129 000 €62,5 m²

Maarukankuja 1 C, Mikkola, Vantaa2h+k+kph+s+las.parv (yj.n mukaan 2h+k+s)

Velaton hinta
129 000 €
Hoitovastike
281,25 € / kk
Asuinpinta-ala
62,5 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 4
Rakennusvuosi
2003
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Mikkola
Kaupunki
Vantaa

TILAVA KAKSIO RAUHALLISELTA SIJAINNILTA - OMA TONTTI!

Esittelyt järjestetään yksityisnäytöin, otathan siis yhteyttä!

Asunto sijaitsee ensimmäisessä asuin kerroksessa joka on todellisuudessa talon toinen kerros. Pohjaratkaisu sopii niin yksin asuvalle kuin pariskunnalle. Olohuoneesta on käynti tilavalle lasitetulle parvekkeelle, josta avautuvat rauhalliset ja vehreät näkymät takapihalle.

Olohuoneeseen mahtuu sohvaryhmä loistavasti sekä ruokailuryhmälle on hyvät tilat . Tilavasta makuuhuoneesta löydät seinän leveydeltä kaappitilaa. Kylpyhuone on tilava ja sieltä löytyy paikka pyykinpesukoneelle. Omassa saunassa kelpaa nautiskella pehmeistä löylyistä!

As. Oy Vantaan Maarukanrinne on valmistunut vuonna 2003 ja se pitää sisällään yhteensä 44kpl asuinhuoneistoja. Yhtiöstä on pidetty hyvää huolta ja huolto/takuukorjauksia on toteutettu kattavasti.

Sijainti on loistava! Päivittäistavarakauppa Lidl sijaitsee kävelymatkan etäisyydellä sekä bussit lähtevät aivan talon vierestä. Lisäksi omalla autolla hurautat hetkessä Lahdenväylälle!

Lisätiedot ja yksityisesittelyt sopimuksen mukaan:

Olli-Jussi Pesälä Asuntomyyjä 044 5008404 | olli-jussi@neliotliikkuu.fi IG @oj.pesala

Harkitsetko oman asuntosi myyntiä? Pyydä minut sitoumuksetta maksuttomalle arviokäynnille.

Perustiedot

Sijainti
Maarukankuja 1 C, 01480 Vantaa
Kaupunginosa
Mikkola
Kohdenumero
20342193
Kerros
1 / 4
Asuinpinta-ala
62,5 m²
Tontin pinta-ala
4 673 m²
Kokonaispinta-ala
62,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen Pinta-alaa ei ole mitattu SFS 5139 standardin mukaisesti.
Huoneiston kokoonpano
2h+k+kph+s+las.parv (yj.n mukaan 2h+k+s)
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Kunnon lisätiedot
Huoneisto on osittain hyvässä ja osittain tyydyttävässä kunnossa.
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: sähköliesi. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peilikaappi, kylpyhuonekaapisto.
Tulevat remontit
2025-2029: -Iv-kanavien nuohous ja säätö. -Pihan ja parkkipaikkojen asfaltointi. -Ikkunoiden ja puuosien maalaus. -Elementtisaumojen uusinta. -Porrashuoneiden huoltomaalaus. -Kaukolämpöpaketin tarkastus / uusiminen. -Auton latauspistokkeet osalle paikoista. -Lukituksen uusiminen.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Yhtiössä tehty mm: -2024 Katon korjaustyöt, Palovaroittimien asennus huoneistoihin. -2022 Huoneistojen korvausilmasuodattimien vaihto. -2017 Katon korjaus. -2015 Ilmastoinnin mittaus-, puhdistus ja säätö. -2013 Kylmävesimittarien asennus.

Velaton hinta
129 000 €
Myyntihinta
127 411,74 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
2 064 € / m²
Velkaosuus
1 588,26 €
Lisätietoa velkaosuudesta
PO1 Katto- ja korjausremontti.

Vastikkeet

Hoitovastike
281,25 € / kk
Pääomavastike
64,96 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
346,21 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

PO1 Katto- ja korjausvastike

Muut maksut

Vesimaksu
16,50 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Muut kustannukset
Muut maksut: -Yhtiökokouksessa 15.4.2024 päätettiin alkaa kerryttämään korjausrahastoa: Korjausvastike 0,50 €/m2/kk sekä valtuutettiin hallitus perimään tai olemaan perimättä tarvittaessa enintään kaksi ylimääräistä hoito- /rahoitusvastiketta seuraavaan varsinaiseen yhtiökokoukseen asti.

Rakennusvuosi
2003
Huoneistojen lukumäärä
44
Kerroksia
4
Hissi
Kyllä
Rakennusmateriaali
betoni
Kattotyyppi
Aumakatto
Energialuokka
D2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
4 673 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Vantaan Kiinteistöpalvelu Oy
Isännöinti
Kiinteistö-Tahkola Helsinki Oy, Isännöitsijä Salla Sundström, salla.sundstrom@kiinteistotahkola.fi
Kaavoitustiedot
Vantaan kaupunki p. 09 839 11. https://kartta.vantaa.fi/

Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: parketti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: laminaatti. Seinät: Keittiössä: kaakeli, maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu.