28 980 €40 m²

Ulrikankuja 20, Rekola, Vantaa2H+KT

Velaton hinta
28 980 €
Asuinpinta-ala
40 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 4
Rakennusvuosi
2014
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Rekola
Kaupunki
Vantaa

Ulrikankuja 20:ssa sijaitseva pikkukaksio tarjoaa selkeän ja käytännöllisen kodin, jossa arki rullaa vaivattomasti. Asunnon pohjaratkaisu on toimiva: olohuoneessa on hyvin tilaa oleskeluun ja ruokailuun, ja makuuhuone on rauhallinen ja helposti sisustettavissa. Keittiö palvelee arjen tarpeita sujuvasti ja kokonaisuus on selkeä sekä helposti muunneltavissa. Kylpyhuone on käytännöllinen ja siellä on paikka pyykinpesukoneelle. Asunto sopii mainiosti yksinasuvalle tai pariskunnalle, joka arvostaa toimivia neliöitä ja mutkatonta asumista. Tilava parveke antaa vielä lisätilaa. Rauhallinen talo ja alue.

Ulrikankujan sijainti tarjoaa hyvät kulkuyhteydet ja arjen peruspalvelut ovat kätevästi saavutettavissa. Läheinen ympäristö mahdollistaa myös ulkoilun ja vapaa-ajan vieton. Asunto vapautuu sopimuksen mukaan, tarvittaessa myös aiemmin, joten muuttamaan pääsee joustavasti. Tämä asumisoikeuskoti on hyvä valinta, kun etsit käytännöllistä ja viihtyisää kaksiota toimivalla sijainnilla Vantaalla.

Jätä hakemus www.asuntosaatio.fi

Viihtyisä kerrostalokohde Ulrikanpuistossa. Kohteessa on 1-3 huoneen ja keittiön asuntoja. Osassa asuntoja on oma sauna.

Rauhallinen alue, jossa koulut, päiväkodit ja palvelut, mm. Peijaksen sairaala lähellä. Luonnonläheiset ulkoilumaastot Rekolanpuron tuntumassa. Hyvät kulkuyhteydet: Rekolan juna-asemalle alle 200 m, samoin kaupunkipyöräasemalle.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Sijainti
Ulrikankuja 20, 01400 Vantaa
Kaupunginosa
Rekola
Kerros
1 / 4
Asuinpinta-ala
40 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+KT
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Vapautuu
10.06.2026

Velaton hinta
28 979,61 €
Myyntihinta
28 979,61 €
Neliöhinta
724,49 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
23 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 22954,00 €, Indeksikorotus: 6025,61 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 28979,61 €.
Käyttövastike
676,09 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Ulrikankuja 20
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2014
Rakennusvuoden lisätiedot
2014
Kerroksia
4