195 000 €38,5 m²

Iskospolku 4, Myyrmäki, Vantaa2h, k, lasitettu parveke, OMA TONTTI

Velaton hinta
195 000 €
Hoitovastike
150,15 € / kk
Asuinpinta-ala
38,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 8
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Myyrmäki
Kaupunki
Vantaa

Upea kaksio Myyrmäen paraatipaikalla! Modernia asumista huippuyhteyksien äärellä Tämän huoneiston osalta on tonttiosuus lunastettu omaksi.

Haluatko muuttaa Myyrmäen paraatipaikalle, uuteen ja trendikkääseen kotiin, jossa arjen palvelut ja loistavat liikenneyhteydet ovat aivan vieressä? Tämä tyylikäs kaksio tarjoaa laadukasta ja huoletonta asumista erinomaisella sijainnilla.

Asunnon pohjaratkaisu on erittäin toimiva ja suunniteltu sujuvaa arkea ajatellen. Tilava makuuhuone sijoittuu rauhallisesti. Avoin olohuone ja keittiö muodostavat viihtyisän kokonaisuuden, jossa on helppo rentoutua tai viettää aikaa yhdessä.

Asumismukavuutta lisää tilava kylpyhuone ja kokonaisuuden kruunaa lasitettu parveke, joka tuo mukavasti lisätilaa ja toimii viihtyisänä oleskelupaikkana pitkälle syksyyn.

Taloyhtiö tarjoaa asukkailleen erinomaiset yhteistilat. Autohallipaikkoihin on suora kulkuyhteys porraskäytävästä, mikä helpottaa arkea ympäri vuoden. Asukkaiden käytössä on maksuton pesutupa, jossa on useampi suuri pesukone, sekä poikkeuksellisen tilava pyörävarasto. Lisäksi taloyhtiössä on viihtyisä kerhohuone, jota voi vuokrata esimerkiksi juhliin tai muihin tilaisuuksiin.

Sijainti on loistava: Myyrmäen monipuoliset palvelut, kauppakeskukset, koulut, päiväkodit ja harrastusmahdollisuudet löytyvät kaikki läheltä. Liikenneyhteydet ovat erinomaiset – juna- ja bussiyhteydet takaavat sujuvan liikkumisen niin Helsingin keskustaan kuin muualle pääkaupunkiseudulle.

Perustiedot

Sijainti
Iskospolku 4, 01600 Vantaa
Kaupunginosa
Myyrmäki
Kohdenumero
1409285
Kerros
2 / 8
Asuinpinta-ala
38,5 m²
Tontin pinta-ala
779 m²
Kokonaispinta-ala
38,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h, k, lasitettu parveke, OMA TONTTI
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Muu ehto. kuluva kuukausi + 3 kuukautta.
Keittiön varusteet
Jääkaappi/pakastin, erillisuuni- ja taso, induktioliesi, kivitaso, astianpesukone, astianpesukoneliitäntä. Lattia: Parketti. Seinät: maalattu
Kylpyhuoneen varusteet
Allaskaappi, peilikaappi, lattialämmitys, pesukoneliitäntä, suihkuseinä. Lattia: Laatta. Seinät: Laatta
Säilytystilat
Kellari tai kellarikomero, Muu erillinen varasto. Kellarikomero, kaapistot
Tulevat remontit
Kiinteistössä tullaan tekemään normaaleja huolto- ja kunnossapitotöitä. Talo on valmistunut syyskuussa 2022 ja hallitus katsoo, ettei yhtiöllä ole normaalin vuosittaisen kunnossapidon lisäksi sellaisia tarpeita yhtiön rakennusten ja kiinteistön kunnossapitoon yhtiökokousta seuraavien viiden vuoden aikana, jotka vaikuttaisivat olennaisesti osakehuoneistojen käyttämiseen, yhtiövastikkeeseen tai muihin osakehuoneiston käytöstä aiheutuviin kustannuksiin.
Tehdyt remontit
ei tehtyjä korjauksia.
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Kilterin koulu n. 0,03 km, useita alueella n. 0,04 km, Kauppakeskus Myyrmanni n. 0,2 km. terveysasema n. 0,3 km, kirjasto n. 0,2 km

Velaton hinta
195 000 €
Myyntihinta
195 000 €
Neliöhinta
5 064,94 € / m²
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
150,15 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
150,15 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
20,00 € / kk
Muut kustannukset
Vesimaksu: ennakko 20€/hlö/kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Vantaan Myyrin Terra
Lisätietoa taloyhtiöstä
Hallituksella valtuudet periä tarvittaessa 2 kk:den ylimääräinen hoito- ja/tai rahoitusvastike. Yhtiö sijaitsee lentomelualueella.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2022
Kerroksia
8
Energialuokka
B2018
Ilmastointijärjestelmä
keskitetty koneellinen lto
Tontin koko
779 m²
Isännöinti
Kiinteistö-Tahkola Helsinki Oy/ Juhani Mauno. juhani.mauno@kiinteistotahkola.fi
Kaavoitustiedot
Asemakaava. Lisätietoa kaavoituksesta antaa Vantaan kaupunki puh. 09 8392 2242
Liikenneyhteydet
bussi ja juna-asema n. 0,2 km
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lisätietoa asunnon lämmityksestä: Kaukolämpö vesipatterilämmityksellä
Tontin vuokra päättyy
15.10.2060
Tontin vuokra
108047 € / vuosi
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Maanvuokraaja
Ålandsbanken Tonttirahasto Erikoissijoitusrahasto