29 413 €35,5 m²

Peltolantie 33, Koivuhaka, Vantaa1h+kt

Velaton hinta
29 413 €
Hoitovastike
593,89 € / kk
Asuinpinta-ala
35,5 m²
Huoneita
1
Kerros
1 / 4
Rakennusvuosi
2020
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Koivuhaka
Kaupunki
Vantaa

Valoisa ja toimivapohjainen asumisoikeusyksiö ensimmäisessä kerroksessa maan tasalla. Asunnon pohjaratkaisu on käytännöllinen: alkovi rajaa luontevasti makuutilan omaksi kokonaisuudekseen, ja avara oleskelutila yhdistyy keittiötilaan sujuvasti. Kylpyhuone on kompakti ja toimiva.

Olohuoneesta on käynti lasitetulle parvekkeelle, joka tuo lisätilaa asumiseen. Säilytysratkaisuja täydentää parvekkeella sijaitseva erillinen kylmävarastotila, joka helpottaa arjen järjestystä. Lisäksi asuntoon kuuluu myös erillinen lämmin varastotila.

Peltolantie 33 on kahden kerrostalon asumisoikeuskohde, jossa on kaikkiaan 30 asumisoikeusasuntoa. Talot ovat neljäkerroksisia, ja niissä on hissit. Saunavuoron voi halutessaan varata A-talossa sijaitsevasta yhteissaunasta. Asukkaiden yhteiskäytössä on lisäksi kerhohuone sekä runsaasti ulkoiluväline- ja lastenvaunuvarastotilaa. Kaikilla asunnoilla on parvekkeen yhteydessä kylmä parvekevarasto. Lisäksi osalla asunnoista on lämmin irtaimistovarasto väestönsuojassa ja osalla asunnoista asunnon sisällä. Sisäpihalla on yhteinen oleskelu- ja leikkipiha.

Tikkurilan suuralueeseen kuuluva Koivuhaka on rauhallinen ja luonnonläheinen asuinalue, joka sijaitsee Tuusulanväylän itäpuolella, Kehä III:n tuntumassa. Vantaanjoen läheisyydessä sijaitsevasta Koivuhaasta pääsee helposti kävely- ja hiihtoreiteille, ostoksille tai jopa lentokentälle. Lähipalvelut, kuten ruokakauppa, päiväkoti ja koulu sijaitsevat kävelyetäisyydellä. Tikkurilan palveluihin on matkaa noin kaksi kilometriä, ja kauppakeskus Jumbo runsaine palveluineen sijaitsee noin 3,5 kilometrin päässä. Lähellä sijaitsevat myös Tammiston palvelut, Koivuhaan yritysalue sekä Aviapolis. Tikkurilantieltä on hyvät bussiyhteydet niin Helsinkiin kuin Tikkurilan ja Kivistön suuntaankin.

Kohteessa on Telian 50 Mbit/s kiinteistölaajakaista, joka sisältyy käyttövastikkeeseen.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Sijainti
Peltolantie 33, 01300 Vantaa
Kaupunginosa
Koivuhaka
Kerros
1 / 4
Asuinpinta-ala
35,5 m²
Kokonaispinta-ala
35,5 m²
Huoneiston kokoonpano
1h+kt
Huoneita
1
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 24 685,33 € indeksikorotus: 4 727,95 €
Postitoimipaikka
VANTAA

Hinta

Velaton hinta
29 413,28 €
Neliöhinta
828,54 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
593,89 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 21,50 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 250,00 €

Rakennusvuosi
2020
Kerroksia
4
Energialuokka
C2013