279 000 €58,5 m²

Kuunlilja 1, Koivuhaka, Vantaa

Velaton hinta
279 000 €
Hoitovastike
315,90 € / kk
Asuinpinta-ala
58,5 m²
Huoneita
3
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2020
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Koivuhaka
Kaupunki
Vantaa

Viihtyisä pihallinen kolmio rauhallisella Koivuhaan alueella Vantaalla! Tämä luhtitalon valoisa koti tarjoaa toimivan pohjaratkaisun ja oman pihan, joka sopii erinomaisesti rentoutumiseen ja oleskeluun. Vuonna 2020 valmistunut taloyhtiö sijaitsee omalla tontilla, mikä tuo asumiseen vakautta ja arvostettua lisäarvoa.

Koivuhaassa arki on sujuvaa: lähialueelta löytyvät päiväkodit, koulut ja ruokakaupat, ja Tikkurilan monipuoliset palvelut ovat lyhyen matkan päässä. Hyvät julkiset kulkuyhteydet takaavat vaivattoman liikkumisen niin bussilla kuin junalla.

Helsinki-Vantaan lentokenttä sijaitsee lähellä, mikä tekee kodista erinomaisen myös paljon matkustavalle. Vaativampaakin shoppailijaa palvelevat Kauppakeskus Jumbon ja Tammiston kattavat palvelut. Tervetuloa ihastumaan!

Katso kohteen tarkemmat tiedot www.habita.com -sivustolta.

Perustiedot

Sijainti
Kuunlilja 1, 01300 Vantaa
Kaupunginosa
Koivuhaka
Kohdenumero
972584
Kerroksia
2
Kerroksen lisätiedot
Alin kerros
Asuinpinta-ala
58,5 m²
Tontin pinta-ala
3 829 m²
Kokonaispinta-ala
58,5 m²
Pinta-alan lähde
Yhtiöjärjestyksenmukainen pinta-ala
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Keittiön varusteet
Induktioliesi, Jääkaappipakastin, Kaapisto, Liesituuletin, Astianpesukone, Erillisuuni
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Mukavuuslattialämmitys, Tilaa pesukoneelle, Käsisuihku, Kaapisto, Allas, Suihkuseinä, WC-istuin, Peili
Säilytystilat
Kaapisto, Kellarikomero
Näkymät
Sisäpiha, Naapurusto, Katu
Tehdyt remontit
2026 Korjaussuunnitelma - Yhtiöllä on voimassaoleva kunnossapitotarvesuunnitelma vuosille 2025-2029., 2025 Viemärit - Jäte- ja sadevesiviemärien kuvaus, 2025 Muu - Parvekelasien huolto
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Ruokakauppa 1,5 km, Ostoskeskus 1,6 km, Ruokakauppa 0,9 km, Ruokakauppa 1 km, Ostoskeskus 3,5 km, Päiväkoti 0,3 km, Koulu 1,2 km, Muut 4,7 km, Puisto 0,1 km, Ravintola 1 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Vantaa

Hinta

Velaton hinta
279 000 €
Myyntihinta
279 000 €
Neliöhinta
4 769,23 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
315,90 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk

Rakennusvuosi
2020
Huoneistojen lukumäärä
46
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2020
Kerroksia
2
Energialuokka
B, 2018
Energiatodistus
Kyllä
Kunnallistekniikka
Vesi, Viemäri, Sähkö, Kaukolämpö
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen
Tontin koko
3 829 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Kiinteistö-Tahkola Helsinki Oy
Kaavoitustiedot
Vantaan kaupunki p. 09 8392 2242
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussi 0,3 km, Juna 2 km