38 031 €99 m²

Loikkokuja 2, Simonkylä, Vantaa4h+k+s

Velaton hinta
38 031 €
Hoitovastike
1 379,07 € / kk
Asuinpinta-ala
99 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1998
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Simonkylä
Kaupunki
Vantaa

Ihana kaksitasoine perheasunto vapautumassa viihtyisässä rivitalossa. Keittiön pinnat uusittu muutama vuosi sitten, paljon kaappitilaa. Valoisa ja avara olohuone, kaksi vessaa. Oma pieni takapiha.

.Tässä asumisoikeusasunnossa on vuokrausmahdollisuus silloin, kun asumisoikeushakijoita ei ole. Vuokra hinta on 1430 €/kk. Lisäksi perimme kahden kuukauden vuokran suuruisen vakuusmaksun 2860 euroa. Mikäli vuokraat tämän asumisoikeusasunnon, vuokrasopimus voidaan tehdä määräaikaisena enintään kahdeksi vuodeksi. Määräaikaisuudesta huolimatta vuokralaisella on oikeus irtisanoa vuokrasopimus yhden kuukauden irtisanomisajalla. Mikäli asunnolle ei ole kahden vuoden määräaikaisen vuokrasopimuksen päättyessä kysyntää asumisoikeusasuntona, vuokrasopimusta voidaan jatkaa.

Simonkylän alueella viihtyisä asumisoikeuskohde, jossa on yhteensä 30 asuntoa. Kohde koostuu neljästä rivitalosta. Alue on kätevä esimerkiksi lapsiperheille, sillä noin puolen kilometrin päässä on koulu, päiväkoti sekä ruokakauppa. Alueella on hyvät harrastusmahdollisuudet: lähistöllä on uimahalli ja Tikkurilan urheilupuisto. HUOM! Mikäli haluat lisätä kyseisen kohteen/kohteen asuntoja hakemuksellesi toivekohteeksi, löytyy se nimellä Kallioimarteentie 3a. Tämän lisättyä pystyy valitsemaan Loikkokuja 2 asuntoja toiveasunnoiksi. Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Sijainti
Loikkokuja 2, 01350 Vantaa
Kaupunginosa
Simonkylä
Kerroksien lukumäärä
2
Asuinpinta-ala
99 m²
Kokonaispinta-ala
99 m²
Huoneiston kokoonpano
4h+k+s
Huoneita
4
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 21 345,40 € indeksikorotus: 16 685,35 €
Postitoimipaikka
VANTAA

Hinta

Velaton hinta
38 030,75 €
Neliöhinta
384,15 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
1 379,07 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 18,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 250,00 €

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1998
Kerroksia
2
Taloyhtiössä on sauna
Ei
Energialuokka
D2013