307 000 €81,5 m²

Staffaksenkuja 3, Koivuhaka, Vantaa3h + k + s + p

Velaton hinta
307 000 €
Hoitovastike
399,35 € / kk
Asuinpinta-ala
81,5 m²
Huoneita
3
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2006
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Koivuhaka
Kaupunki
Vantaa

Staffaksenkuja 3 a, Koivuhaka, Vantaa

Valoisa ja tilava rivitalokolmio rauhallisella Koivuhaan alueella Vantaalla. Omalla tontilla hyvin hoidetussa taloyhtiössä. Muuttovalmis koti tarjoaa selkeän ja käytännöllisen pohjaratkaisun, jossa olohuoneesta avautuu käynti omalle suojaisalle pihalle. Alakerrassa sijaitsee myös erillinen WC tuomassa lisämukavuutta. Yläkerrassa tilava parveke, josta esteetön näkymä takapihalle. Taloyhtiössä on huoltoyhtiö. Autopaikoissa on sähköauton latausmahdollisuus. Läheltä löytyvät koulut ja päiväkodit sekä Tikkurilan monipuoliset palvelut kävelyetäisyydeltä. Alue tarjoaa erinomaiset kulkuyhteydet niin julkisilla kuin omalla autolla sekä kattavat puisto-, ulkoilu- ja harrastusmahdollisuudet aivan kotiovelta. Lähivuosille ei suunniteltuja remontteja.

Perustiedot

Kaupunginosa
Koivuhaka
Kohdenumero
24389383
Kerroksien lukumäärä
2
Asuinpinta-ala
81,5 m²
Huoneiston kokoonpano
3h + k + s + p
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiö
Keittiö
Keittiön varusteet
Laminaattitasot, Astianpesukone, Induktioliesi, Liesituuletin, Pakastin, Jääkaappi
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parveke, Iso parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Suihkuseinä, Pesukone, Kuivausrumpu, Peilikaappi, Allaskaappi, Laattaseinä, Laattalattia, Avattava ikkuna, Erillinen WC, Lattialämmitys
Säilytystilat
Säilytystilaa
Ominaisuudet
Valoisa, Paljon ikkunoita, Sälekaihtimet. Lattialämmitykset eteisessä, ala-kerran WC-tiloissa sekä kylpyhuoneessa.
Ikkunoiden suunta
Ikkunoita etelään, Ikkunoita pohjoiseen, Parveke ilta-aurinkoon
Kylpyhuoneen remontit
Kylpyhuoneen silikoni-ja laattasaumojen vaihto 2025.
Tulevat remontit
Ei suunniteltuja remontteja lähivuosille.
Tehdyt remontit
2024 Patteriverkoston tasapainotuksen ja termostaattiventtiilien vaihtotarpeen selvitys, jonka mukaan ei tarvetta toimenpiteille 2024 Lakimuutoksen edellyttämien palovaroittimien asennukset asuntoihin 2024 Vesikattojen pinnoitus 2023 Puuttuvien lumiesteiden lapetikkaiden ja kattosiltojen asennus 2022 Sähköautojen latausvalmius 2022 C9 pesuhuoneen viemärin vuotovahingon korjaus 2021 IV-kanavien puhdistus ja ilmamäärien säätö 2021 Räystäsverkotuksien asennus 2020 Märkätiloissa rajasaumojen uusiminen 2020 VSS tiiveyskoe, tarkastus ja puutteiden korjaus 2019 Lämmönjakohuoneen hälytysliittymän muutos gsm-modeemiin 2019 A3 märkätilan saneeraus, kosteusmittaustuloksien perusteella 2019 A3, A4 ja C10 märkätilojen kosteusmittaukset 2018 Vesikattojen pesu ja rikkinäisten tiilien vaihto, Ikkunahuolto Oy Karttunen 2018 Julkisivujen huoltomaalaus, Saneeraus T.Kuusisto Oy 2018 Yläpohjien lisälämmöneristys, Ekovilla Oy 2018 Air Termico -saneerausventtiilien asennus, Dir-Air Oy 2018 Lattiakaivojen kuntotarkastus, Raksystems Oy 2017 Lämpökamerakuvaukset 2016 Kuntokartoitus, Rakennuttajapalvelu Tauno Mäki Oy 2013 IV-kanavien nuohous
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Sähkökäyttöinen kiuas, Ikkuna ulos
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Päiväkoti lähellä, Ala-aste lähellä, Yläaste lähellä, Koirapuisto lähellä, Puisto lähellä
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
092-68-170-5,092-68-170-8
TV-palvelut
Kaapeli-TV

Hinta

Velaton hinta
307 000 €
Myyntihinta
305 514,11 €
Neliöhinta
3 766,87 € / m²
Velkaosuus
1 485,89 €

Vastikkeet

Hoitovastike
399,35 € / kk
Pääomavastike
57,05 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
456,40 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
22 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
22€/hlö/kk
Muut kustannukset
Autopaikkavuokra 12€/kk.

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Vantaan Puronranta
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2006
Huoneistojen lukumäärä
10
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
Betoni, Puu, Tiili
Kattomateriaali
Tiili
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
C2018
Ilmanvaihto
Koneellinen, poisto huippuimurilla
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli
Kiinteistönhoito
Kiinteistönhoito Olander Oy
Isännöinti
TH-isännöinti Oy 050 331 7447 / jani.hellsten@th-isannointi.fi
Harrastusmahdollisuudet
Ulkoilureittejä, Kuntosali lähellä, Urheiluhalli lähellä, Jalkapallokenttä, Jäähalli lähellä, Uimahalli lähellä
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, Sujuvat yhteydet omalla autolla, Rautatieasema lähellä, Yöbussin pysäkki lähellä

Pysäköintitilan kuvaus
Pistokkeellisia autopaikkoja. Sähköauton latausmahdollisuus autopaikoilla.
Pintamateriaalit
Parketti