215 000 €57,5 m²

Keltasafiirinpolku 1 B, Kivistö, Vantaa3h+kt+parveke

Velaton hinta
215 000 €
Hoitovastike
227,13 € / kk
Asuinpinta-ala
57,5 m²
Huoneita
3
Kerros
6 / 6
Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kivistö
Kaupunki
Vantaa

NYT MYYNNISSÄ – VALOISA JA TYYLIKÄS YLIMMÄN KERROKSEN KULMAHUONEISTO OMALLA TONTILLA KIVISTÖSSÄ

Tämä kaunis ja vaalea YLIMMÄN kerroksen kulmakoti tarjoaa poikkeuksellisen valoisan ja avaran asumiskokemuksen. Huoneiston 57,5 m² on suunniteltu erinomaisen toimivaksi – koti tuntuu selvästi neliöitään suuremmalta, ja harmoninen värimaailma korostaa tilantuntua entisestään.

✨ Kodin vahvuudet Valoisa kulmahuoneisto kuusikerroksisen talon ylimmän kerroksessa

Erinomainen pohjaratkaisu: kaksi hyvänkokoista makuuhuonetta, avara olohuone ja moderni avokeittiö

Lasitettu parveke tuo lisää tilaa ja käyttömahdollisuuksia ympäri vuoden

Vaaleat ja hyväkuntoiset pinnat – muuttovalmis ilman remonttihuolia

Vuonna 2019 valmistunut taloyhtiö omalla tontilla – ei merkittäviä remontteja näköpiirissä

Toimivat ja viihtyisät tilat Kodin sydän on avara olohuone–keittiö -kokonaisuus, jossa luonnonvalo tulvii sisään kahdesta suunnasta. Molemmat makuuhuoneet ovat käytännöllisen kokoisia ja tarjoavat hyvät säilytysratkaisut. Tyylikäs kylpyhuone ja toimiva eteinen täydentävät kokonaisuuden.

Sijainti, joka tekee arjesta helppoa Kivistö tarjoaa erinomaiset palvelut ja liikenneyhteydet:

Korttelikauppa aivan vieressä

Kivistön palvelut: terveysasema, kirjasto, Lidl, S-market, ravintoloita ja Fitness24Seven

Upeat ulkoilureitit kotiovelta

Kehärata vie nopeasti ympäri pääkaupunkiseutua

Tämä koti sopii sinulle, joka arvostat modernia asumista, helppoa arkea ja valoisia tiloja laadukkaassa ympäristössä.

Autohallinpaikka myydään asunnon yhteydessä, velaton hinta 13 000 €. Autohallissa on sähköauton latausmahdollisuus sekä polkupyörän huoltoverstas, jotka tuovat arkeen helppoutta ja lisämukavuutta. Nämä palvelut tekevät liikkumisesta sujuvaa ja tukevat modernia, ympäristöystävällistä elämäntapaa. ----------------- Bright Top-Floor Corner Apartment on own plot in Kivistö

A beautifully light and modern 57.5 m² corner home in a well-maintained building completed in 2019. The smart floor plan includes two well-sized bedrooms, an open-plan kitchen and living area, a stylish bathroom, and a glazed balcony. The interior is fresh and move‑in ready with no renovation needs.

The building stands on its own freehold plot, and no major repairs are expected in the coming years. Daily conveniences are close by: a local corner shop, Kivistö’s shopping and service center, health clinic, library, Lidl, S‑market, restaurants, and Fitness24Seven gym. Excellent outdoor areas start right at your doorstep, and the Ring Rail Line provides fast connections across the Helsinki metropolitan area.

A modern, easy‑living home in a highly convenient location.

The parking garage space is sold together with the apartment for a debt-free price of €13,000. The garage offers electric vehicle charging and a bicycle maintenance workshop, providing added convenience and comfort for everyday living. These features support smooth mobility and a modern, eco‑friendly lifestyle.

----- KIINNOSTUITKO? OTA NOPEASTI YHTEYTTÄ NIIN SOVITAAN SINULLE laura.qin@remax.fi / 040-7682165

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Kivistö
Kohdenumero
80488493
Kerros
6 / 6
Asuinpinta-ala
57,5 m²
Tontin pinta-ala
3 337 m²
Kokonaispinta-ala
57,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h+kt+parveke
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, astianpesukone, uuni, liesi ja liesituuletin. Liesi: Induktioliesi. Kaunis ja selkeä valkoinen keittiö. Integroidut kodinkoneet: induktioliesi, kiertoilmauuni, liesituuletin, jääkaappipakastin ja astianpesukone. Lattia valkoista laminaattia ja seinät maalattu.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, peilikaappi, allaskaappi, bidee-suihku ja pesuallas. Pesutilojen kuvaus: Kylpyhuoneessa peilikaappi, allaskaapisto, suihkuseinät, suihku, bideesuihku, seinäasennettu wc-istuin, pesukoneliitäntä. Lattia ja seinät laatoitettu, lattialämmitys.
Tulevat remontit
Talo on valmistunut lokakuussa 2019, ja hallitus katsoo, ettei yhtiöllä ole normaalin vuosittaisen kunnossapidon lisäksi sellaisia tarpeita yhtiön rakennusten ja kiinteistön kunnossapitoon seuraavan viiden vuoden aikana, jotka vaikuttaisivat olennaisesti osakehuoneistojen käyttämiseen, yhtiövastikkeeseen tai muihin osakehuoneiston käytöstä aiheutuviin kustannuksiin. Arvioitu ajoitus: 2025-2029 Huoltokirjan ukaisia huolto-ja kunnossapitotöitä.
Tehdyt remontit
2023 Häkkiovarastojen halkeamien korjaukset(A-talo) 2024 Julkisivukorjaus A-talo eteläpääty(roskalavan palosta aiheutuneet korjaustyöt) 2025 Rapattujen julkisivujen korjaushanke(kustannusarvio 216487,50e, 52,76e/m2)
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
Kivistön kattavat palvelut ruokakauppoineen, ravintoloineen, kahviloineen noin 100m matkan päässä.
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
09202301500002
Postitoimipaikka
Vantaa
Tietoliikennepalvelut
Elisa Oyj

Hinta

Velaton hinta
215 000 €
Myyntihinta
215 000 €
Neliöhinta
3 739,13 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
227,13 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
230,03 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
20,00 € kuukaudessa
Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 23 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Muu vastike: 2,90 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Vantaa Sinisafiiri
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiöön kuuluu: Kaapeli-tv, sauna, urheiluvälinevarasto, huoneistovarastot, Elisa valokuitu. Taloyhtiön kiinnitykset: 1 741 400 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2019
Huoneistojen lukumäärä
84
Liiketilojen pinta-ala
267 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
3
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2019
Kerroksia
6
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 23.10.2029
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Keskitetty
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
3 337 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Isännöitsijätoimisto Kiinteistö-Tahkola Helsinki Oy, Jani Koiranen, jani.koiranen@kiinteistotahkola.fi, 0207488208
Kaavoitustiedot
Vantaan kaupunki / Maankäytön asiakaspalvelu Kielotie 13, 01300 Vantaa maankaytto.asiakaspalvelu@vantaa.fi Puh. 09 8392 2242
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, juna-asema lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla ja hyvät pyöräilytiet Kivistön juna-asema noin 650m.
Rakennusoikeus
4 872 m²

Pysäköintitilan kuvaus
Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Huoneiston myynnin yhteydessä ostajalla on mahdollisuus ostaa autohallipaikka no 36, osakenumerot 19456-19468 (13 kpl) hintaan 15000€.