18 131 €75,5 m²

Mäyräkuja 7, Metsola, Vantaa3h+k+s

Velaton hinta
18 131 €
Hoitovastike
987,54 € / kk
Asuinpinta-ala
75,5 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 2
Rakennusvuosi
1993
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Metsola
Kaupunki
Vantaa

Valoisa asumisoikeuskolmio lasitetulla parvekkeella

Tämä ensimmäisen kerroksen 75,5 m² asumisoikeuskoti tarjoaa toimivan pohjaratkaisun ja mukavasti tilaa arkeen.

Olohuone on avara ja yhdistyy luontevasti keittiöön sekä ruokailutilaan, joten yhdessäolo ja arjen askareet mahtuvat samaan kokonaisuuteen. Kaksi reilunkokoista makuuhuonetta tarjoavat hyvin säilytystilaa, ja tilat on helppo sisustaa omien tarpeiden mukaan.

Kylpyhuone on tilava ja sen yhteydessä on oma sauna, jossa on mukava rentoutua päivän päätteeksi. Erillinen wc tuo käytännöllisyyttä etenkin kiireisiin aamuihin. Lasitettu parveke lisää asumismukavuutta ja tarjoaa suojaisan paikan vaikkapa aamukahville pitkälle syksyyn.

Mäyräkuja 7 on kolmen pienkerrostalon asumisoikeuskohde Korson Metsolassa Vantaalla. Kaikkiaan tässä vuonna 1993 valmistuneessa kohteessa on 27 asuntoa.

Metsola on pientalovaltainen asuinalue Korson kaupunginosassa junaradan varrella. Alueelta on hyvät liikenneyhteydet. Korson rautatieasemalle on matkaa noin 200 metriä. Koulut ja päiväkodit ovat kilometrin säteellä ja Korson keskustan kaupalliset palvelut vain muutaman sadan metrin päässä. Lähistöllä on hyvät ulkoilu- ja liikuntamahdollisuudet. Vantaan keskuspuisto lenkkipolkuineen on noin 500 metrin päässä ja uimahalli ja urheilupuisto noin kilometrin päässä.

Kohteessa on Telian 50 Mbit/s kiinteistölaajakaista, joka sisältyy käyttövastikkeeseen.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Sijainti
Mäyräkuja 7, 01450 Vantaa
Kaupunginosa
Metsola
Kerros
1 / 2
Asuinpinta-ala
75,5 m²
Kokonaispinta-ala
75,5 m²
Huoneiston kokoonpano
3h+k+s
Huoneita
3
Vapautuu
06.06.2026
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 9 396,66 € indeksikorotus: 8 734,13 €
Postitoimipaikka
VANTAA

Hinta

Velaton hinta
18 130,79 €
Neliöhinta
240,14 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
987,54 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 21,50 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 250,00 €

Rakennusvuosi
1993
Kerroksia
2