29 395 €70 m²

Viikinkikuja 1, Hakunila, Vantaa3h+k+s

Velaton hinta
29 395 €
Hoitovastike
912,46 € / kk
Asuinpinta-ala
70 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
2000
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Hakunila
Kaupunki
Vantaa

Edullista asumista! Kivan kokoinen kolmio omalla saunalla. Kylpyhuone on remontoitu. Tehokkaasti käytetty neliöt. Olohuoneesta käynti parvekkeelle. Asuntoon on vaihdettu keraaminen liesi kuvien ottamisen jälkeen. Asumismukavuutta lisää ilmalämpöpumppu. Asunnolle on tarjota autopaikka. Jos haluat nähdä asunnon, tee hakemus osoitteessa ta.fi/asuntohakemukset/asumisoikeushakemus ja ole sen jälkeen yhteydessä kohteen myyntineuvottelijaan.

Viikinkikuja 1 on vuonna 2000 valmistunut kerrostalokohde Vantaan Nissaksessa. Nissas on Vantaan itäosassa sijaitseva kaupunginosa, jossa on hyvät liikunta- ja ulkoilumahdollisuudet. Hakunilan uimahalli ja urheilukenttä ovat noin 500 metrin päässä ja lähistöllä on paljon ulkoilureittejä. Alueella on myös hyvät peruspalvelut. Lähimmät kaupat ovat vain muutaman sadan metrin päässä. Päiväkodit, koulut ja lukio ovat noin kilometrin päässä.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Sijainti
Viikinkikuja 1, 01200 Vantaa
Kaupunginosa
Hakunila
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
70 m²
Kokonaispinta-ala
70 m²
Huoneiston kokoonpano
3h+k+s
Huoneita
3
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 17 048,03 € indeksikorotus: 12 347,23 €
Postitoimipaikka
VANTAA

Hinta

Velaton hinta
29 395,26 €
Neliöhinta
419,93 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
912,46 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 17,50 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 250,00 €

Rakennusvuosi
2000
Kerroksia
3
Energialuokka
D2007