25 265 €66 m²

Kallioimarteentie 6, Simonkylä, Vantaa3h+kk+s

Velaton hinta
25 265 €
Hoitovastike
950,14 € / kk
Asuinpinta-ala
66 m²
Huoneita
3
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1998
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Simonkylä
Kaupunki
Vantaa

Ihana kolmio omalla saunalla Vantaan Simonkylästä!

Etsitkö viihtyisää ja valoisaa kotia rauhalliselta alueelta, mutta kuitenkin palveluiden ja liikenneyhteyksien ääreltä? Tämä kolmannen kerroksen kolmio tarjoaa kaiken sen – ja vielä oman saunan arjen rentoutumiseen! 🌿

Asunnossa on toimiva pohjaratkaisu, jossa tilat on käytetty fiksusti. Olohuoneeseen mahtuu hyvin sekä ruokailuryhmä että sohva, keittokomerosta löytyy kaikki tarpeellinen ja makuuhuoneet ovat sopivan kokoisia. Sauna kutsuu löylyihin vuodenajasta riippumatta.

Miksi tämä koti?

- Rauhallinen sijainti vehreällä alueella
- Oma sauna – harvinaista herkkua tässä kokoluokassa
- Hyvät kulkuyhteydet Tikkurilaan ja Helsinkiin
- Kaikki arjen palvelut, koulut ja päiväkodit kävelyetäisyydellä
-

Tässä asumisoikeusasunnossa on vuokrausmahdollisuus silloin, kun asumisoikeushakijoita ei ole. Vuokra hinta on 1010 €/kk. Lisäksi perimme kahden kuukauden vuokran suuruisen vakuusmaksun 2020 euroa. Mikäli vuokraat tämän asumisoikeusasunnon, vuokrasopimus voidaan tehdä määräaikaisena enintään kahdeksi vuodeksi. Määräaikaisuudesta huolimatta vuokralaisella on oikeus irtisanoa vuokrasopimus kolmen kuukauden irtisanomisajalla. Mikäli asunnolle ei ole kahden vuoden määräaikaisen vuokrasopimuksen päättyessä kysyntää asumisoikeusasuntona, vuokrasopimusta voidaan jatkaa. Voit täyttää vuokrahakemuksen sivuilla www.ta.fi

Viihtyisä rivi- ja kerrostalokohde pientalovaltaisella alueella

Kallioimarteentie 6 on Vantaan Simonkylässä sijaitseva asumisoikeuskohde. Vuonna 1998 valmistuneessa kohteessa on 51 asuntoa rivi- ja kerrostaloissa.

Simonkylä on rauhallista pientalovaltaista aluetta Tikkurilan palveluiden läheisyydessä. Simonkylän alueella on useita päiväkoteja sekä kouluja. Simonkylän puisto tarjoaa myös loistavat ulkoilu- ja liikuntamahdollisuudet.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Simonkylä
Kerros
3 / 3
Kerroksen lisätiedot
Ylin kerros
Asuinpinta-ala
66 m²
Kokonaispinta-ala
66 m²
Huoneiston kokoonpano
3h+kk+s
Huoneita
3
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 14 187,83 € indeksikorotus: 11 077,27 €
Postitoimipaikka
VANTAA

Hinta

Velaton hinta
25 265,10 €
Neliöhinta
382,80 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
950,14 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 19,50 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 250,00 €

Rakennusvuosi
1998
Kerroksia
3
Energialuokka
F2013