VALOISA KULMAHUONEISTO 2022 VALMISTUNEESSA VANTAAN SEELA 1:ssä OMALLA TONTILLA
Tämä ihastuttava kulmahuoneisto on täynnä valoa ja älykkäitä säilytysratkaisuja, jotka sopivat niin lapsiperheelle kuin kotitoimistoa kaipaavalle. Oma sisäänkäynti työtilaan lisää asunnon monikäyttöisyyttä.
Keittiö ja olohuone muodostavat kodissa avaran kokonaisuuden, jota jakaa käytännöllinen saareke. Laadukkaat Puustellin kalusteet ja Boschin kodinkoneet, kuten kalusteuuni, induktioliesi ja astianpesukone, tekevät keittiöstä unelman jokaiselle kotikokille. Tähän kotiin on otettu tyylikäs lisämaksullinen Skandinaavinen keittiö ja kaunis vaaleasävyinen tammiparketti, joka tuo kotiin raikkaan ja valoisan tunnelman. Täyskorkeat jääkaappi ja pakastin ovat integroituja.
Valo tulvii sisään kahdesta suunnasta, ja oma terassi tuo lisätilan nauttia raikkaasta ilmasta. Irtainvarasto tai vaatehuone eteisen yhteydessä tekee kodista entistä käytännöllisemmän. Lattialämmitys takaa asumismukavuuden ympäri vuoden. Pesutilat ovat ylelliset, ja kylpyhuoneessa on mukavuuslattialämmitys, suihkunurkka kirkkain taitelasiovin ja kauniit lattia- ja seinälaatat. Erillinen wc helpottaa kiireisiä aamuja.
Seela 1 tarjoaa asukkailleen suojaisan piha-alueen, jossa lapset voi nauttia leikistä ja piharakennuksesta löytyy taloyhtiön kodikkaat saunatilat. Asukkaat ovat lunastaneet autopaikan, joka myydään asunnon ostajalle (käyttöoikeustodistuksella 5100 e). Autopaikka sijaitsee aivan kotitalon läheisyydessä ja autopaikkaan kuuluu täyssähköauton latauslaite. Tähän asuntoon saat siis varmuudella lunastettua autopaikan mukaan. Oma tontti.
Seela 1:n kohtuuhintaiset kodit on tarkoitettu ensisijaisesti omistusasumiseen, joten tästä taloyhtiöstä ei ole myyty asuntoja yrityksille ja enintään yksi asunto yhdelle ostajalle.
Leinelä on uusi, kylämäinen ja vehreä uusi alue, josta löytyy kattavat palvelut, sekä liikenneyhteydet lyhyen kävelymatkan etäisyydeltä. Unohtamatta erinomaisia maastoja lähiliikuntaan ja luonnosta nauttimiseen. Useampi päiväkoti, koulut ja useita ruokakauppoja lähikortteleissa. Bussipysäkille 300m ja juna-asemalle 400m, josta lentokentälle vain yksi pysäkin väli lähijunalla. Kauppa- ja viihdekeskus Jumbo/Flamingo sekä Tammiston kauppakadun palvelut ovat n. 15 min ajomatkan päässä. Leinelä ei sijaitse lentomelualueella.
YKSITYISESITTELYT JOUSTAVASTI SOPIMUKSEN MUKAAN,
KOHTEEN MYYNNIN HOITAA:
Mikko Lahtinen LKV, KiAT, Kaupanvahvistaja
Neliöt Liikkuu LKV
041 312 3773
mikko@neliotliikkuu.fi