37 508 €107 m²

Kokkokalliontie 5, Kuninkaala, Vantaa4H+K+S

Velaton hinta
37 508 €
Asuinpinta-ala
107 m²
Huoneita
4
Rakennusvuosi
1998
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Kuninkaala
Kaupunki
Vantaa

Tervetuloa tutustumaan tähän kaksitasoiseen 107 m²:n asumisoikeusasuntoon, joka sijaitsee pienen, viiden asunnon rivitaloyhtiön päädyssä rauhallisella Kuninkaalan pientaloalueella. Tämä koti tarjoaa runsaasti tilaa ja toimivuutta isommallekin perheelle. Asunnossa on neljä huonetta, keittiö ja oma sauna, ja käytännöllisyyttä lisää erillinen wc. Kaksitasoinen pohjaratkaisu tuo arkeen selkeyttä ja mahdollistaa tilojen monipuolisen käytön. Oma pieni piha tarjoaa viihtyisän ympäristön oleskeluun Kohteessa on omatoiminen viherhoito. Sijainti on erinomainen: Porttipuiston palvelut ovat kävelyetäisyydellä ja liikenneyhteydet sujuvat niin omalla autolla kuin julkisilla. Alue sopii erinomaisesti perheille, jotka arvostavat rauhallista asumista mutta haluavat silti palvelut ja yhteydet lähelle. Asunto on heti vapaa, joten pääset muuttamaan uuteen kotiin nopeasti. Lemmikit ovat tervetulleita, ja vastikkeeseen sisältyy ilmainen 50 Mbit/s laajakaista nettiyhteys

Voit jättää hakemuksen tähän asuntoon asuntosaatio.fi sivujen kautta.

Omassa rauhassa pientaloalueella viiden asunnon rivitaloyhtiö. Omat rauhaisat pihat, asunnon kaksitasoisia. Kohteessa on omatoimiviherhoito. Porttipuiston palvelut kävelyetäisyydellä.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Kuninkaala
Asuinpinta-ala
107 m²
Huoneiston kokoonpano
4H+K+S
Huoneita
4

Velaton hinta
37 508,30 €
Myyntihinta
37 508,30 €
Neliöhinta
350,54 € / m²

Muut maksut

Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 20545,33 €, Indeksikorotus: 16962,97 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 37508,30 €.
Käyttövastike
1 610,31 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Kokkokalliontie 5
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1998
Rakennusvuoden lisätiedot
1998