248 886 €50 m²

Padisentie 23 D10, Ylästö, Vantaa2h, k, kph, s, terassi

Velaton hinta
248 886 €
Asuinpinta-ala
50 m²
Huoneita
2
Rakennusvuosi
2026
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Ylästö
Kaupunki
Vantaa

Moderni kaksio omalla pihalla ja saunalla – unelmakoti Ylästössä!

🏡 Oma piha, terassi ja oma sauna – tämä pientalokaksio tarjoaa asumista parhaimmillaan! Tyylikäs ja valoisa koti on harvinainen helmi suositulla Ylästön alueella. Fiksu pohjaratkaisu, isot ikkunat ja tavallista korkeampi huonekorkeus tekevät asunnosta avaran ja viihtyisän kokonaisuuden.

Miksi ihastut tähän kotiin: ✨ Upea, jopa 3,2 metrin huonekorkeus tuo avaruutta ✨ Suuret ikkunat kolmeen eri ilmansuuntaan – valo tulvii sisään ✨ Avokeittiö, jossa runsaasti tilaa isolle ruokaryhmälle ✨ Yksitasoinen, tehokas pohjaratkaisu – ei hukkaneliöitä ✨ Tyylikäs kylpyhuone ja lasiseinäinen sauna – arjen hemmottelua ✨ Energiatehokas maalämpö ja vesikiertoinen lattialämmitys – ei näkyviä pattereita

As Oy Vantaan Tyyni tuo korkeatasoista asumista Ylästön arvostetulle pientaloalueelle. Täällä yhdistyvät luonnonläheisyys, maalaismaisema ja moderni asumismukavuus. Alueen lukuisat ulkoilureitit, kylämäinen tunnelma ja kattavat lähipalvelut tekevät arjesta sujuvaa. Jumbo ja Flamingo löytyvät kävelymatkan päästä – kaikki, mitä tarvitset, on lähellä.

Lue lisää Tyynin Ihanista kodeista: https://www.t2h.fi/asunto-oy-vantaan-tyyni

Voit myös sopia oman esittelysi ja mennään työmaakierrokselle sekä katsomaan paikan päällä olevaa sisustettua esittelyasuntoa yhdessä.

Lisätiedot ja esittelyt:

Mitja Hänninen T2H | Ihania koteja 📲 045 8830550 📧 mitja.hanninen@t2h.fi

💫 Toimi nopeasti – näitä koteja on vain vähän tarjolla

Perustiedot

Kaupunginosa
Ylästö
Kohdenumero
68363374
Asuinpinta-ala
50 m²
Kokonaispinta-ala
50 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h, k, kph, s, terassi
Huoneita
2
Kunto
Uusi
Lisätietoa vapautumisesta
Muu ehto. Arvioitu valmistuminen huhtikuu 2026
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista, Kiinteä laajakaistasaatavuus, Valokuitu

Hinta

Velaton hinta
248 886 €
Myyntihinta
99 554,16 €
Neliöhinta
4 977,72 € / m²
Velkaosuus
149 331,84 €
Valinnaisen vuokratontin lunastusosuus
44 381,49 €
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Valinnainen vuokratontti

Vuokratontin lunastusosuus
44 381,49 €
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla
Osakkaalla on oikeus lunastaa asunto-osakkeisiin kohdistuva tontin osuus taloyhtiölle.

Vastikkeet

Hoitovastike
205 € / kk
Pääomavastike
394,24 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
763,62 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Tontin vuokravastike: 164,38 € / kk. Valinnainen vuokratontti, voit lunastaa asuntosi osuuden maa-alueesta. Yhtiönlainan voi maksaa pois asunnon valmistumisen yhteydessä.

Rakennusvuosi
2026
Energialuokka
B2018
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto, Koneellinen tulo, Lämmöntalteenotto. Huoneistokohtainen Iv kone, lämmöntalteenotto.
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Lämmitys
Maalämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Maalämpö. Lämmönjakotapa: Vesikiertoinen lattialämmitys
Tontin omistus
Valinnainen vuokratontti
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla