349 000 €117 m²

Kersantintie 2 N, Kivistö, Vantaa5h + k + wc + 2 kph + s + varasto

Velaton hinta
349 000 €
Hoitovastike
479,70 € / kk
Asuinpinta-ala
117 m²
Huoneita
5
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2012
Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Kaupunginosa
Kivistö
Kaupunki
Vantaa

Pian vapautumassa viihtyisä ja tilava erillistalo lapsiperheiden suosimalta asuin alueelta!

Etsitkö viihtyisää ja tilavaa kotia rauhalliselta alueelta Vantaan Kivistössä? Tässä on mahdollisuus unelmakotiin!

Tämä kaksikerroksinen, 117 m² erillistalo tarjoaa neljä makuuhuonetta ja kodikkaan tunnelman. Tilavissa huoneissa on valoisat näkymät niin taloyhtiön yhteisalueelle kuin takapihan rauhoittavasta peltomaisemasta. Lisänautintoa asumiseen tuo kodin takapihan terassi, jolla voi viettää mukavia hetkiä ystävien ja perheen kanssa nauttien rauhallisesta peltomaisemasta.

Kivistön alue tarjoaa erinomaiset palvelut, kuten monipuolisia kauppoja, kahviloita, ravintoloita, terveysaseman sekä juuri avatun Kauppakeskus Kiviksen palvelut. Liikuntamahdollisuudet ovat myös loistavat ja lähellä sijaitsee viehättävät kävely ja leikkipuistot, jossa voi nauttia ulkoilusta.

Perheille tämä koti tarjoaa loistavat puitteet, sillä alueella on koulut ja useampi päivähoitopaikka. Lähin koulu, Kanniston koulu, on noin 1,4 km:n päässä ja Aurinkokiven koulu noin 1,6 km:n päässä. Maitorpan päiväkoti sijaitsee vain 83 metrin päässä kodista.

Täältä pääsee erinomaisesti liikkumaan julkisilla kulkuvälineillä, Kivistön juna-asema (kehärata) on vain 1,5 km:n päässä. Autoileville löytyy myös hyvät yhteydet.

Tämä 2012 rakennettu puutalo on alkuperäiskunnossa joten voit pinta remontoida kodin omanäköiseksi. Muuta tälle ihanalle ja rauhalliselle asuinalueelle, jossa arki sujuu vaivattomasti ja viihtyisä koti odottaa!

Tule ihastumaan tähän upeaan kotiin unelmasijainnissa! Tämä ihastuttava Kivistön erillistalo ei jätä ketään kylmäksi, ja se sopii loistavasti niin perheille kuin muillekin asukkaille. Älä siis epäröi, vaan ota yhteyttä ja varaa esittelyaikasi jo tänään!

TIEDUSTELUT JA YKSITYISESITTELYVARAUKSET: Netta Räsänen - Listed LKV Oy 041 318 9669 / netta.rasanen@listedlkv.fi

OTATHAN YHTEYTTÄ JA VARAAT OMAN ESITTELYAJAN!

--- Onko sinun nykyinen kotisi vielä myymättä? Autamme sinua ilomielin myös sen myymisessä! Ota rohkeasti yhteyttä, meiltä saat maksuttoman arvion sekä kilpailukykyisen välitystarjouksen!

Perustiedot

Sijainti
Kersantintie 2 N, 01700 Vantaa
Kaupunginosa
Kivistö
Kohdenumero
80489993
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
117 m²
Tontin pinta-ala
1,07 ha
Kokonaispinta-ala
117 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
5h + k + wc + 2 kph + s + varasto
Huoneita
5
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Alakerran parkettilattia uusittu muutoin alkuperäiskunnossa.
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan 1-2kk kaupanteosta.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi (alkuperäinen vuodelta 2012, käyttöikänsä päässä), pakastekaappi, liesituuletin, erillisuuni ja astianpesukone. Liesi: Keraaminen liesi.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Ranskalainen parveke. Parvekkeen suunta: Kaakko.
Terassin kuvaus
Ihana suojaisa terassi alue kaakkoon päin. Pihalta näkymät rauhalliselle peltoalueelle.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Suihku, peilikaappi, allaskaappi ja lattialämmitys. Erillisten WC:n lukumäärä: 2. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, bidee-suihku, allaskaappi ja peilikaappi.
Säilytystilat
Kylmä ulkovarasto ja kaapistot
Näkymät
Takapihalta ja yläkerran ikkunoista rauhallinen peltomaisema ja keittiöstä ja kahdesta makuuhuoneesta yhtiön yhteiselle tiealueelle.
Tehdyt remontit
2015 Ulkovesipisteet asennettu asuntoihin 2013-2019 Vuositakuukorjaukset 2020- Aitamaalaus- Ilmanvaihdon nuohous- Putkistojen kannakointien korjauksia 2021 Lämpövuotokorjaukset JM (2020-2021) 2022- Kuntoarvio- Jätevesi-, sadevesiviemärien ja salaojien kuvaus- Energiatodistuksen päivittäminen. 2023- Taloyhtiön rakennuskannan julkisivujen huoltomaalaustarpeen kartoittaminen- Vesikattojen kuntoarvio- Yleisten tilojen ja huoneistojen palovaroittimien uusiminen- Saloja- ja jätevesijärjestelmän vauriokorjausten suunnittelu- Käyttövesiverkoston paineenalennusventtiilin asentaminen- Taloyhtiön julkisivujen huoltomaalausten suunnittelu. 2024-Julkisivujen huolto: aidat ja julkisivujen puuosat maalattu sekä lahokorjaukset tehty-Jätevesijärjestelmän vauriokorjausten toteutus.
Palvelut
Palvelut: Kivistössä on ruokakauppoja (Alepa, K-Market, Lidl, S-Market), kahviloita, ravintoloita, terveysasema, R-Kioski, loistavat liikuntamahdollisuudet, posti, kirjasto ja juuri auennut Kauppakeskus Kivis palveluineen
Paikallistiedot: Maitorppa on asuinalueena rauhallinen pientaloalue, josta on lyhyt kävelymatka Kivistön palveluihin ja juna-asemalle
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
0092-0023-0038-0001, 0092-0023-0039-0001, 0092-0023-0040-0002
Postitoimipaikka
Vantaa
Tietoliikennepalvelut
Elisa

Hinta

Velaton hinta
349 000 €
Myyntihinta
342 188,05 €
Neliöhinta
2 982,91 € / m²
Velkaosuus
6 811,95 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
479,70 € / kk
Pääomavastike
109,33 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
589,03 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 12 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa

Rakennusvuosi
2012
Huoneistojen lukumäärä
31
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2012
Kerroksia
2
Energialuokka
Energialuokka: C2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 25.08.2032
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen tulo- ja poisto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
1,07 ha
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Emännät Isännöinti Oy, Nina Kivisilta, toimisto@emannatisannointi.fi
Kaavoitustiedot
Alueella suunnitteilla Aviapolis-Keimola voimajohtohanke. Lisätietoa vantaan kaupungilta sekä Kivistön ja Keimolan omakotiyhdistykseltä. https://www.vantaanenergiasahkoverkot.fi/tietoa-meista/voimajohtohankkeet/aviapolis-keimola-voimajohto/asukastilaisuus/
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla, hyvät pyöräilytiet ja juna-asema lähellä Kivistön juna-asema (kehärata) n 1,5km
Kuntotutkimus
Kosteustutkimus tehty: 15.11.2023
Pihan kuvaus
Suojaisa aidattu takapiha jossa hyvänkokoinen terassi.
Lämmitys
Sähkö, Ilmalämpöpumppu