Hiljainen myynti - huomisen kohteet jo tänään!

Tulossa myyntiin -merkinnällä olevat asuntoilmoitukset ovat hiljaisessa myynnissä olevia asuntoja. Seuraamalla näitä asuntoja saat tietää aina ensimmäisten joukossa, mitkä asunnot ovat tulossa myyntiin. Ota yhteys ilmoittajaan ja kerro kiinnostuksestasi asuntoa kohtaan.

TULOSSA MYYNTIIN

234 900 €35,5 m²

Kielotie 15 E, Tikkurila, Vantaa2h + p

Velaton hinta
234 900 €
Hoitovastike
383,73 € / kk
Asuinpinta-ala
35,5 m²
Huoneita
2
Kerros
8
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Tikkurila
Kaupunki
Vantaa

Huippunäkymät! Laadukkailla materiaaleilla ja viilennyksellä varustettu uudehko kaksio!

VIIHTYISÄÄ JA TURVALLISTA ASUMISTA MODERNISSA KAUPUNKIKIINTEISTÖSSÄ

Asunto Oy Vantaan Stuiveri on komea näky. Vaikuttavasti muotoiltu, valkokylkinen 12-kerroksinen tornitalo herättää huomiota ja erottuu edukseen.

Stuiveri on rakenteiltaan ja taloteknisiltä järjestelmiltään yhdistelmä hyväksi havaittuja ratkaisuja ja 2020-luvun uutta asumistekniikkaa. Lämmönjaosta vastaavat kaukolämpöön liitetyt vesikiertoiset patterit. Asunto on varustettu ilmalämpöpumppuihin perustuvalla keskitetyllä mukavuusviilennyksellä. Kiinteistön lukitus toteutetaan älykkäällä iLOQ-järjestelmällä. Paloturvallisuuteen on panostettu tavanomaista enemmän varustamalla talo automaattisella sammutusjärjestelmällä eli sprinklauksella. Lähipalvelut alkavat kotitalon alakerrasta, jossa Vantaan parhaiden ravintoloiden joukossa oleva Vintero.

Stuiverin asukkaiden käyttöön tulee nykyaikainen pesula. Viereisessä asuntoyhtiö Floriiniinissa korttelin yhteinen kerhotila ja kaksi saunaa. Korttelin sisäpihalle, osittain maan alle, rakennetaan pysäköintihalli, josta on mahdollista ostaa paikka (23 500€) tai vuokrata (100€/kk). Korttelin läpi tulee kulkemaan kevyen liikenteen väylä, josta pääsee viereiseen vehreään Kirjastopuistoon.

STUIVERISSA ON HELPPO VIIHTYÄ Asunnon suunnittelussa on panostettu tulevien asukkaiden viihtymiseen. Tilasuunnittelussa on tähdätty asunnon neliömäärä huomioiden mahdollisimman avarien huonetilojen toteutukseen. Pintamateriaalit on valittu huolella – kestämään katsetta ja aikaa. Asuinhuoneiden lattiat ovat parkettia. Kodinkoneet on integroitu kalustelevyin sulautumaan keittiökalusteisiin. Eteistiloissa on liukuovin toteutettuja kaapistoja. Asunnossa on todella tilava lasitettu parveke, joka suuntautuu ilta-auringon suuntaan. Tästä 8-kerroksen asunnosta avautuu vaikuttavat näkymät.

Perustiedot

Sijainti
Kielotie 15 E, 01300 Vantaa
Kaupunginosa
Tikkurila
Kohdenumero
21640278
Kerros
8
Asuinpinta-ala
35,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2h + p
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Parveke
Kyllä

Hinta

Velaton hinta
234 900 €
Myyntihinta
73 000 €
Neliöhinta
6 616,90 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
383,73 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Hissi
Kyllä