20 744 €87,5 m²

Orapihlajanpolku 7, Koivukylä, Vantaa4h+k+s

Velaton hinta
20 744 €
Hoitovastike
1 278,38 € / kk
Asuinpinta-ala
87,5 m²
Huoneita
4
Kerros
3 / 4
Rakennusvuosi
1993
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Koivukylä
Kaupunki
Vantaa

Tilava kulmahuoneisto kolmannessa kerroksessa. Valoisuutta asuntoon tuovat ikkunat, jotka avautuvat kolmeen ilmansuuntaan. Asunnossa keittiö on juuri uusittu ja sen modernit pintamateriaalit mahdollistavat monipuolisen sisustuksen. Kolme tilavaa makuuhuonetta sekä erillinen wc kylpyhuoneen lisäksi tekevät tästä asunnosta toimivan kodin. Kylpyhuoneen yhteydessä ikkunallinen sauna. Erillinen iso vaatehuone on arjen luksusta. Eteiseen asennettu tyylikkäät peililiukuovet muutostyönä.

Orapihlajanpolku 7 on asumisoikeuskerrostalo Vantaan Koivukylässä lähellä Leinelän rajaa, viihtyisän pientaloalueen reunalla.

Kaikkiaan tässä vuonna 1993 valmistuneessa kohteessa on 37 asuntoa. Suurimassa osassa asuntoja on tehty keittiö- ja kylpyhuoneremontti, joten asunnot eivät ole alkuperäisessä kunnossa.

Palvelut sekä juna-asemat löytyvät läheltä, Koivukylästä sekä Leinelästä. Lähin päiväkoti vain 200 metrin päässä.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Koivukylä
Kerros
3 / 4
Asuinpinta-ala
87,5 m²
Kokonaispinta-ala
87,5 m²
Huoneiston kokoonpano
4h+k+s
Huoneita
4
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 10 982,67 € indeksikorotus: 9 761,16 €
Postitoimipaikka
VANTAA

Hinta

Velaton hinta
20 743,83 €
Neliöhinta
237,07 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
1 278,38 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 20,50 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 250,00 €

Rakennusvuosi
1993
Kerroksia
4
Energialuokka
F2013