305 000 €88,5 m²

Ruutulipunkuja 3, Keimolanmäki, Vantaa4h+kt+s

Velaton hinta
305 000 €
Asuinpinta-ala
88,5 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2023
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Kaupunginosa
Keimolanmäki
Kaupunki
Vantaa

As Oy Vantaan Vauhti J22 88,5 m²

Vantaan Vauhdissa luonto alkaa kotiovelta - tyylikästä asumista luonnonsuojelualueen vieressä.

- Paritaloneliö 88,5 m² 4h+kt+s - Isosuon luonnonsuojelualue vieressä, luontoelämyksiä jokaisena vuodenaikana - Vesikiertoinen lattialämmitys - Hyvät säilytystilat - Iso terassi ja pieni piha-alue kaikissa asunnoissa - Valinnainen vuokratontti - Autopaikka sisältyy asunnon hintaan - Mahdollisuus ostaa myös toinen autopaikka - Latauspaikkoja myynnissä (hidas lataus, rajoitettu saatavuus) - Huoleton asunto vailla remonttihuolia - Valmis

Tämä taloyhtiö on viihtyisällä asuinalueelle Keimolanmäessä, entisen moottorirata-alueen läheisyydessä. Vantaan Vauhdissa luonto alkaa kotiovelta ja toimivat tilaratkaisut ovat keskeisessä osassa näitä moderneja ja kauniita asuntoja. Yhtiö koostuu viidestä erillistalosta, kuudesta paritalosta ja kuudesta rivitaloasunnosta. Kaikki asunnot ovat kolmioita tai neliöitä. Täällä saat viettää laatuaikaa perheesi kanssa ja nauttia asumisen helppoudesta erinomaisten liikenneyhteyksien äärellä.

Kaikissa asunnoissa on vesikiertoinen lattialämmitys, joka pitää jalat lämpiminä talven pakkasillakin. Kesällä voi nauttia auringosta omalla isolla terassilla grillaillen ja yhteistä aikaa viettäen. Puustellin laadukkaat keittiöt tarjoavat kokilleen hyvin lasku- ja säilytystilaa. Omassa saunassa on mukava rentoutua päivän päätteeksi.

Asunnon myyntihintaan kuuluvalta autopaikalta pääset muutamassa minuutissa Hämeenlinnanväylälle ja Kehä III:lle. Keimolanmäen ja Kivistön alue tarjoaa hyvät päiväkodit ja koulut sekä arjen peruspalvelut. Alue kasvaa ja kehittyy jatkuvasti, lähivuosien aikana ympäristöön onkin tullut paljon lisää palveluita, kun kauppakeskus Kivis valmistui. Isompia ostoksia varten noin kymmenen minuutin ajomatkan päässä ovat esimerkiksi kauppakeskus Myyrmanni ja Jumbo. Vantaan Vauhti on rakennettu valinnaiselle vuokratontille, joka on mahdollista lunastaa.

Ota yhteyttä ja sovitaan yksityisnäyttö. 0509127114 janne.vartiala@masterkodit.fi

Huom! Kuvat ovat vastaavankokoisesta asunnosta, joten materiaalit ja sävymaailma voi olla poikkeava.

Katso kaikki vapaat asunnot osoitteessa: www.masterkodit.fi/kohteet/asunto-oy-vantaan-vauhti

Perustiedot

Kaupunginosa
Keimolanmäki
Kohdenumero
23900781
Kerroksien lukumäärä
2
Asuinpinta-ala
88,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Asunnon yhteydessä 6m² lämmin varastotila.
Huoneiston kokoonpano
4h+kt+s
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Asunto on erinomaisessa kunnossa.
Lisätietoa vapautumisesta
Asunto on vuokrattu ja vapautuu sovittaessa.
Keittiön varusteet
Keittiökaapit ja komerot ovat tehdasvalmisteisia Puustellin kalusteita. Keittiökaappien ovet ovat melamiiniovia. Astianpesualtaat on upotettu työpöytätasoon. Keittiöissä on induktioliesi sekä UPOn kalusteuuni, jääkaappipakastin ja astianpesukone. Paritaloissa on erillinen pakastin.
Parvekkeen lisätiedot
Asunnoissa on oma tilava terassi.
Kylpyhuoneen varusteet
Erillisen WC:n seinät on maalattu. Kalusteina on WC-istuin, peilikaappi ja allaskaappi. Lattia on laattaa ja seinät on maalattu. Kylpyhuoneen seinät ja lattia ovat kauttaaltaan laatoitetut. Pesuhuone- ja saunatilojen lattiat on varustettu sähkökäyttöisellä lattialämmityksellä.
Ikkunoiden suunta
etelä
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Lähimmät palvelut löytyvät Kivistön keskustasta. Alepa 1,3 km, K-Market 2,3 km ja Neste K-Market Keimola 1,5 km päässä. Kivistön keskustasta löytyy myös R-kioski ja apteekki sekä ravintoloita. Isompiin ostoksiin pikaisen ajomatkan päässä on esim. Myyrmanni ja Kauppakeskus Jumbo.. Koulut: Alueelta löytyy lukuisia päiväkoteja ja kouluja, lähimpänä Aurinkokiven koulun Keimolanmäen opetuspiste parin sadan metrin päässä 1.-2.luokille ja Aurinkokiven koulu Kivistön keskustassa 1.-9.luokille.
Lisätiedot
Huoneiston ulko-oven vieressä on lämmin reilun kokoinen varasto. Asuntoon kuuluu yksi sähköpistokkeellinen autopaikka.
Kohde on
Osakehuoneisto
Tietoliikennepalvelut
Asunnot on varustettu laajakaistaisella tietoliikennekaapeloinnilla ja Internet-liittymävalmiudella. Jokainen asukas tekee halutessaan Internet-liittymäsopimuksen operaattorin kanssa.

Hinta

Velaton hinta
305 000 €
Myyntihinta
88 063,42 €
Neliöhinta
3 446,33 € / m²
Velkaosuus
216 936,58 €
Valinnaisen vuokratontin lunastusosuus
62 215,50 €
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
283,20 € / kk
Pääomavastike
1 416 € / kk
Tontin vuokravastike
230,10 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 929,30 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
ennakkomaksu, tasataan oman mittarin mukaan
Muut kustannukset
Lainan korko ja lyhennys puolivuosittain. Tontin lunastushinta tarkistetaan lunastushetkellä ja lunastaminen on mahdollista kerran vuodessa.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Kyllä
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Rakennusvuosi
2023
Huoneistojen lukumäärä
23
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
2
Hissi
Ei
Rakennusmateriaali
Betoni, Puu
Kattotyyppi
peltikate
Energialuokka
B2018
Energiatodistus
Kyllä
Ilmanvaihto
Koneellinen, lämmön talteenotolla
Ilmastointijärjestelmä
Asunnoissa on asuntokohtainen, säädettävä, lämmön talteenotolla varustettu koneellinen tulo- ja poistoilmanvaihtojärjestelmä.
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-tv
Kiinteistönhoito
Keimolan ja Kivistön kiinteistöpalvelut Oy
Isännöinti
Retta Isännöinti Oy, palveluyhtiöt
Liikenneyhteydet
Lähimmät bussipysäkit sijaitsevat alle 500 metrin päässä. Taloyhtiöltä Kivistön juna-asemalle on matkaa reilun kilometrin verran. Junamatka Kivistöstä lentoasemalle kestää 7 minuuttia, Tikkurilaan 15 minuuttia ja Helsingin keskustaan 25 min. Autolla pääset helposti Hämeenlinnanväylälle ja Kehä III:lle.
Lämmitys
Kaukolämpö
Lämmönjakelu
Vesikiertoinen lattialämmitys
Tontin vuokra päättyy
26.05.2069
Tontin vuokra päättyy
26.05.2069
Maanvuokraaja
FIM Vuokratontti Ky
Tontin omistus
Vuokralla

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Asunnon myyntihintaan kuuluu yksi autopaikka. Lisäautopaikat hintaan 4 000 €/kpl ja latauspaikka 6 000 €/kpl.