298 000 €103,5 m²

Karhunkierros 2, Pähkinärinne, Vantaa4h, k, s, erillinen wc, khh, vh + 2 parveketta

Velaton hinta
298 000 €
Hoitovastike
403,65 € / kk
Asuinpinta-ala
103,5 m²
Huoneita
4
Kerros
4 / 7
Rakennusvuosi
2006
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Pähkinärinne
Kaupunki
Vantaa

Valoisa ja tilava koti halutulla alueella Vantaan Hämeenkylässä!

Vuonna 2006 valmistunut siistikuntoinen asunto tarjoaa toimivan ja viihtyisän pohjaratkaisun isommankin perheen tarpeisiin. Tässä kodissa on kolme makuuhuonetta, keittiö, tilava olohuone, oma sauna, erillinen kodinhoitohuone sekä käytännöllinen vaatehuone, jotka tuovat arkeen sujuvuutta ja säilytystilaa.

Asunnon ehdottomia valtteja ovat kaksi lasitettua parveketta, jotka tuovat runsaasti luonnonvaloa ja tarjoavat mukavat puitteet niin aamukahveille kuin ilta-auringosta nauttimiseen. Tilava keittiö yhdistyy luontevasti oleskelutiloihin, luoden kodikkaan ympäristön yhdessäoloon.

Sijainti Hämeenkylässä tarjoaa rauhallisen ja viihtyisän asuinympäristön, jossa palvelut, koulut ja hyvät liikenneyhteydet ovat lähellä.

Tervetuloa tutustumaan ja ihastumaan tähän valoisaan ja toimivapohjaiseen kotiin!

Perustiedot

Sijainti
Karhunkierros 2, 01640 Vantaa
Kaupunginosa
Pähkinärinne
Kohdenumero
1410112
Kerros
4 / 7
Asuinpinta-ala
103,5 m²
Tontin pinta-ala
2 548 m²
Kokonaispinta-ala
103,5 m²
Pinta-alan lähde
Yhtiöjärjestyksenmukainen pinta-ala
Huoneiston kokoonpano
4h, k, s, erillinen wc, khh, vh + 2 parveketta
Huoneita
4
Kunto
Tyydyttävä
Kunnon lisätiedot
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Viimeistään 1kk kaupanteon jälkeen
Keittiön varusteet
Jääkaappi, pakastin, uuni, astianpesukone, kaapistot, keraaminen liesi, liesikupu
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
ulkopuolinen, lasitettu. Parvekkeen suunta: lounas, kaakko
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, suihku, peilikaappi, pesukoneliitäntä, kylpyhuonekaapisto, kiinteät valaisimet, erillinen wc, sähkösauna
Säilytystilat
Vaatehuone, irtaimistovarasto
Ikkunoiden suunta
lounas, kaakko
Näkymät
pihalle
Tulevat remontit
2025 Palovaroittimien vaihto huoneistoihin ja yleisiin tiloihin. 2026 Lämmönvaihtimet ja kiinteistöautomaatio - uusiminen: lämmönsiirrin, automaatio ja mittaus, parvekelasien huolto, parvekkeiden sisäpuolisten saumojen korjaus, seinään kiinnitetyn rautakoristeen huoltotyö, tiilien pinnoitus - maalaus: julkisivut. 2028 Huoneistojen IV-koneiden uusiminen ja IV-kanavien nuohous. Huoneistojen IV-koneiden tarkastus ja suodattimien vaihto kaksi kertaa vuodessa.
Tehdyt remontit
2024 Latausinfran rakentaminen (Pähkinäparkki), lukituksen uusiminen (Pähkinäparkki), huoneistojen ulko-ovien ja parvekeovien tiivistehuolto, ikkunoiden muovikiilojen vaihto ja tiivistehuolto, kuivauskoneen uusiminen. 2021 Yhteisten tilojen valaisimien ja ulkovalaisimien uusiminen, ala-aulan seinien ja koko porrashuoneen maalaus. 2020 Viemärien huuhtelu, katon kuntotutkimus, asuinkiinteistön kuntoarvio, katoksen suunnittelu ja rakentaminen portaikkoon taso 8 (Pähkinäparkki). 2019 Yleisten tilojen ja huoneistojen lukituksen uusiminen ILOQ - järjestelmään. 2018 IV-kanavien nuohous ja raitisilmaventtiilien huolto sekä yleisten tilojen huippuimurin vaihto, liiketunnistimilla ja hämäräkytkimillä varustettujen valaisimien asennus porrashuoneisiin, julkisivu- sekä osittainen sisäsaumojen uusinta (Pähkinäparkki). 2017 Sadevesikaivojen huuhtelu. 2016 Julkisivusaumojen korjaus (Lemminkäinen takuutyö), parvekelasien huolto, sadevesien ohjaus (Pähkinäparkki). 2013 Saattolämmitys ränneihin.
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
Pähkinärinteen koulu (etäisyys n. 0.3 km), Karhunpesän päiväkoti (etäisyys n. 0.04 km), K-Market (etäisyys n. 0.5 km), Kauppakeskus Myyrmanni ja juna-asema (etäisyys n. 3 km)
Lisätiedot
Myynnissä kaksi autohallipaikkaa, 3000€/kpl. Kohde sijaitse lentomelualueella.. Pistaasin omistusosuus Pysäköintitalo Pähkinäparkin rakennuksesta 2900/17800 osaa. Yhtiökokous päätti myöntää 9.4.2025 kokouksessaan hallitukselle taloudellisen tilanteen niin vaatiessa periä enintään yhden kuukauden ylimääräiset hoitovastikkeet (1kk) ja enintään kolmen kuukauden ylimääräiset autopaikkavastikkeet (1-3/kk).
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Kyllä
Tiedustelut
Petra Sankelo LKV
p. 050 328 3211, petra.sankelo@km.fi

Hinta

Velaton hinta
298 000 €
Myyntihinta
297 021,51 €
Neliöhinta
2 879,23 € / m²
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
403,65 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
455,40 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
22 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
22 €/hlö/kk
Muut kustannukset
Erityisvastike: 51.75 €/kk.

Rakennusvuosi
2006
Rakennusvuoden lisätiedot
2006
Huoneistojen lukumäärä
34
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Kerroksia
7
Energialuokka
D2018
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV liittymä
Tontin koko
2 548 m²
Liikenneyhteydet
bussi (etäisyys n. 0.05 km)

Pysäköintitilan kuvaus
Hallipaikka 138 ja 204, eri osakeryhmällä
Yhteiset tilat
Irtaimistovarastot, ulkoiluvälinevarastot, lastenvaunuvarasto, kuivaushuone, hissi, väestönsuoja
Ominaisuudet
Sälekaihtimet
Lainalaskuri