35 535 €91 m²

Vanha Soratie 5 ja 9, Simonkylä, Vantaa4H+K+S

Velaton hinta
35 535 €
Asuinpinta-ala
91 m²
Huoneita
4
Rakennusvuosi
1997
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Simonkylä
Kaupunki
Vantaa

Rauhallisella ja lapsiystävällisellä alueella sijaitseva rivitalokohde Simonkylässä.

Tikkurilan pohjoispuolelle sijoittuva Simonkylä tarjoaa loistavat puitteet ulkoilua rakastaville. Kesäisin Malminiitynpuistossa pääsee pelaamaan frisbeegolfia. Läheisen Simonkylänpuiston virkistysalueen lenkkipolut muuttuvat talven myötä hiihtoladuiksi siinä missä Hiiriharjun tekomäki, Möskäri, tarjoaa oivat puitteet pulkkamäessä iloitteluun. Hiirilammilla voi testata kalaonneaan ja Kylmäohjan puro virtaa läpi Simonkylänpuiston.

Peruspalvelut, kuten lähikaupat, apteekki, päiväkodit ja ala-aste löytyvät kävelymatkan päästä. Leinelän juna-asema sijaitsee kilometrin päässä, josta kulkee alle kymmenessä minuutissa niin lentokentälle kuin Tikkurilaan ja noin puolessa tunnissa Helsingin keskustaan.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Simonkylä
Asuinpinta-ala
91 m²
Huoneiston kokoonpano
4H+K+S
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Vapautuu
20.05.2026

Velaton hinta
35 535,08 €
Myyntihinta
35 535,08 €
Neliöhinta
390,50 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
10 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 18855,72 €, Indeksikorotus: 16679,36 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 35535,08 €.
Käyttövastike
1 258,74 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Vanha Soratie 5 ja 9
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1997
Rakennusvuoden lisätiedot
1997