160 000 €26,5 m²

Martinpolku 12 C, Martinlaakso, Vantaa1h+avok+kph.las.parveke

Velaton hinta
160 000 €
Hoitovastike
119,25 € / kk
Asuinpinta-ala
26,5 m²
Huoneita
1
Kerros
2 / 7
Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Martinlaakso
Kaupunki
Vantaa

Kutsuva yksiö Martinlaakson parhailta paikoilta

Kompakti kaupunkikoti itselle, tai toimiva kohde sijoitukseen? Tämä 2. kerroksen yksiö tarjoaa sekä asumismukavuutta että toimivuutta erinomaisessa paketissa. Tavanomaista korkeampi huonekorkeus ja suuret ikkunapinnat tekevät asunnosta neliöitään suuremman oloisen.

Avokeittiöstä löytyy kaikki tarvittavat toiminnot sujuvaan ruoanlaittoon. Asuinhuoneeseen sijoittaa vaivatta niin sängyn kuin sohvakalusteenkin. Asumisviihtyvyyden kruunaa reilun kokoinen lasitettu parveke, joka tarjoilee miellyttävät puistonäkymät. Tyylikäs kylpyhuone on tilava ja siellä on paikkansa myös pyykkihuoltoon. Eteisestä löytyy mukavasti säilytystilaa, lisäksi huoneiston käyttöön kuuluu erillinen lämmin varasto.

Huoneisto on HETI VAPAA! Mahdollisuus ostaa huoneisto kalusteineen. Kysy lisätietoja välittäjältä.

Asunto Oy Vantaan Jääruusu on vuonna 2019 valmistunut taloyhtiö, joka sijaitsee omalla tontillaan. Uudehko yhtiö tarjoaa huolettomuutta ja nykyaikaisia ratkaisuja asumiseen, vailla huolta raskaista remonteista.

Sijainti on mainio, sillä olet aidosti kävelyetäisyydellä niin palveluista, erinomaisista julkisista kulkuyhteyksistä sekä mainioista ulkoilu- ja harrastusmahdollisuuksista. Lähikauppa Alepa sijaitsee lähes kotikorttelissa.

Voisiko tässä olla uusi kotisi, tai sijoituskohteesi? Ota yhteyttä ja varaa sopiva esittelyaika!

Tämän kodin myy Hilla, p. 045 255 0005 / hilla.heikkila@alcovi.fi – Service also in English.

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Martinpolku 12 C, 01620 Vantaa
Kaupunginosa
Martinlaakso
Kohdenumero
80490938
Kerros
2 / 7
Asuinpinta-ala
26,5 m²
Kokonaispinta-ala
26,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
1h+avok+kph.las.parveke
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varustukseen kuuluu jääkaappi pakastinlokerolla, astianpesukone, kalusteuuni, keraaminen liesitaso, tilavaraus mikroaaltouunille sekä liesituuletin. Seinät ovat maalatut, lattia parkettia. Lattialämmitys (vesikiertoinen).
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Kylpyhuoneen varustukseen kuuluu suihku, lasinen suihkuseinä, allaskaappi, peilikaappi, wc-istuin ja pesukoneliitäntä sekä tilavaraus pesutornille. Seinät ja lattia on laatoitettu. Lattialämmitys.
Säilytystilat
Kaapistot ja irtaimistovarasto
Tulevat remontit
Hallituksen kunnossapitotarveselvitys 2025-29: Ilmanvaihtokanavien puhdistus ja ilmamäärien tasapainotus -26, 10-vuotistarkastus -27.
Tehdyt remontit
Yhteispihan kivetys 2021, kameravalvonta 2023.
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Lisätiedot
Muut kaupan kannalta merkittävät tiedot: Yhtiötä rasittaa 12.1.2017 allekirjoitettu hallinnanjakosopimus sekä 9.5.2018 allekirjoitettu yhteisjärjestelysopimus. Asunto Oy Vantaan Jääruusu ja Asunto Oy Vantaan Kide päättivät ylimääräisissä yhtiökokouksissa taloyhtiöiden yhdistymisestä. Vantaan Kide on sulautunut Jääruusuun 31.1.2024 ja toiminta jatkuu Asunto Oy Vantaan Jääruusun nimen alla.
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Vantaa
Tietoliikennepalvelut
Telia Finland, 10/10 Mbit/s

Hinta

Velaton hinta
160 000 €
Myyntihinta
67 136,97 €
Neliöhinta
6 037,74 € / m²
Velkaosuus
92 863,03 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
119,25 € / kk
Pääomavastike
457,60 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
576,85 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
20,00 € kuukaudessa
Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 20 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: Saunamaksu 8,00 e/kerta tai 20,00 e/kk. Taloyhtiöllä on lainaa (rakennuslaina) yhteensä 7.340.448,71 euroa per 31.3.2026. Myytävälle huoneistolle kohdistuu taloyhtiölainaa 92.863,03 euroa per 31.3.2026, jota lyhennetään rahoitusvastikkeena 457,60 e/kk.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Vantaan Jääruusu
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 17 602 410 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2019
Huoneistojen lukumäärä
47
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2019
Kerroksia
7
Energialuokka
Energialuokka: C2013, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 12.10.2027
Isännöinti
Kiinteistö-Tahkola, Vantaan toimipiste, Jimi Kaukko, asiakaspalvelu.uusimaa@kiinteistotahkola.fi, 0207 488 370
Kaavoitustiedot
Lisätietoja: Vantaan kaupunki, p. 09 839 11 (vaihde), kartta.vantaa.fi, https://www.vantaa.fi/fi/asuminen-ja--rakentaminen/kaavoitus/asemakaavoitus Vireillä olevat kaavamuutokset: Martinlaaksontielle palvelutontti, https://www.vantaa.fi/- fi/kaavoitus/kaavat/martinlaaksontielle-palvelutontti Martinlaaksontielle radan varteen asumista ja liiketilaa: https://www.vantaa.fi/fi/kaavoitus/kaavat/-martinlaaksontielle-radan-varteen-asumista-ja-liiketilaa