169 000 €73,5 m²

Raappavuorenrinne 1, Martinlaakso, Vantaa3h + K

Myyntihinta
169 000 €
Hoitovastike
338,10 € / kk
Asuinpinta-ala
73,5 m²
Huoneita
3
Kerros
4 / 7
Rakennusvuosi
1972
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Martinlaakso
Kaupunki
Vantaa

Kerrostalo kolmio Martinlaaksossa, Raappavuoren viher- ja ulkoilualueen välittömässä läheisyydessä, päättyvän tien varrella

Tilava 4/7 kerroksen valoisa kolmio sijaitsee Martinlaaksossa viher- ja ulkoilualueen välittömässä läheisyydessä, päättyvän tien varrella, jossa arjen palvelut (ruokakaupat, kirjasto, apteekki, terveyskeskus yms), koulut ja päiväkodit ovat kävelyetäisyydellä. Asunnosta avautuvat näkymät kahteen eri suuntaan ja lasitettu parveke etelän suuntaan tarjoaa viihtyisän paikan rentoutumiseen. Viher- ja ulkoilualue on sen verran iso, että siellä voi lenkkeilijöiden lisäksi nähdä myös peuroja ja kauriita iltakävelyllä :)

Asunto on 73,5m2 läpitalo asunto, valoisa ja hyväkuntoinen. Säilytystilaa löytyy reilusti, erillinen keittiö sekä tilava olohuone ja parveke sisäpihalle. Asuntoon kuuluu tilava verkkokellari ja kylmäkellari komero.

Liikenneyhteydet ovat erinomaiset, lähin bussipysäkki on lähes vieressä ja autolla pääsee sujuvasti liikkumaan moneen eri suuntaan. Alueella on hyvät pyörätiet, lenkkipolut ja Raappavuoren viher- ja ulkoilualue frisbeegolf- ratoineen ja valaistut mäenlasku rinteet löytyy Raappavuorentien toiselta puolelta tarjoten mahdollisuuden monipuoliseen ulkoiluun ja virkistäytymiseen.

Juna-asemalle kävelee reilussa 10 minuutissa, vieressä on Martinlaakson ostoskeskus sekä terveyskeskus ja kirjasto. Matkalla asemalle löytyy mm. uimahalli sekä kulttuuritalo Martinus. Myyrmäkeen kävelee 25 minuutissa ja Varistoon alle 20 minuutissa. Lähikauppa K-supermarket on 5 minuutin kävelymatkan päässä. Kuntosaleja löytyy myös useita 5-15 minuutin kävelymatkan päässä.

Yksityisnäyttöjä sopimuksen mukaan

Perustiedot

Kaupunginosa
Martinlaakso
Kohdenumero
24376082
Kerros
4 / 7
Asuinpinta-ala
73,5 m²
Huoneiston kokoonpano
3h + K
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Keittiö
Keittiö
Keittiön varusteet
Astianpesukone, Sähköliesi, Liesikupu, Liesituuletin, Jää-pakastinkaappi
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Suihkukaappi, Pesukonevalmius, Peilikaappi, Allaskaappi, Laattalattia
Säilytystilat
Säilytystilaa
Ominaisuudet
Valoisa
Tehdyt remontit
2025 Julkisivu remontti
Asumistyyppi
Omistus
Kohde on
Kiinteistö

Hinta

Myyntihinta
169 000 €
Taloyhtiön tilat ja tuotot
Taloyhtiössä sauna, irtaimistokomerot, kylmäkellari, pesutupa, kuivaushuone ja ulkoiluvälinevarasto

Vastikkeet

Hoitovastike
338,10 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
602,70 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
20€/kk/hlö

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
As Oy Launon-Salpa
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1972
Huoneistojen lukumäärä
63
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
7
Hissi
Kyllä
Energialuokka
F2013
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli
Kiinteistön laajakaistayhteys
DNA
Lisätietoja lämmityksestä
Vesikeskuslämmitys
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Pintamateriaalit
Laminaatti