33 480 €92 m²

Kallioimarteentie 6, Simonkylä, Vantaa4h+k+s

Velaton hinta
33 480 €
Hoitovastike
1 244,66 € / kk
Asuinpinta-ala
92 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1998
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Simonkylä
Kaupunki
Vantaa

Vapautumassa tilava perheasunto. Sisääntulokerroksessa keittiö ja olohuone, jotka ovat yhtenäistä avointa tilaa ja wc. Olohuoneesta käynti omalle pihaterassille. Yläkerrassa omassa rauhassaan kolme makuuhuonetta ja kylpyhuone sekä oma ikkunallinen sauna, jossa pääset nauttimaan löylyistä silloin, kun sinulle sopii. Lisäksi päämakuuhuoneesta käynti parvekkeelle.

Viihtyisä rivi- ja kerrostalokohde pientalovaltaisella alueella

Kallioimarteentie 6 on Vantaan Simonkylässä sijaitseva asumisoikeuskohde. Vuonna 1998 valmistuneessa kohteessa on 51 asuntoa rivi- ja kerrostaloissa.

Simonkylä on rauhallista pientalovaltaista aluetta Tikkurilan palveluiden läheisyydessä. Simonkylän alueella on useita päiväkoteja sekä kouluja. Simonkylän puisto tarjoaa myös loistavat ulkoilu- ja liikuntamahdollisuudet.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Simonkylä
Kerroksien lukumäärä
2
Asuinpinta-ala
92 m²
Kokonaispinta-ala
92 m²
Huoneiston kokoonpano
4h+k+s
Huoneita
4
Vapautuu
01.06.2026
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 18 592,33 € indeksikorotus: 14 887,65 €
Postitoimipaikka
VANTAA

Hinta

Velaton hinta
33 479,98 €
Neliöhinta
363,91 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
1 244,66 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 19,50 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 250,00 €

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1998
Kerroksia
2
Taloyhtiössä on sauna
Ei
Energialuokka
D2013