27 095 €69,5 m²

Lautamiehentie 2, Pakkala, Vantaa3H+K+S

Velaton hinta
27 095 €
Asuinpinta-ala
69,5 m²
Huoneita
3
Kerros
7 / 8
Rakennusvuosi
1999
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Pakkala
Kaupunki
Vantaa

Valoisa 7. kerroksen asunto lasitetulla parvekkeella vapaana seuraavalle asukkaalle! Avara olohuone ja keittiö muodostavat viihtyisän kokonaisuuden, jota suurista ikkunoista tulviva luonnonvalo korostaa. Lasitettu parveke toimii lisähuoneena pitkälle syksyyn niin aamukahveille kuin illanvietoille. Asunnossa oma sauna, mutta yhtiöstä löytyy myös B talon ylimmästä kerroksesta saunaosasto. Tämä koti on erinomainen valinta sinulle, joka arvostat korkealla asumista hyvien kulkuyhteyksien ja palveluiden läheisyydessä.

Valoisa kerrostalokohde Pakkalassa. Kaksiota isommissa asunnoissa on oma sauna ja osassa myös parveke.

Lähellä on päiväkoteja, Krakanpuisto koirapuistoineen ja Kauppakeskus Jumbon palvelut. Hyvät liikenneyhteydet valtaväylien läheisyydessä.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Pakkala
Kerros
7 / 8
Asuinpinta-ala
69,5 m²
Huoneiston kokoonpano
3H+K+S
Huoneita
3

Velaton hinta
27 094,56 €
Myyntihinta
27 094,56 €
Neliöhinta
389,85 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
15 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 15413,92 €, Indeksikorotus: 11680,64 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 27094,56 €.
Käyttövastike
983,48 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Lautamiehentie 2
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1999
Rakennusvuoden lisätiedot
1999
Kerroksia
8