110 000 €57 m²

Jönsaksenpolku 5, Myyrmäki, Vantaa2h + s + p

Velaton hinta
110 000 €
Hoitovastike
307,50 € / kk
Asuinpinta-ala
57 m²
Huoneita
2
Kerros
5 / 6
Rakennusvuosi
1980
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Myyrmäki
Kaupunki
Vantaa

2 h, k, s/kph, lasitettu parveke

Tässä kodissa on paljon hyviä asioita, siistikuntoinen, lähellä hyvät palvelut, yhteydet, juna/bussit ja ostokeskus. Kulmahuoneisto sijaitsee hissitalon 5 krs. Huoneistossa on ilmalämpöpumppu. Huoneistossa on myös sauna sekä 6 metriä pitkä lasitettu parveke länteen. Makuuhuoneen ikkuna on etelään. Yhtiön piha-alue on vehreä, tilaa lasten leikeille sekä grillauspaikka. Autopaikat löytyvät myös. Tee rohkeasti tarjous. Ota rohkeasti yhteyttä välittäjään ja tule ihastumaan. Huoneisto on vapaa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Myyrmäki
Kohdenumero
23611022
Kerros
5 / 6
Asuinpinta-ala
57 m²
Kokonaispinta-ala
57 m²
Huoneiston kokoonpano
2h + s + p
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Kunnon lisätiedot
Todella siistikuntoinen
Lisätietoa vapautumisesta
Huoneisto onvapaa
Keittiön varusteet
Tilaa ruokapöydälle, Paljon kaappitilaa, Paljon työskentelytilaa, Laminaattitasot, Terästasot, Astianpesukone, Sähköliesi, Liesi tai uuni erikseen, Liesituuletin, Jää-pakastinkaappi
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Iso lasitettu parveke 6 m pitkä
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Pesukonevalmius, Peilikaappi, Allaskaappi, Rättipatteri, Laattalattia, Laattaseinä
Säilytystilat
Vaatehuone, makuuhuoneen ja eteisen kaapistot
Ominaisuudet
Valoisa, Paljon ikkunoita, Sälekaihtimet osittain
Ikkunoiden suunta
Ikkunoita etelään, Parveke ilta-aurinkoon, Ikkunoita länteen
Näkymät
Vehreät, osin naapuritalloyhtiöön
Tulevat remontit
2024 tehdyn kuntotutkimuksen jatkoselvitykset ja päivittäminen. Normaalia kunnossapito toimenpiteitä. Pyydäthän välittäjältä kattavan raportin suunnitelmista.
Tehdyt remontit
Yhtiössä on tehty vuosien varrella paljon remontteja. mm.2008-2009 ikkuna-julkisivukunnostushankkeen suunnittelu ja toteutus, 2019-2020 päätyjulkisivujen kuntotutkimus ja toteutus. Pyydäthän välittäjältä kattavan raportin kaikista korjauksista.
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Sähkökäyttöinen kiuas
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Kirjasto lähellä, Terveyskeskus lähellä, Lääkäriasema lähellä, Päiväkoti lähellä, Ala-aste lähellä
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Kyllä
Kiinteistötunnus
92-015-0704-0002
TV-palvelut
Kaapeli-TV (kuitu)
Tietoliikennepalvelut
Soneran laajakaista

Hinta

Velaton hinta
110 000 €
Myyntihinta
118 000 €
Neliöhinta
1 929,82 € / m²
Taloyhtiön tilat ja tuotot
Sauna, verkkokomerot, 2 pyörövarastoa sekä 1 varasto.

Vastikkeet

Hoitovastike
307,50 € / kk
Korjausvastike
28,50 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
336 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
25 €/kk
Muut kustannukset
Autopaikka sähkö 17€/kk Laajakaista 0,90 €/kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Kaarenhaukka
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1980
Huoneistojen lukumäärä
31
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
6
Energialuokka
D2018
Harrastusmahdollisuudet
Ulkoilureittejä, Kuntosali lähellä, Urheiluhalli lähellä, Jalkapallokenttä, Jäähalli lähellä, Uimahalli lähellä
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, Yöbussin pysäkki lähellä, Rautatieasema lähellä, Taksitolppa lähellä, Sujuvat yhteydet omalla autolla

Yhteiset tilat
Sauna, 2 pyörävarastoa, kuivaushuone
Pintamateriaalit
Parketti
Muut materiaalit
Seinät maalattu/tapetoitu