134 000 €41,5 m²

Kaukonkuja 4 D, Päiväkumpu, Vantaa

Velaton hinta
134 000 €
Hoitovastike
246,09 € / kk
Asuinpinta-ala
41,5 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 2
Rakennusvuosi
1994
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Kaupunginosa
Päiväkumpu
Kaupunki
Vantaa

Toimivapohjainen kaksio ulkoilumaastojen kupeesta!

Tämä mainio kaksio sopii loistavasti vaikkapa sinkulle tai pariskunnalle, joka kaipaa omaa pihaa, huoletonta asumista ja rauhallisen ympäristön ulkoilumaastoineen. Luhtitalon alakerran asunto on hyvin rivitalomainen, ja oma piha palvelee esimerkiksi lemmikin omistajia loistavasti. Tilavalle ja aurinkoiselle terassille mahtuu vaikkapa aurinkotuolit, minkä lisäksi tilaa on grillille ja ruokaryhmälle. Myös istutuksille on paikka, sillä osa pihasta on nurmikkoa.

Asunto itsessään on erittäin siistissä kunnossa, eikä pintaremontista tarvitse murehtia. Kylpyhuone on hiljattain tyylikkäästi remontoitu, keittiö on erittäin toimiva ja makuuhuoneeseen mahtuu sängyn lisäksi myös työpiste. Myöskään taloyhtiössä ei ole suuria remontteja tiedossa.

Kiinnostuitko? Ota rohkeasti yhteyttä, esittelen asuntoa mielelläni!

Asunnon myy: Sakari Still 050 550 7249 sakari.still@spkoti.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Kaukonkuja 4 D, 01360 Vantaa
Kaupunginosa
Päiväkumpu
Kohdenumero
80487387
Kerros
1 / 2
Asuinpinta-ala
41,5 m²
Tontin pinta-ala
5 551 m²
Kokonaispinta-ala
41,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
1 kuukausi kaupanteosta tai sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, astianpesukone, liesi, uuni ja liesituuletin. Liesi: Valurautaliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, allaskaappi, pesuallas ja peili.
Tulevat remontit
2025 IV- koneiden ja kanavien puhdistus, ilmamäärien säätö (kesken) 2026 Julkisivun elast.saum. ja parvekkeet, betonin kuntotutkimus 2026 Kuntoarvion uusiminen 2027 Julkisivujen elementtisaumojen uusiminen ja sokkelien sekä parvekkeiden kunnostus (betoniosat) (riippuu tutkimuksen tuloksista) 2028 Julkisivujen puuosien huoltomaalaus 2028 Jätekatoksen uusiminen / kunnostaminen
Tehdyt remontit
2025: Palovaroittimet yhtiön hallintaan 2025 loppuun mennessä. 2025: Viemärien ja salaojien kuntotutkimus 2025: Putkiston kuntotarkastus 2025: Märkätilakartoitus (tekemättömät) 2024: Piha-aitojen uusiminen 2023: Märkätilasaneerauksia 11 kpl kylpyhuoneita 2023: Sadevesikourujen kunnostus 2022: Märkätilakartoitus 2022: Vesikattojen maalaus 2022: Sadevesikaivojen huuhtelu ja tyhjennys 2021: Parkkialueen asfaltointi 2021: Autopaikkojen pistokepaikkojen uusiminen latausvalmiudella 2020: Vesikatteen huoltokunnostus ja lumiesteiden asennus 2019: Valokatteiden uusiminen 2017: Kaukolämpölaitteen uusiminen ja lämmitysverkoston tasapainotus 2017: Kylpyhuoneiden muovimattojen saumausten korjaus 2016: Ovien ja ikkunoiden huoltomaalaus, yhteisten tilojen puu- ja metalliosien huoltomaalaus, puusivun huoltomaalaus, parvekkeiden kunnossapitokorjaus, kattojen huoltomaalaus 2015: IV-kanavien nuohous ja ilmastoinnin säätö 2014: Vesikatteen kunnostus ja kulkusillat 2014: Kylpyhuoneiden kunnostus 3 kpl 2013: Kylpyhuoneiden kuntokartoitus 2013: Lukituksen uusinta 2013: Kadunvarsi parkkipaikkojen kunnostus ja pihaistutusten kunnostus 2012: Tiiliseinän rakennekorjaus 2012: Varaston katon uusiminen 2012: Piha-alueen putkikanaalien uusinta 2011: Salaojien huuhtelu ja tyhjennys 2007: Asuntojen välisten aitojen uusiminen 2004: Laajakaistayhteyden hankkiminen 2003: Yhtiön antenniverkon kunnostaminen digikelpoiseksi 2002: Julkisivujen puuosien maalaus 1998: Pesutilojen korjaukset
Palvelut
Alepa Päiväkumpu 1,3 km
Lidl Koivukylä 2,4 km
K-Citymarket Koivukylä 2,6 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Vantaa

Hinta

Velaton hinta
134 000 €
Myyntihinta
125 098,53 €
Neliöhinta
3 228,92 € / m²
Velkaosuus
8 901,47 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
246,09 € / kk
Pääomavastike
102,23 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
348,32 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
20 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: YK 2025: Päätettiin yksimielisesti valtuuttaa hallitus perimään tarvittaessa enintään kahden (2) kuukauden ylimääräinen hoitovastike yhtiön taloudellisen tilanteen niin vaatiessa. Päätös on voimassa tästä yhtiökokouksesta seuraavaan varsinaiseen yhtiökokoukseen asti. Päätettiin yksimielisesti myöntää hallitukselle valtuudet tarvittaessa muuttaa pääomavastikkeen määrää tilikauden aikana vastaamaan mahd. muuttuneita lainanhoitokuluja. Päätös on voimassa tästä yhtiökokouksesta seuraavaan varsinaiseen yhtiökokoukseen asti.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Vantaan Kaukonkuja
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 643 600 €.
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Rakennusvuosi
1994
Huoneistojen lukumäärä
23
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1994
Kerroksia
2
Energialuokka
Energialuokka: D2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 25.05.2023
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
5 551 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Isännöintipiste, Pekka Perätalo, asiakaspalvelu@isannointipiste.fi, 030 410 8640
Kaavoitustiedot