299 000 €83 m²

Voimalantie 16 B, Martinlaakso / Tyttökumpu, Vantaa4h+k+sauna+autokatos

Velaton hinta
299 000 €
Hoitovastike
150 € / kk
Asuinpinta-ala
83 m²
Huoneita
4
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1985
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Kaupunginosa
Martinlaakso / Tyttökumpu
Kaupunki
Vantaa

Tämä valoisa ja kodikas paritalo sijaitsee rauhallisella Martinlaakson alueella Vantaalla. Asunto tarjoaa erinomaiset puitteet perheelle, joka arvostaa omaa pihaa ja tilavaa, hyvin suunniteltua pohjaratkaisua. Vuonna 1985 valmistunut koti on hyvässä kunnossa ja se on päivitetty vastaamaan nykypäivän tarpeita.

Asunnossa on kolme makuuhuonetta, jotka tarjoavat tilaa niin perheenjäsenille kuin vieraillekin. Olohuone ja keittiö muodostavat avaran ja valoisan kokonaisuuden, jossa on mukava viettää yhteistä aikaa. Keittiössä on modernit varusteet, kuten erillinen jääkaappi ja pakastin, astianpesukone sekä keraaminen liesi.

Kylpyhuoneessa on lattialämmitys, joka tuo mukavuutta arkeen, ja sauna kutsuu rentoutumaan pitkän päivän päätteeksi. Lisäksi asunnossa on kaksi erillistä wc:tä, mikä helpottaa perheen arkea.

Asuntoon kuuluu myös kaksi ulkovarastoa, jotka tarjoavat runsaasti säilytystilaa. Oma piha ja terassi ovat täydellisiä paikkoja nauttia kesäpäivistä ja grilli-illoista. Autokatos varmistaa, että autosi pysyy suojassa säältä.

Martinlaakso on tunnettu vehreistä puistoistaan ja erinomaisista kulkuyhteyksistään. Lähistöllä on monipuoliset palvelut, kuten kaupat, koulut ja päiväkodit, joten arki sujuu vaivattomasti.

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän ihastuttavaan kotiin, joka odottaa uusia asukkaitaan!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Voimalantie 16 B, 01620 Vantaa
Kaupunginosa
Martinlaakso / Tyttökumpu
Kohdenumero
80489335
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
83 m²
Tontin pinta-ala
926 m²
Kokonaispinta-ala
83 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi. 2 ulkovarastoa.
Huoneiston kokoonpano
4h+k+sauna+autokatos
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Välittäjältä raportti
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, erillinen pakastin, erillisuuni, liesi ja astianpesukone. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Puu.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys ja peilikaappi. Erillisten WC:n lukumäärä: 2. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, peilikaappi, pesuallas ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Vaatehuone ja varasto
Tehdyt remontit
Asuntoon B on teetetty kuntotarkastus, mahdollista myyntiä varten. Asunto pääosin hyvässä kunnossa. Tarkastuksessa avattu asunnon B vaatehuoneesta ulkoseinää sisäpuolelta ja todettu että rakenne on kuiva ja hyvässä kunnossa.

Velaton hinta
299 000 €
Myyntihinta
299 000 €
Neliöhinta
3 602,41 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
150 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
150 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Huoneistoissa on huoneistokohtainen sähkölämmitys ja sähkönmittaus. Sähkömenoista vastaa huoneiston haltija. Vesimaksut maksetaan puoliksi kulutuksen mukaan.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As. Oy Vantaan Myllymäentie 1
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiöön kuuluu: Yhteisantenni. Taloyhtiön kiinnitykset: 0 €.
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Rakennusvuosi
1985
Huoneistojen lukumäärä
2
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1985
Kerroksia
1
Energialuokka
Energialuokka: D2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 02.04.2035
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Painovoimainen ilmanvaihto
Tontin koko
926 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Kaavoitustiedot
Vantaan kaupunki
Kaavatilanne
Asemakaava
Kuntotutkimus
Kuntotarkastus tehty: 19.02.2026. Lisätietoja tutkimuksista: Kysy raporttia välittäjältä.
Lämmitys
Sähkö, Ilmalämpöpumppu
Lisätietoja lämmityksestä
Kohteessa on sähkölämmitys. Kokonaissähkön kulutus: 13932.7 kWh / vuosi. Lisäksi lämmitysjärjestelmät: Ilmalämpöpumppu