298 000 €113 m²

Liljatie 9, Viertola, Vantaa5h, k, s , kph, 2 wc, 3 vh, ak

Velaton hinta
298 000 €
Hoitovastike
522 € / kk
Asuinpinta-ala
113 m²
Huoneita
5
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1977
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Viertola
Kaupunki
Vantaa

5h, k, s , kph, 2 wc, 3 vh, ak

Viertolan alueella hyvä kuntoinen neljän makuuhuoneen paritaloasunto vapautumassa uudelle perheelle. Kodin sydän on alakerran keittiö-olohuoneyhdistelmä, jossa on mukavasti tilaa perheen yhteisiin hetkiin. Olohuoneesta on käynti lasitetulle terassille ja isolle ulkoterassille, sekä piha-alueelle, jossa kirsikkapuu kukkii keväisin ja perennat myöhemmin kesällä. Piha on kokonaan aidattu ja antaa lännen suuntaan. Aurinko pääsee paistamaan pihalle esteettä puolesta päivästä iltaan. Yläkerran kauniissa vaaleassa saunassa rentoudut kiireisen arjen keskellä ja kaksi erillistä wc:tä helpottavat arjen sujumista. Kolme vaatehuonetta isot kaapistot ja tilava ulkovarasto takaavat runsaan säilytystilan. Viertolan koulu sijaitsee tien toisella puolella ja kaikki Tikkurilan monipuoliset palvelut ja hyvät liikenneyhteydet lyhyen kävelymatkan päässä. Auton parkkeeraat edullisesti katokseen. Kaukolämpö ja tontti on oma.

Katso kohteen tarkemmat tiedot www.habita.com -sivustolta.

Perustiedot

Sijainti
Liljatie 9, 01300 Vantaa
Kaupunginosa
Viertola
Kohdenumero
971946
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
113 m²
Tontin pinta-ala
4 182,4 m²
Kokonaispinta-ala
113 m²
Pinta-alan lähde
Yhtiöjärjestyksenmukainen pinta-ala
Huoneiston kokoonpano
5h, k, s , kph, 2 wc, 3 vh, ak
Huoneita
5
Kunto
Hyvä
Keittiön varusteet
Induktioliesi, Jääkaappi, Pakastin, Kaapisto, Liesituuletin, Astianpesukone, Erillisuuni
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Pesukoneliitäntä, Mukavuuslattialämmitys, Tilaa pesukoneelle, Suihkuseinä
Säilytystilat
Kaapisto, Vaatehuone, Ulkovarasto
Näkymät
Piha, Sisäpiha, Naapurusto, Luonto
Kattoremontti
1990
Tehdyt remontit
2025 Korjaussuunnitelma - Yhtiöllä voimassa oleva kunnossapitotarvesuunnitelma 2025-2029, 2025 Muu - Palovaroittimien asennus, 2023 B7 kylpyhuoneen ja saunan korjaus, 2016 Oravaverkkojen asennus, 2025 Lämmitys - Lämmönjakokeskuksen uusiminen, 2001 Kaukolämpö, 2020 Katto - Kattosillat ja talousrakennuksen vesikourut, 2017 Teleliikenneyhteydet - TV-antenniverkoston päivitys, 2017 Yleiset tilat - Talousrakennuksen kylmiön höyrystimen uusinta, 2016 Piha - Sadevesijärjestelmän uusinta, 2005 käytävien asfaltoinnin uusinta, 1990 Katto - Tasakatot muutettu harjakatoiksi
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Ruokakauppa 0,45 km, Ostoskeskus 0,75 km, Koulu 0,08 km, Päiväkoti 0,55 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Vantaa

Hinta

Velaton hinta
298 000 €
Myyntihinta
298 000 €
Neliöhinta
2 637,17 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
522 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
Kuukaudessa henkilöä kohti.
Autopaikan kustannukset
2,08 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Kuminatie 15
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1977
Huoneistojen lukumäärä
12
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1977
Kerroksia
2
Energialuokka
D, 2018
Energiatodistus
Kyllä
Kunnallistekniikka
Vesi, Viemäri, Sähkö, Kaukolämpö
Ilmastointijärjestelmä
Painovoimainen
Tontin koko
4 182,4 m²
Kiinteistönhoito
Omatoiminen
Isännöinti
PKI Isännöinti Oy ISA
Kaavoitustiedot
Asunto sijaitsee Vantaan yleiskaava 2020 ja Vantaan Ratikka kaavan vaikutusalueella. Lisätiedot Vantaan kaupunki p. 09 839 11
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Juna 1,3 km, Bussi 0,2 km, Bussi 0,3 km, Lentokenttä 6,1 km
Maasto
Tasainen
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö, Vesikiertoinen keskuslämmitys