteita, jotka vaikuttavat häiritsevästi rakennusten ja kiinteistön ulkoasuun ja käyttämiseen. Mikäli joku osakkeenomistaja toimii tämän vastaisesti, on yhtiöllä oikeus suorittaa tarvittavat toimenpiteet tilanteen oikaisemiseksi osakkeenomistajan kustannuksella. Yhtiön huoneistojen ja osakashallinnassa olevien muiden tilojen rakentamisvaiheen aikaisiin rakennussuunnitelmiin kuulumattomien tai yhtiön myöhemmin asentamien / asennuttamien, osakkeenomistajien asentamien / asennuttamien rakenteiden ja rakennelmien osalta, on korjaus-, kunnossapito-, huolto-, vahinko- ja muu vastuu kyseisen huoneiston osakkeiden omistajalla. Osakkeenomistajien on pidettävä vastuullaan olevat tilat sellaisessa kunnossa, ettei niistä aiheudu haittaa toisille osakkeenomistajille tai yhtiölle. Osakkeenomistajat ovat velvollisia viipymättä ilmoittamaan yhtiölle havaitsemistaan yhtiön kunnossapitovastuuseen kuuluvista vioista. Taloyhtiön kiinnitykset: 6 650 000 €.